Pravda nebo mýtus? O vagíně koluje celá řada pověr

V minulosti nebylo příliš běžné mluvit otevřeně o sexualitě a věcí s ní spojených. Možná i proto se do dnešních dní zachovaly některé mýty o dámském přirození, které mnozí považují za pravdu. Podívejte se s námi na ty nejčasnější omyly.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Některé mýty o vagíně přetrvávajídodnes

1. G-bod neexistuje

Nepravdivé! 

„Musíme mít na paměti, že G-bod je oblast, ne jedno místo samo o sobě, která zahrnuje mnoho různých tkáních,“ říká Laurie Mintzová, profesorka psychologie na University of Florida a autorka Příručky pro unavené ženy a vášnivý sex.

Nedávná italská studie zjistila, že skutečný G-bod je ve skutečnosti větší erotogenní zóna, která zahrnuje několik různých orgánů, včetně močové trubice a periuretrální žlázy. Ale s ohledem na tento výzkum to neznamená, že existuje nějaký jasný plán, který zaručuje nejlepší orgasmus svého života. „Některé ženy to považují za příjemné a některé ne,“ varuje Mintzová. 

2. Mokrý orgasmus je jen močení

Nepravdivé! I když…

Studie zveřejněná v magazínu Journal of Sexual Medicine zjistila, že tekutina, která pochází z ženského mokrého orgasmu, ve skutečnosti obsahuje to, čeho se mnozí obávali - močovinu, která se nachází v moči.

Nicole Prauseová, výzkumnice zabývající se sexem přiznává že „i když je jediná studie málokdy přesvědčivá, tohle je velmi přesvědčivý důkaz“. Nicméně doufá, že pokračující studie se bude zabývat některými dalšími problémy. Ženy v této studii podle ní vypudily na povlečení ekvivalent „jedné sklenici vody“, což je velké množství tekutin.

„U žen, které vytlačují množství tekutiny, je větší pravděpodobnost, že budou mít vyšší podíl kapaliny jako je moč,“ říká. Tento podíl se ale podle ní může lišit u jednotlivých žen. Také dodává, že „i když je to jen relativně malá část, i mužský ejakulát obsahuje moč.“

3. Je-li vagína velká, je žena promiskuitní

Nepravdivé!

Pokud žena tam dole není těsná a úzká rozhodně to neznamená, že za to může velký počet parterů, nebo fakt, že její bývalý partner měl velké přirození. A naopak - pevná vagina neznamená, že je panna, nebo že žena měla malý počet partnerů. „Dámské vagíny nemění velikost ani tvar podle toho, jak moc nebo málo měly ženy sexu, nebo jaká byla velikost penisu jejich partnera,“ říká Debby Herbenicková, docentka z Indiana University. „Vagíny jsou flexibilní a vrátí se do své původní velikosti.“ Poukazuje na studie porovnání žen, které mají děti, oproti ženám, které je nemají. „Nejsou u nich významné rozdíly v poševní velikosti,“ říká Herbenicková. 

4. Muž by měl být schopen přivést ženu k orgasmu penisem

Nepravdivé!

Uvádí se, že 70 až 75 procent žen nedosáhne vaginálního orgasmu bez stimulace klitorisu. „Každá žena je jiná, pokud jde o to, co ji přivádí k orgasmu,“ říká Mintzová. „Ale představa, že by měla orgasmu dosáhnou jen pohlavním stykem je naprosto falešná. Některé studie dokonce tvrdí, že větší počet žen může mít orgasmus díky dráždění bradavek než z G-bodu,“ říká s tím, že ženy mají mnoho erotogenních zón a ty je třeba pečlivě zkoumat.

Vagína sama o sobě je velmi zajímavá – i bez těchto mýtů. Věděli jste například, že je samočistící? Ačkoliv se to možná nezdá, nepotřebuje příliš pomoci, aby zůstala čistá. Vagína sama produkuje ochranné prostředky, které jí pomáhají zbavit se nežádoucích tekutin a bakterií. Ve skutečnosti může mnoho ženských hygienických výrobků napáchat více škody než užitku, narušit rovnováhu přirozeného pH pochvy a zvýšit riziko podráždění. Za mýtus se proto dá označit také tvrzení, že by měla být bez zápachu. Pochva obsahuje více bakterií, než jakékoliv jiné místo v těle (kromě střev), takže je naprosto normální, že má mírný zápach. A to i proto, že bakterie mají své vlastní míru aroma. 

Pravda není ani to, že ochlupení na vagíně je nehygienické. Ačkoliv je dnes trend se tam dole holit, argumentovat hygienou je tak trochu mimo mísu. Ochlupení naopak poskytuje přirozenou bariéru a ochranu oblasti.

A jedna rada na závěr. Orgasmus je lepší než ibuprofen či jiný lék na bolest. Když máte orgasmus, vaše tělo uvolňuje v mozku proud chemických látek zvaných endorfiny, které jsou něco jako přirozený morfin. Výsledek? Není to jen nával euforie, ale něco, co může působit jako lék proti bolesti a nepohodlí.

Výzkumníci ze School of Medicine v Jižní Illinois v roce 2008 provedli studii na 52 ženách trpících migrénou a zjistili, že 16 z nich pocítilo významnou úlevu od bolesti, a osm z nich se díky orgasmu dokonce vyléčilo. Takže nikdy neříkejte: „Miláčku, dnes ne, bolí mě hlava...“

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potlačil kýchnutí a skončil v nemocnici. Co se děje s tělem, když tomu…

22.02.2019 16:39 Čtyřiatřicetiletý muž z britského Leicesteru navštívil pohotovost kvůli problémům s polykáním. Jak…

Rodiče více dětí mají vždy jedno raději než druhé. Nový výzkum rozboural…

22.02.2019 14:31 Aktualizováno Podle studie sociologů na kalifornské univerzitě rodiče přiznávají, že jedno ze svých děti považují…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama