Umíte správně dýchat? Až 80 procent nemocí způsobuje špatný dech

Praha – První věc, kterou děláme při příchodu na svět je hluboký nádech. A dech nás už provází celý život. Dokud dýcháme, jsme. Dýchejme proto správně, protože v opačném případě si můžeme způsobit mnoho problémů.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Říká se, že dýchání je neviditelná potrava, bez které nemůže člověk přežít ani 5 minut. Víte jak dýchají malé děti? Správně samozřejmě! Když vdechují vzduch, břicho se jim nafukuje a zvedá nahoru. Pří výdechu se naopak zmenšuje a přirozeně vtahuje dovnitř. Je to úžasný způsob dechu, díky kterému dochází k prokrvení vnitřních orgánů a navíc zvětšování kapacity plic.

Právě díky tomuto dechu, kterému se říká brániční, mají děti více energie, jsou pohyblivější a aktivnější. Bohužel s vyšujícím se věkem děti na tento dech zapomínají. Přestávají se tolik hýbat, čímž se křiví páteř a vznikají další zdravotní problémy.

Myslete na to, že správné dýchání zaručuje mladost a zdraví. Dle jogínů platí, že čím méně člověk dýchá, tím delší má život. Zkuste přijít na chuť bráničnímu dechu a najednou budete zdravější a krásnější.

Lidský život je vlastně neustálá výměna energie. Zajímavé je, že za celý život spotřebuje tělo asi 50 miliónů kcal energie. A hlavním příjmem energie nejsou potraviny, ale opět tolik zmiňovaný dech.

Zkuste trávit svůj čas co nejvíce na čerstvém vzduchu. V lese, parcích, loukách. Přijímejte čistý vzduch do každé části svého těla, prodloužíte si tím život.

A aby toho nebylo málo, správný dech působí proti obezitě. Je to dané tím, že proces dýchání a trávení spolu souvisí. Pokud plánujete shodit několik kilogramů, zadržujte každý den dech na 30 sekund. Podaří se vám díky tomuto režimu zhubnout  2 – 4 kilogramy za měsíc. A opravdu je to vědecky dokázané.

Dech je základní stavební kámen života. Nepodceňujte ho a věnujte mu pozornost. Odvděčí se vám tím, že vaše tělo bude vypadat mladě, svěže a bude zdravé.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea…

16.01.2019 16:53 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis…

Tajemství české klasiky: Víte, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 16:45 Aktualizováno Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama