Alkohol, je to metla lidstva? Konzumace z několika úhlů pohledu

Praha – Alkohol má na naše tělo opravu neblahý dopad. Dáte li si ale denně sklenku dobrého vína, nebo piva, nic se nestane – naopak. Jedná li se ale o větší množství, zanechá alkohol stopy ve všech možných spektrech.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Alkohol, ilustrační foto

Pití nadměrného množství alkoholu může způsobit problémy se slinivkou břišní a celým endokrinním systémem. Je to způsobeno tím, že alkohol způsobí vlastně nadprodukci enzymů, které tvoří právě ve slinivce břišní. A to je pro tělo velmi zatěžující stav.

Další na řadě jsou játra. Čistící orgán těla, který nemá alkohol rád. Značné pití alkoholu může v důsledku způsobit až cirhózu, nebo li tvrdnutí jater. Nemoc, která doslova devastuje játra.

Věděli jste, že alkohol obsahuje nadměrné množství cukru? Pokud pijete alkohol, sbíráte prázdné kalorie a vaše tělo si je ukládá do tukových zásob.

Někteří lidé konzumující alkohol si mohou způsobit i psychické problémy, mezi které patří úzkost či permanentní stavy neklidu.

 A kapitola sama o sobě je alkohol verus kůže. Alkohol na sebe váže vodu, což muže způsobit dehydrataci organismu. Proto, aby kůže vypadala hezky, musí mít dostatek vody, což se v kombinaci s alkoholem vylučuje. Pokožka pak vypadá unaveně, vrásčitě, ucpávají se póry a tvoří se akné.

Navíc alkohol snižuje množství vitamínu A v těle. Tento vitamín je opravdu mocný antioxidant důležitý pro obnovu kožních buněk a regeneraci kůže. Jeho nedostatek může způsobit, že kůže není schopna bojovat proti volným radikálům.

A tak až půjdete na večírek, rozmyslete si, kolik alkoholu vypijete. V onen okamžik se budete cítit fajn, uvolnění a bez zábran, ale co ráno? A za týden, za měsíc?

Témata: Alkohol | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší letecká záhada historie: Za kontroly tašek vděčíme jedinému…

23.01.2019 15:27 V listopadu roku 1971 si na letišti v Portlandu koupil letenku muž, který se představil jako Dan…

Plastické operace kvůli selfie? Mezi mladými se šíří nový trend

23.01.2019 13:36 Aktualizováno Dnešní doba plná sociálních sítí, dostupných telefonů a populárních selfie aplikací, s sebou…

Nacistický plán na odstavení Roosevelta. Klíčovou postavou byl americký…

23.01.2019 11:27 USA obviňuje Rusko, že se pokusilo ovlivnit americké prezidentské volby v jeho prospěch. Rusko to…

Osm způsobů, jak napsat písmeno X. Nevinný dotaz vyvolal na internetu bouři

23.01.2019 11:02 Písmeno X je zdánlivě nejlehčím písmenem v české abecedě. Ať už psací nebo tiskací, napsat ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama