Paddleboarding: Populární surfování s pádlem!

Praha - O co se vlastně jedná? O vodní sport, při kterém hraje hlavní roli "prkno" a pádlo. Stojíte v mírném podřepu a připadáte si jako na Havaji, kde sport vznikl. Ale pozor, žádná „havaj“ to není!. Je to dřina a zapojíte téměř veškeré svaly.

Přidejte svůj názor

Řeka, ilustrační fotografie

Je to vlastně něco mezi surfingem a windsurfingem. Výhodou ale je, že nemusíte jako na Bondi beach čekat na správnou vlnu. Jezdí se totiž nejčastěji na klidné řece anebo jezeře.

Paddleboarding je sport jak pro muže, tak pro ženy. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti ani trénink. Zkrátka si na prkno stoupnete a poznáváte doslova své tělo, protože zapojíte jiné svaly, které používáte obvykle.

A jak to všechno začalo? Prvopočátek tohoto sportu se datuje k roku 1960. „Rodiče“ paddleboardingu jsou pravděpodobně Dave Kalama, Brian Keaulana, Rick Thomase. Sport se stal populární nejprve v USA a poté se rozšířil až do Evropě a poté k nám, na Vltavu.

Pokud se pohybujete ve světě bloggerů jistě víte, že jde o hit léta 2017.Paddleboardy se masuje půjčují jak v Praze, tak na vodních přehradách a nebo i v menších městech na jezerech, rybnících i řekách.

A co potřebujete za vybavení? Plováky, pádla a plavky. A kromě toho ještě odhodlání a dobrou náladu. Dle instruktorů je nejlepší volbou nafukovací nebo polyetylenový board, který je prakticky nezničitelný. Nejprve je lepší si vybavení půjčit, poradit se s odborníky a až poté popřípadě zakoupit.

Věděli jste, že nadšení „paddleboardisté“ se dělí do několika skupin? Jako první jsou tu vyznavači fitness jízdy na rybnících a klidných vodách. Další jsou obdobou surfařů, kteří jezdí na vlnách. Poté odvážlivci překonávající peřeje na divokých řekách a poslední jsou jezdci, kteří provozují rychlostní jízdu na dlouhých a úzkých prknech.

Tak co říkáte? Nalákal vás článek ke zkoušce prkna a pádla?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci bourají mýty: Je úplně jedno co jíme. Podstatné je něco jiného

12.12.2018 16:02 Nezáleží jen na tom, kolik toho sníme, ale i na tom, kdy to sníme. Makarony, biftek nebo zmrzlina:…

Den, který neexistuje? Podvodu jednoho psychologa naletěl celý svět

12.12.2018 09:35 Už za několik týdnů se podle "vědců" odehraje nejdepresivnější den roku. Takzvaný Blue Monday, tedy…

Seniory ohrožuje obří problém, o kterém se nemluví? Situace se bude dál…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno Dle aktuálně dostupných dat se očekává, že do roku 2025 bude třetina populace starší 60 let, což…

Kde si v zimě užívají české herečky?

11.12.2018 19:46 Krásné české hory v kombinaci s tím nejlepším z evropského designu. Přesně takovou atmosféru si do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama