Celozrnné pečivo: Marketingový tah nebo správná cesta ke zdraví?

Praha - Jíst či nejíst pečivo? Toť otázka skloňovaná v mnoha pádech. I výživoví poradci se v názorech různí. Kde je tedy pravda?

Přidejte svůj názor

Pečivo, Ilustrační fotografie

O bílém pečivu toho byla napsána spousta. Pojďme si představit, z čeho je pečivo vlastně vyrobené. Základem je samozřejmě mouka, která vzniká z pomletých semen obilí. Pro strávení kousku bílého pečiva je zapotřebí celá řada látek. Mouka je navíc těžce stravitelná a nestrávené zbytky se ukládají do tukových zásob.

A ono celozrnné pečivo? Bohužel to, čemu my běžně říkáme „celozrnné“ pečivo, je z velké části pečivo bílé, jen obarvené karamelem či jinou potravinářskou vychytávkou. Takže čím tmavší je pečivo, tím větší pravděpodobnost, že je pšeničné.

Uvidíte li ale v obchodě pečivo žitné, je to určitě trefa do černého. Žitné výrobky jsou nahnědlé a vlastně vzhledově ne moc atraktivní. Ale nedejte na vzhled. Žitný chléb, který je ze 100% žita je takový hutný a ne každému chutná. Je to způsobené tím, že obsahuje méně lepku.

Pokud jste milovníci pečiva, myslete na své zdraví. Pšeničné pečivo způsobuje nafouklé břicho, zácpu, povlak na jazyku, ale i záněty tlustého střeva. Když kupujete pečivo nebalené, musí být popsáno, zda je ze zmrazeného polotovaru a z jaké mouky je vyrobený. Skvělá volba je 100% žitný, ale není ani špatně když sáhnete po pečivu z kombinace žitné, špaldové a celozrnné pšeničné.

U baleného pečiva je to jasné, musíte kontrolovat složení výrobku. Čím delší je seznam surovin u baleného pečiva, tím je „podezřelejší“. Takže zapomeňte na slohy, ale sáhněte po výrobku, který obsahuje co nejméně složek.

Rozmyslete si, za co opravdu chcete utratit své peníze a komu je chcete dát. A nebo víte co je ještě lepší? Upečte si vlastní chléb!

Potřebujeme:

  • 250 g celozrnné hladké špaldové mouky
  • 250 g žitné (chlebové) celozrnné mouky
  • 20 g čerstvého pekařského droždí (1/2 kostky)
  • 50 g nepražených a nesolených semínek dle chuti (slunečnicových, lněných, sezamových, chia, dýňových, máku...)
  • 400 ml studené vody
  • 5 g soli (čím méně, tím lépe)
  • 10 g másla nebo oleje
  • bylinky (rozmarýn, bazalku, oregano… nebo zeleninu (cibuli, česnek...) 

Vše smíchejte a nechte asi 8 hodin odležet na teplém místě. Poté již jen dejte na plech, vytvořte bochánek a pečte hodinu na 170 stupňů Celsia. A rázem víte, co jíte.

Témata: pečivo | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co když na svatbě místo "ano" zazní "ne"? Oddávající má přesný postup, jak…

22.02.2019 18:26 "Táži se vás, pane ženichu, zda vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou slečnou,…

Zemanův exministr Grégr dorazil k soudu, hájil odprodej státního podílu v…

22.02.2019 15:50 Aktualizováno Někdejší ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr dnes u soudu hájil prodej státního podílu v…

Chřipková epidemie v Česku přetrvává, virus už zabil 60 pacientů

22.02.2019 15:49 Aktualizováno Počet nemocných s chřipkou a akutními infekcemi dýchacích cest v Česku za uplynulý týden klesl o 13…

Komunistický převrat v únoru 1948 byl protiústavní, tvrdí uznávaný historik

22.02.2019 15:39 Komunistický převrat v únoru 1948 byl podle historika Jana Kalouse z Ústavu pro studium totalitních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama