Korsika: Ráj pro horolezce ale i skvělé místo pro odpočinkovou dovolenou

Praha - Korsika je nejhornatější ostrov ve Středozemí a láká především horolezce a dobrodruhy. Této zemi se přezdívá "pohoří v moři", ale nenechte se zmást, je i ideálním místem pro aktivní dovolenou.

Přidejte svůj názor

Korsika, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nejprve si řekneme něco základního o krásném ostrově jménem Korsika. Tato nádhera leží západně od Itálie a jižně od Francie, ale patří pod Francii. Jižněji od Korsiky se nachází ostrov Sardinie, který náleží pro změnu Itálii. Korsika se rozkládá na ploše 8 680 km2 a je 183 km dlouhá. Délka překrásného pobřeží je zhruba 1 047 km. Korsiku obývá dle posledního součtu 260 000 obyvatel. Umíte si tedy představit, že jde o přátelskou krajinu plnou mírumilovných lidí. Byla by škoda kouzlo neokusit na vlastní kůži.

Ostrov je doslova plný dechberoucích krás. Naleznete zde průzračné moře, nespoutané hory či údolí, útesy a rokle. Od všeho trochu a vlastně neskutečně moc. Na procestování vám dva týdny nebudou stačit.

A jak se na ostrově domluvíte? Logicky francouzsky, ale rodilí obyvatele hovoří korsicky. Nicméně francouzština je druhý úřední jazyk, takže nebude problém ani v restauraci ani v obchodě.  A navíc veškeré veřejné nápisy jsou na Korsice dvojjazyčné.

Proč právě na Korsiku?

Pokud vám nestačí výše zmíněné důvody, přidáme další. Korsika je skvělý kompromis pro výběr dovolené. Ráno se vykoupete v moři a odpoledne už stojíte na vrcholku hor. Jako bonus můžete navštívit krásná města a okusit trochu z místní kultury.

Je ale určitě důležité vědět, že pokud jste milovníci „rovinek“ Korsika vás nepotěší. Jedná se totiž o převážně hornatý ostrov a řada vrcholů dosahuje výšky přes 2 000 metrů.  Nejvyšší horou je Monte Cinto s výškou 2 710 m n.m.  Ale nelekejte se, potkáte zde i menší kopce.

Pláže jsou převážně útesovité či kamenité.  Pro děti jsou zde ale i pláže s černým hrubým pískem či naopak dokonale bělavé pláže. Bílé písečné pláže lemují jižní část ostrova. Pokud tedy neoplýváte láskou ke skalám, zvolte cestu na jih.

A co jídlo?

Určitě je nákup potravin o něco dražší než v České republice. Je to způsobeno tím, že Korsika patří do Francie. Jsou zde ale i potraviny, které seženete laciněji než u nás. Jsou to: sterilovaný hrášek, konzervovaná zelenina, rajčatový protlak, olivy a těstoviny. Bageta stojí 80 centů až euro, stogramové sýry kolem dvou euro. Poměrně dobře cenově vychází víno (je levnější než u nás) a stolní voda. Ovšem protipól je zelenina a hlavně maso. To jsou na nákupním seznamu velmi drahé položky.   

Jak se tam dostat?

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak se na ostrov dostat, je letadlem. Zpáteční letenku je možné sehnat mimo sezonu za zhruba 3500 Kč. A když budete sledovat webové servery, můžete se dostat až na polovinu.

Další možností je přiletět do Pisy a přejet na ostrov trajektem. Odtud pak převáží trajektová doprava na dvou linkách: Corsica ferries a Moby lines. Zpáteční lístek stojí 50 eur na osobu (bez auta). Dva lidé s autem platí od 110 eur. Plavba trajektem je celkem pohodlná. Můžete využít opalovacích lehátek na palubě nebo si dát kávu v klimatizovaném podpalubí. 

A kdy je ostrov nejkrásnější? Určitě na jaře. V květnu jsou ceny letenek nejpříznivější, proto si zkuste vyhranit právě tento čas. Vždyť jak praví klasik – máj je lásky čas.

 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama