Těhotenství v létě: Na co se připravit?

Praha - Léto je tady a nejlépe se mají ti, kteří mohou trávit každou volnou chvilku na lehátku u vody. Asi o něco hůře jsou na tom nastávající maminky, kterým mohou dávat tropické teploty vysloveně zabrat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Maminky si zpravidla nevybírají přesně dobu, kdy otěhotní. Přirozený je volný průběh a až radostná zpráva přijde, tak přijde. Určitě lépe na tom jsou ty rodičky, které prožijí větší část gravidity v zimním období. Pokud se ale stane opak a čeká vás bříško na čas letních měsíců, nezoufejte.

Kila přibývají, bříško roste, teplota stoupá. Můžete se cítit více unavená, špatně snášet výkyvy teplot a otékat. Těhotenství je náročné období, které každá žena snáší jinak. Zkuste si ale úmorné dny zpříjemnit.

Dávejte si vlažnou sprchu několikrát za den, hodně se procházejte – abyste předcházela otokům, dodržujte pitný režim a spěte alespoň 8 hodin denně. Zkuste se vyhnout přírodním koupalištím. Mnoho lékařů před nimi maminky varuje. Mohlo by dojít k nechtěné infekci, protože čistota vody může být značně rozdílná. Pokud si ale chcete užít letních radovánek, využijte k tomu udržované bazény či aqvaparky a nebo moře, které je nejvhodnější navštívit ve druhém trimestru.

Pohybujte se pokud možno ve stínu a opalování odložte na přes rok. Sluneční záření by mohlo způsobit přehřátí plodu, velké změny tlaku a bolestivé kožní vyrážky. Zdržujte se tedy pod slunečníkem se sklenkou vychlazené vody, nebo domácí limonády.

Pokud patříte mezi ty maminky, které jsou těhotné přes léto, berte to jako výhodu. Nemusíte utrácet za drahou garderobu, protože si krásně vystačíte s několika volnými šaty, které mají li dobrý střih, využijete i další sezonu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívka, kterou miloval celý svět, si oblíbila Česko. Jak dnes vypadá slavná…

10.12.2018 11:06 V dobách, kdy televizím po celém světě vládly telenovely, byla nejznámější seriálovou herečkou na…

Kam chodili lidé na záchod ve starověku? Archeologové rozluštili tisíce…

10.12.2018 09:58 Pompeje - Záchod je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ho v každé…

Japonská princezna Masako má obavy z role císařovny, trpí adaptační…

10.12.2018 09:01 V japonské korunní princezně Masako, která se má stát císařovnou, vzbuzuje její budoucí úloha…

Svět jak ho známe v roce 2019 skončí? Muž, který předpověděl brexit a…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Britský věštec Craig Hamilton-Parker se do podvědomí lidí zapsal svými proroctvími, které se na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama