Jak cestovat v těhotenství?

Praha - Ženy, které těhotné jsou a nebo byly mohou potvrdit, že se jejich tělo během deseti měsíců mění k nepoznání. A to nejen fyzicky, ale i psychicky. A to může mít vliv i na jejich chování, koníčky a změny nálad. Co ale cestování v těhotenství? Je možné?

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Cestování může být životní styl, radost a nebo jen sezónní hobby. Každý to má jinak. Ale vesměs se dá říci, že každý člověk se čas od času rád podívá mimo svou domovinu. Pojďme se ale trošku blíže podívat na těhotné ženy. Pro někoho je rostoucí bříško handicap, pro druhého příjemný „parťák“. A to souvisí i s cestováním. Co jedné ženě nevadí, druhé přináší strach ve tváří, cože je ale přirozené.

Pokud to vezmeme z obecného hlediska, cestování v průběhu gravidity není problém. Když to váš zdravotní stav dovolí, jistě není důvod se této radosti zříkat. Také velmi záleží na tom, jakou destinaci si pro svou cestu zvolíte. Berte v úvahu dobu cestování, komfort a stádium těhotenství. To vše jsou zásadní otázky, které byste si měla před odjezdem zodpovědět.

Dle lékařů se ale velmi nedoporučuje cestovat v období prvního trimestru. Hlavní důvod je ten, že v prvních třech měsících je největší riziko potratu. Naopak prostřední část těhotenství je doba, kdy je ženám z pravidla nejlépe, proto je dobré uskutečnit cestu právě v tento okamžik. Pokud se tedy cítíte dobře, určitě vyrazte! A třetí trimestr? Ten se již také nedoporučuje. Plod je sice už dostatečně vyvinutý, ale může hrozit riziko předčasného porodu. V osmém měsíci těhotenství se plodu dovyvíjí plíce a pokud by proběhl předčasný porod, mohlo by zde hrozit riziko obtíží.

Pokud se tedy cítíte dobře, nic vám nebrání. Dbejte na rady lékařů a vše proběhne v pořádku. Volte kratší cesty a nevydávejte se nikam, kde je nutné očkování.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejdojemnější filmy podle skutečnosti. Z těchto snímků budete brečet

24.08.2019 15:06 V televizi nic nedávají a vy s připraveným popcornem přemýšlíte, na co se dívat? Nebaví vás ani…

Lyžařka Vonnová oznámila zasnoubení. Kdo je jejím vyvoleným?

24.08.2019 13:03 Olympijští vítězové Lindsey Vonnová a P.K. Subban se zasnoubili. O novinku se americká lyžařská…

Československo v tom nebylo samo. Které další komunistické země si prošly…

24.08.2019 12:46 21. srpna si tradičně připomínáme nechvalně známé výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do…

Nejlépe placené herečky světa? Podívejte se na nový žebříček

24.08.2019 12:06 Nejlépe placenou herečkou na světě se letos stejně jako minulý rok, stala Američanka Scarlett…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama