Co vzít do zahraničí? Přinášíme vám typicky české dárky, které potěší

Praha – Pokud se chystáte do zahraničí ať už pracovně, navštívit přátele nebo na dovolenou, kde vás čeká ubytování v soukromí, je více než na místě přivést maličkost, která reprezentuje naši domovinu. Co ale zvolit?

Přidejte svůj názor

Česká republika, pohled na Prahu

Česká republika je země s bohatou historií, zvyky a tradicemi. Nebude tedy těžké vybrat něco, co přímo vystihne naši náturu.

Můžete zvolit typické suvenýry z hlavního města. Malé krámky najdete v každém koutku Prahy. Dejte ale pozor na ceny, jelikož jsem leckdy opravdu nadsazené. Můžete zde zakoupit český granát, dřevěné hračky, ale i pivo.

Sklo, to je typický český produkt. Sklářství má v naší republice bohatou historii a dají se sehnat opravdu krásné kousky, které potěší. Můžete vybírat z mnoha produktů od skleněných pilníků s monogramem či obrázkem až po broušené mísy či šperky.

Porcelán, opět produkt s dlouholetou tradicí. Typické je nádobí zvané „cibuláky“, které jsou většinou modrobílého zbarvení a samozřejmě mají motiv cibule.

Šperky, z bižuterie. To jsou dárky spíše pro ženy, ale potěší i oko muže. Český granát je základním stavebním kamenem českého šperkařství a jejich domovina je Turnov.

Dřevěné hračky jsou nejen krásné, ale i praktické. Jedná se o hračku, které dítěti zvyšuje fantazii a navíc i psychomotorický vývoj. Můžete vybrat hračky opravdu typicky české jako je například figurka Hurvínka či Spejbla.

Něco pro krásu. Jak ženy, tak muže a děti můžete potěšit kosmetikou z naší krajiny. Můžete vybírat z produktů z piva, čokolády, ale i bylinek jako například meduňka, šalvěj nebo levandule.

Výběr je opravdu rozmanitý. Volte dárek dle hostitele, ale na druhou stranu každého potěší i malá pozornost.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slepá dívka, která oslnila svět. Představitelka legendární Esmeraldy se…

18.12.2018 22:32 Aktualizováno Každý muž ji miloval a každá žena toužila prožít takovou romanci, jakou prožila ona. Možná jste…

Ruská hymna „Bože, cara chraň!" měla být lidovou modlitbou. Cara Mikuláše…

18.12.2018 14:59 Bože, cara chraň! Před 185 lety, 18. prosince 1833, bylo caru Mikuláši I. poprvé představeno dílo…

Jíte mezi hlavními jídly svačiny? Škodíte si víc, než byste kdy řekli

18.12.2018 14:39 Tři hlavní jídla denně a k tomu svačiny. Tak vypadá stravování většiny z nás. Tento režim je ale…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama