Paddleboarding: Populární surfování s pádlem!

Praha - O co se vlastně jedná? O vodní sport, při kterém hraje hlavní roli "prkno" a pádlo. Stojíte v mírném podřepu a připadáte si jako na Havaji, kde sport vznikl. Ale pozor, žádná „havaj“ to není!. Je to dřina a zapojíte téměř veškeré svaly.

Přidejte svůj názor

Řeka, ilustrační fotografie
doporučujeme

Je to vlastně něco mezi surfingem a windsurfingem. Výhodou ale je, že nemusíte jako na Bondi beach čekat na správnou vlnu. Jezdí se totiž nejčastěji na klidné řece anebo jezeře.

Paddleboarding je sport jak pro muže, tak pro ženy. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti ani trénink. Zkrátka si na prkno stoupnete a poznáváte doslova své tělo, protože zapojíte jiné svaly, které používáte obvykle.

A jak to všechno začalo? Prvopočátek tohoto sportu se datuje k roku 1960. „Rodiče“ paddleboardingu jsou pravděpodobně Dave Kalama, Brian Keaulana, Rick Thomase. Sport se stal populární nejprve v USA a poté se rozšířil až do Evropě a poté k nám, na Vltavu.

Pokud se pohybujete ve světě bloggerů jistě víte, že jde o hit léta 2017.Paddleboardy se masuje půjčují jak v Praze, tak na vodních přehradách a nebo i v menších městech na jezerech, rybnících i řekách.

A co potřebujete za vybavení? Plováky, pádla a plavky. A kromě toho ještě odhodlání a dobrou náladu. Dle instruktorů je nejlepší volbou nafukovací nebo polyetylenový board, který je prakticky nezničitelný. Nejprve je lepší si vybavení půjčit, poradit se s odborníky a až poté popřípadě zakoupit.

Věděli jste, že nadšení „paddleboardisté“ se dělí do několika skupin? Jako první jsou tu vyznavači fitness jízdy na rybnících a klidných vodách. Další jsou obdobou surfařů, kteří jezdí na vlnách. Poté odvážlivci překonávající peřeje na divokých řekách a poslední jsou jezdci, kteří provozují rychlostní jízdu na dlouhých a úzkých prknech.

Tak co říkáte? Nalákal vás článek ke zkoušce prkna a pádla?

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nudismus: Proč se Němci tak rádi svlékají? Cizinci se nestačí divit

21.09.2019 12:58 Aktualizováno Když policista Michael Adamski viděl svou tchýni poprvé nahou, byl z toho trochu na rozpacích. Ale…

Nádor děložního hrdla. Proč je tak záludný? Tyto rady vám mohou zachránit…

20.09.2019 18:07 Zákeřnost zhoubného onemocnění děložního hrdla spočívá především v tom, že se dlouho nijak…

Mladík se osprchoval a oslepl. Lékaři se nestačili divit

20.09.2019 09:59 Britští lékaři museli řešit poměrně neobvyklý případ. Devětadvacetiletý Nick přišel o zrak poté, co…

Co vaše dcera možná neví o antikoncepci. Nejčastější mýty a obavy

19.09.2019 18:22 Antikoncepce je v moderním světě jednoznačně nejspolehlivějším způsobem, jak mohou ženy zodpovědně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama