Oblíbený kuchař z pořadu Kluci v akci se zúčastní motoristické slavnosti

Praha – Kuchař Filip Sajler, známý z pořadu Kluci z akci, má kromě vaření i jiný koníček – automobilové závodění. Sajler je v týmu Luqui Moly Racing držitelem dvou titulů vicemistra České republiky a vítězem několika závodů do vrchu v Evropském šampionátu. Jak se k závodům do vrchu dostal?

Přidejte svůj názor

Filip Sajler, špičkový kuchař a podnikatel v oboru gastronomie  (foto: Legendy)

Hvězda kulinářského pořadu Kluci v akci, kuchař Filip Sajler, se již léta věnuje závodění do vrchu za volantem několika set koňového soutěžního speciálu Mitsubishi. Sajler je členem týmu Liqui Moly Racing, získal již dva tituly vicemistra České republiky a stal se vítězem několika závodů do vrchu v Evropském šampionátu. K závodění se dostal díky své manželce a tchánovi ze známé závodnické rodiny Jermanů.

img-responsive

Závodnická rodina - zleva Martin Jerman, dcera Gábina, provdaná Sajlerová, a nejrychlejší kuchař Filip Sajler (foto: Legendy) | foto: Orca

„Když jsem poznal svoji ženu, která v té době už jezdila závodně kopce moc dobře, bylo jen otázkou času, kdy závodnická jiskra přeskočí i na mě. Auta jsem miloval od dětství, a tak nebylo co řešit,“ vzpomíná na své začátky v závodění Filip Sajler. „Vaření jsem se věnoval hned po škole. Moc mě to bavilo a baví dodnes, kdy jsem ke všemu přidal také podnikání v tomto náročném oboru. Dneska zjišťuji, že závodění i vaření se vlastně může skvěle doplňovat, navíc když máte silnou oporu v rodině.“

Kuchař si proto nenechá ujít čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti Legendy, která proběhne 10. a 11. června v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích.

img-responsive

Automobilový závodník Filip Sajler s historickým vozem Alfa Romeo Junior (foto: Legendy) | foto: Orca

„LEGENDY jsou každoročním svátkem nás všech, co jsme propadli motorismu ve všech jeho podobách. Je až neuvěřitelný, jak na relativně malé ploše parku v Bohnicích dokážou pořadatelé narovnat stovky aut od historických po soudobé a stejně od produkčních po závodní. Miluju tu jedinečnou atmosféru a proto, stejně jako loni, udělám hrozně rád některým návštěvníkům radost prožít tu závodní euforii na místě spolujezdce vedle mě. Když mohu sdílet s lidmi své umění kulinářské, tak proč ne i to závodní? Prostě si to společně užijeme!“ těší se na slavnosti Sajler.

Oblíbený kuchař sveze na uzavřené prezentační trati v areálu bohnické nemocnice během slavností několik vybraných návštěvníků historickým speciálem Alfa Romeo Junior a moderním Alfa Romeo 4C.

Více informací na www.legendy.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea…

16.01.2019 16:53 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis…

Tajemství české klasiky: Víte, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 16:45 Aktualizováno Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama