Těhotenství v létě: Na co se připravit?

Praha - Léto je tady a nejlépe se mají ti, kteří mohou trávit každou volnou chvilku na lehátku u vody. Asi o něco hůře jsou na tom nastávající maminky, kterým mohou dávat tropické teploty vysloveně zabrat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Maminky si zpravidla nevybírají přesně dobu, kdy otěhotní. Přirozený je volný průběh a až radostná zpráva přijde, tak přijde. Určitě lépe na tom jsou ty rodičky, které prožijí větší část gravidity v zimním období. Pokud se ale stane opak a čeká vás bříško na čas letních měsíců, nezoufejte.

Kila přibývají, bříško roste, teplota stoupá. Můžete se cítit více unavená, špatně snášet výkyvy teplot a otékat. Těhotenství je náročné období, které každá žena snáší jinak. Zkuste si ale úmorné dny zpříjemnit.

Dávejte si vlažnou sprchu několikrát za den, hodně se procházejte – abyste předcházela otokům, dodržujte pitný režim a spěte alespoň 8 hodin denně. Zkuste se vyhnout přírodním koupalištím. Mnoho lékařů před nimi maminky varuje. Mohlo by dojít k nechtěné infekci, protože čistota vody může být značně rozdílná. Pokud si ale chcete užít letních radovánek, využijte k tomu udržované bazény či aqvaparky a nebo moře, které je nejvhodnější navštívit ve druhém trimestru.

Pohybujte se pokud možno ve stínu a opalování odložte na přes rok. Sluneční záření by mohlo způsobit přehřátí plodu, velké změny tlaku a bolestivé kožní vyrážky. Zdržujte se tedy pod slunečníkem se sklenkou vychlazené vody, nebo domácí limonády.

Pokud patříte mezi ty maminky, které jsou těhotné přes léto, berte to jako výhodu. Nemusíte utrácet za drahou garderobu, protože si krásně vystačíte s několika volnými šaty, které mají li dobrý střih, využijete i další sezonu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná krize. Válečný hry NATO málem vyvolaly jadernou válku

19.06.2019 15:08 O tzv. „válečných hrách“ NATO z roku 1983 se příliš neví. Podle zpráv amerických tajných služeb…

Michael Schumacher je na tom zle? Nové informace

19.06.2019 13:48 Aktualizováno Legendární závodník Michael Schumacher je už pět a půl roku držen stranou od zvídavých očí médií i…

Rozmar, či nemoc? Odborníci si posvítili na hypochondry, závěr je…

19.06.2019 10:15 Žijí ve strachu, že onemocní, nechávají si stále dělat různé testy a nevěří ujišťování lékařů. Není…

Karel Gott zahájil oslavy osmdesátin. Pokřtil unikátní desku, chystá se na…

19.06.2019 09:03 Karel Gott považuje za štěstí, že svoji kariéru začínal na začátku šedesátých let, kdy se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama