Kam měl zmizet Hitler po válce? Do nacistické "oblasti"51", kde se tvořily létající talíře

Oblast 51 se stala synonymem pro tajné projektů, o nichž americká vláda nechce, aby někdo věděl. Filmy jako Den nezávislosti zpopularizovaly oblíbenou spekulaci, že právě zde jsou zkoumány létající talíře a další produkty mimozemšťanů. Podle jiné teorie však létající talíře nejsou výtvorem mimozemských civilizací, ale německého umu. Nacisté je údajně měli vytvořit ve své vlastní oblasti 51, nacházející se na Antarktidě.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Hitler při projevu v říšském sněmu, kde napadá prezidenta Roosevelta, 11. prosince 1941.
doporučujeme

Němci po několik staletí se závistí přihlíželi, jak si ostatní země rozdělují svět. Zatímco Velká Británie, Francie či Holandsko těžily z lukrativních kolonií, Německo se muselo spokojit s těmi místy na světě, které nikdo nechtěl. A jejich větší kolonizační výboje ukončila 1. světová válka.

Nacisté se s takto tristním výsledkem nemohli smířit. Jejich arogance jim nedovolala být nikým jiným než průkopníky. Se zabraným světem ale těžko mohli nalézt a přivlastnit si území, na kterém by mohli hrdě vyvěsit vlajku s hákovým křížem. Jednu se však nabízelo .- neobydlená, velká a nehostinná Antarktida. Expedice, vedená kapitánem Alfredem Ritscherem a objednaná samotným Hermannem Göringem, se vydala na cestu.

Německá letecká společnost Lufthansa půjčila expedici jednu z jejích lodí, „Švábsko“ (Schwabenland) – od této lodi název území jako Nového Švábska (Neuschwabenland). Loď měla na palubě dvě letouny, jejichž účelem byly průzkumné lety nad neprůchodnou pustinou dosud neprobádané části Antarktidy a byly tak nástrojem v německé antarktické expedici. Během patnácti letů bylo překonáno více než 350 000 km čtverečních a pořízeno více než 11 000 snímků, které daly základ mapě oblasti.

Expedice založila provizorní základní tábor a měla údajně nahlásit, že v okolí tzv. Schirmacher See existuje určitá vegetace, kvůli horkým pramenům u jezera. Ritscher chtěl učinit druhou, vylepšenou výpravu, ale jeho akci mu zamezila druhá světová válka. Oblast nebyla však opuštěna úplně. Pár členů „Švábska“ přiznalo, že uskutečnili několik cest do německé kolonie, převážející vojenské vybavení a těžké nástroje pro těžbu a tunelování, uvádí web Bigthink s tím, že tyto výpravy vedly k rozšíření představ o tajných aktivitách, které zde Němci dělali.

Tajemná Antarktida

Ve své knize, Reich of the Black Sun: Nazi Secret Weapons and the Cold War Allied Legend, záhadolog Joseph P. Farrell tvrdí, že velkoadmirál Karl Dönitz měl Hitlerovi oznámit nalezení „nedobytné pevnosti, ráji podobné oázy ve středu věčného ledu.“ Toto místo měl označit jako Šangrilu. Hlavní představitel tzv. esoterického nacismu, bývalý chilský diplomat Miguel Serrano, Šangrilu považoval za magické, posvátné místo, kde sídlí Bílí bohové Árijské rasy. Zde též dlí ve svém esoterickém těle Hitler, jenž je Avatar těchto bohů, aby, až přijde čas, vedl v konečné bitvě síly světla proti silám tmy a ustanovil Čtvrtou říši na věky věků.

Právě při této bitvě budou použity vesmírné talíře UFO, které zde jsou utvářeny. Serrano používá pro ně výraz Vimana. Tvrdí, že to jsou svastiky otáčející se směrem k Jitřence. Podle něj jsou nadány zvláštními, telepatickými schopnostmi. Příležitostně se objevují na světě, ale zlí vládci tohoto světa – tzv. neviditelná vláda –nechce, aby se o nich vědělo.

Další  konspirační teoretici se drží více při zemi a tvrdí, že létající talíře byly produktem německé touhy po vytvoření Wunderwaffen- „zázračných zbraní.“ Podle novináře Nicka Cookeho Němci vytvořili tzv. „ Zvon“, což mělo být zařízení pro změnu gravitace. Podle konspiračních teoretiků Američané věděli tom, že nacisté dále vytváří zázračné zbraně v Antarktidě. Proto v roce 1946 uspořádali operaci Highjump, jejíž oficiální cíl byl vázkum oblasti, ale jejímž pravým cílem bylo zničení základny. Američané s Němci měli svést strašnou bitvu, ve které je drtily zázračné výtvory německé techniky včetně létajících talířů. Nakonec proto museli zničit základnu s nacisty atomovou bombou.

Mýtus či realita?

Web Mentalfloss podrobil tyto populární spekulace důkladné analýze za pomoci studie vědců Colina Summerhayese, geologa a oceánografa z Scott Polar Research Institute, a Petera Beechinge, novináře a historika specializujícího se na mezinárodní záležitosti, nazvané  „Hitlerova antarktická základna: mýtus a realita.“ Podle nich operace Hughjump skutečně měla i vojenský účel, ale ten nebyl zaměřen proti poraženým Němcům, ale proti SSSR. Američané testovali své vojáky, zda-li dokáží vydržet v extrémních mrazech a jsou schopni v nich pracovat s jejich vybavením a postavit základnu. Navíc, celá operace se odehrála na opačném konci kontinentu, než na jakém se měla nacházet nacistická základna.

Co se týče létajících talířů, konspiraci odkazují na rozhovor admirála výpravy, který se objevil v španělském časopise. Admirál, který diskutoval o nebezpečí, jaké představuje sovětská přítomnost v polárních oblastech, se měl zmínit tajemně o jakýchsi „létajících objektech.“ Nejpravděpodobnější vysvětlení ale je, že rozhovor byl špatně přeložen a admirál se zmiňoval čistě o sovětských letadlech. Vůči teorii o boji Američanů a Němců mluví též to, že námořnictvo USA během operace Highjump neztratilo žádní letadlo.

Ohledně existence jakýchsi zázračných zbraní je skeptický i David Myhra, bývalý vědec raketové a prostorové divize společnosti General Electric. „Němci se snažili přijít s věcmi jako letadla poháněná raketou, protože byli zoufalí, aby zastavili spojence," vysvětlil časopis The National Geographic. „Kdyby měli létající disky, pak proč je nepoužívali?"

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Primark míří do Česka. Pro zákazníky má špatné zprávy

17.10.2019 23:05 Aktualizováno Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Jak skutečně vypadaly křížové výpravy? Archeologové rozklíčovali…

13.10.2019 16:47 Středověcí kronikáři obecně nepatří mezi nejspolehlivější komentátory historických událostí, mimo…

Ordály aneb boží soudy. Jak vypadalo středověké právo?

13.10.2019 16:21 Ve středověku platilo především právo nepsané. Pravidla se po generacích předávala ústně. Právní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama