Kozí zmrzlina? Někdo má předsudky,všem ale prý chutná

Vizovice (Zlínsko) Za kozí zmrzlinou přijíždějí lidé stále více na farmu na okraji Vizovic na Zlínsku. Řada z nich chce zmrzlinu vyrobenou z kozího mléka ochutnat ze zvědavosti, někteří k ní nejdříve přistupují s opatrností i předsudky, obávají se kozího zápachu.

Přidejte svůj názor

Zmrzlina, ilustrační fotografie

"Říkám jim, ochutnejte, klidně vám vrátím peníze, pokud vám nebude chutnat, a nikdy se to ještě nestalo," řekl ČTK majitel farmy Martin Vlček.

"Teď už spíš lidé přijdou, protože jim to někdo doporučil. Na začátku si dají jeden kopeček, protože se toho bojí a neví, jaké to bude. Pak zjistí, že to vlastně není vůbec cítit. Jediná zmrzlina, kde by to mohlo být trošku cítit, je jogurtová, protože ta je z kozího jogurtu, ne z mléka, nebo ta ze syrovátky. A pak už si dají dva kopečky i tři," uvedl Vlček. Dodal, že některé lidi však k ochutnání kozí zmrzliny nikdo nepřesvědčí.

"Kozinu" lidé neucítí ani proto, že čím je materiál studenější, tím méně je cítit. "Stejné je to s přechlazeným vínem nebo sýrem," uvedl Vlček. Kozí mléko podle něj samo o sobě nesmrdí. "Kozy jsou pořád na louce, nejsou zavřené v chlévě, jsou v přirozeném prostředí, nemají čím smrdět," řekl chovatel, podle kterého je kozí mléko jedno z nejzdravějších.

Milovníci zmrzliny u něj mohou ochutnat asi 15 příchutí. "Ta první neměla žádnou příchuť, ta byla čistá. Největší zájem je o zmrzlinu ze syrovátky s příchutí granátového jablka. Mně třeba chutná karamelová, nově jsme teď udělali s příchutí rozinek v rumu, na kterou jsme dali balzamikové glazé, to je zajímavá kombinace," uvedl Vlček. Kozí zmrzlinu proslavila také černá zmrzlina, kterou připravil na vizovický metalový festival Masters of Rock. Zmrzlinu si lidé chodí kupovat přímo na farmu, Vlček ji dodává také do několika obchodů a restaurací.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejsme první ani poslední. Vědci zjistili, který tvor v budoucnu nahradí…

18.01.2019 14:38 Budou lidé za 50 000 let stále pány tvorstva? Podle vědců to není příliš reálné. Zatímco jedni…

Nová doba, host vyhazuje vrchního. Jak dnes vypadá legendární číšník z…

18.01.2019 11:20 Miloš Černoušek není hercem velkých filmových rolí a na kontě má pouze několik snímků, přesto se do…

Černá kočka přes cestu rozhodí každého druhého z nás. Jsme opravdu tak…

18.01.2019 11:04 Zájem o víru v Česku konstantně klesá, duchovní otázky však zajímají každého druhého Čecha. Namísto…

Největší přešlap Severní Koreji: Vlastní chybou prolomila propagandu,…

17.01.2019 22:19 Aktualizováno V roce 1989 se Severní Korea dopustila jednoho z největších přešlapů v historii tamní propagandy.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama