Co vzít do zahraničí? Přinášíme vám typicky české dárky, které potěší

Praha – Pokud se chystáte do zahraničí ať už pracovně, navštívit přátele nebo na dovolenou, kde vás čeká ubytování v soukromí, je více než na místě přivést maličkost, která reprezentuje naši domovinu. Co ale zvolit?

Přidejte svůj názor

Česká republika, pohled na Prahu
doporučujeme

Česká republika je země s bohatou historií, zvyky a tradicemi. Nebude tedy těžké vybrat něco, co přímo vystihne naši náturu.

Můžete zvolit typické suvenýry z hlavního města. Malé krámky najdete v každém koutku Prahy. Dejte ale pozor na ceny, jelikož jsem leckdy opravdu nadsazené. Můžete zde zakoupit český granát, dřevěné hračky, ale i pivo.

Sklo, to je typický český produkt. Sklářství má v naší republice bohatou historii a dají se sehnat opravdu krásné kousky, které potěší. Můžete vybírat z mnoha produktů od skleněných pilníků s monogramem či obrázkem až po broušené mísy či šperky.

Porcelán, opět produkt s dlouholetou tradicí. Typické je nádobí zvané „cibuláky“, které jsou většinou modrobílého zbarvení a samozřejmě mají motiv cibule.

Šperky, z bižuterie. To jsou dárky spíše pro ženy, ale potěší i oko muže. Český granát je základním stavebním kamenem českého šperkařství a jejich domovina je Turnov.

Dřevěné hračky jsou nejen krásné, ale i praktické. Jedná se o hračku, které dítěti zvyšuje fantazii a navíc i psychomotorický vývoj. Můžete vybrat hračky opravdu typicky české jako je například figurka Hurvínka či Spejbla.

Něco pro krásu. Jak ženy, tak muže a děti můžete potěšit kosmetikou z naší krajiny. Můžete vybírat z produktů z piva, čokolády, ale i bylinek jako například meduňka, šalvěj nebo levandule.

Výběr je opravdu rozmanitý. Volte dárek dle hostitele, ale na druhou stranu každého potěší i malá pozornost.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lze žít ve velkoměstě jen z darů přírody? Aktivista si to vyzkoušel.…

17.11.2019 14:20 Rob Greenfield je Američan a jezdí převážně stopem. Je to jeden z jeho způsobů, jak omezit…

Žádný internet, žádné počítače, Favorit na vrcholu. Jaký byl život v roce…

17.11.2019 10:25 Události roku jsou dobře známy i těm, kteří v té době ještě nebyli na světě. O politické situaci a…

Experti bijí na poplach. Zjistili, kolik Čechů podlehlo alkoholu

17.11.2019 09:40 Alkohol pije rizikovým způsobem více než 1,5 milionů lidí v ČR. Vyplývá to z průzkumu mezi 1800…

Co s lidmi dělají cigarety? Nový objev vědců zjistil, že nehrozí jen…

16.11.2019 18:49 Aktualizováno Vědci našli souvislost mezi kouřením tabáku a duševními chorobami. Podle nové studie mohou mít lidé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama