Jaké jsou nejčastější hádky ve vztahu? My to víme!

Praha - Hádky jsou přirozenou součástí života a to ať už toho partnerského nebo i ve vztahu zaměstnanec versus zaměstnavatel. Jaké jsou ale nejčastější příčiny hádek s partnerem?

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

I sebedokonalejší vztah může zažít peprné chvilky. A proč? Protože je to zkrátka přirozené a normální. A navíc, kdyby nebyly hádky, nebylo by ani ono krásné usmiřování, souhlasíte?

V každém soužití nastanou okamžiky, kdy spolu partneři z toho, nebo onoho důvodu nesouhlasí. Může za to špatné rozpoložení, odlišné konstelace anebo zkrátka rozdílné názory na věc. Mnohdy je hlavní příčinou odlišný názor na výchovu dětí. Jeden z rodičů je ten přísnější, druhý razí benevolenci. Když ale dojde ke střetu, mohou létat jiskry. Dle psychologů je ale důležité, aby se rodiče před dětmi shodli, byli za jedno a až v jejich nepřítomnosti si vzájemné nesrovnalosti vyjasnili. Zkuste to i vy.

Na druhém místě jsou finance. Jistě to sami znáte. Jsou měsíce, kdy můžete utrácet na povel a jsou měsíce, kdy si musíte utáhnout opasek. A stejně jako s názory na rodičovství jsou i ve vztahu rozdílné nátury v oblasti peněz. Jeden spoří, druhý nakupuje. Zkuste najít zlatou střední cestu, sepsat si výdaje a ujasnit si, co nutně potřebujete a co počká až po další výplatě. Vyhnete se tak zbytečným nepříjemnostem, které mohou kazit váš vztah.

Taky se vám stává, že máte pocit, jakoby na vás partner neměl čas? Je to normální. A věřte, že on může mít naprosto stejný pocit. Nejde ale o nic jiného, než o špatnou dohodu. Sedněte si spolu, promluvte si. Každý z vás má své koníčky a pracovní povinnosti. Vyčleňte si alespoň jeden den nebo večer v týdnu, který budete trávit jen spolu. Zájmové činnosti zkuste zkoordinovat tak, aby na tom nebyl ani jeden z vás bit.

Ach ti příbuzní. Stává se velmi často, že má jeden z partnerů neblahý vztah s někým ze členů rodiny toho druhého.Zkuste se navzájem pochopit, protože ne vždy si dva lidé tak zvaně sednou. A pokud jste na druhé straně barikády, tolerujte. Nikdo není dokonalý, ani vy. Buďte příjemní a nedávejte své nesympatie najevo. Uvidíte, že se vám uleví a vymizí tak zbytečné hádky.

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Je to pravda, které nám ve vztahu někdy pořádně zatopí. Ale vždy, než se bude schylovat k nějaké hádce si zkuste uvědomit, že každý děláme chyby.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žena si 14 let stěžovala na bolesti v zádech. Když ji lékaři prohlédli,…

23.02.2019 18:53 Aktualizováno Bolest zad trápí čas od času každého z nás. Pokud ale problém přetrvává, je na místě vyhledat…

Po světě se šíří nákaza spalničkami. V ohrožení jsou i Češi

23.02.2019 15:02 Epidemie spalniček je dnes aktuálním případem a rozrůstá se po celém světě. I přesto spoustu rodin…

Čeka: První tajná policie SSSR řádila pět let, oběti lze jen těžko spočítat

23.02.2019 09:45 Když se řekne sovětská tajná policie, většina z nás si vybaví nechvalně proslulou KGB. Ta však ale…

Převratné archeologické nálezy v Brně: Objevy mapují osídlení od pravěku…

23.02.2019 09:03 Archeologické výzkumy jsou v moderní době spojené především se stavební činností, které v poslední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama