Trend dnešní doby: Květiny k snědku! Dáte si?

Praha - Zelenina, ovoce, to jsou již zaběhlé potraviny, které se dají sice skvěle kombinovat, ale nemohou již moc překvapit. Ale za to jedlé květiny! Zkoušeli jste je již?

Přidejte svůj názor

Růže, ilustrační fotografie
doporučujeme

To, že mají květiny své místo jen ve váze je minulost. Ostatně nové gastronomické trendy je velmi hojně užívají jako doplněk pokrmů. Můžete to vyzkoušet sami. Obklopuje nás totiž mnoho květin, které jsou nejen krásné, ale i jedlé.

Pokud vyzkoušíte přidat do jídla květinu, budete určitě in, jelikož jdete s dobou, ale uděláte i něco pro své zdraví. A to by mělo být na prvním místě. Mnohé totiž obsahují antioxidanty, polyfenoly, vitaminy, enzymy či minerály.

Dejte si ale pozor. Ověřte si, zda je květina, kterou sbíráte opravdu jedlá. Květiny trhejte nejlépe ráno, kdy jsou zaručeně čerstvé. Později odpoledne už mohou být různorodě znečištěné. Udělejte si čas o víkendu a spojte sběr s příjemnou procházkou. Pečlivě také vybírejte místo sběru - příkopům u silnice se raději vyhněte obloukem.

Začněte s růží! Růže jsou „krásky“, které potkáte na každém kroku. Utrhněte jich více. Některé usušte a v zimě je přidejte jako jedlou dekoraci na lískooříškové bezé, část dejte pro radost do vázy na stůl a ze zbytku zkuste připravit například orientální kuskus s drůbežím masem. Do kuskusu  přidáte rudé okvětní lístky, čímž pokrm obarvíte na růžovo a dodáte mu příjemné aroma.

Levandule nejen krásně voní, ale i úžasně chutná. Už jste zkoušeli levandulové sušenky, rizoto nebo čaj? Že ne? Pak je čas to napravit. Levandule je do skříně škoda.

Starší generace si moc dobře pamatuje, jak zajímavou chuť měly fialkové bonbony. Nyní je můžete vídat na poutích či jarmarcích, ale s chutí opravdových fialek to nemá bohužel nic moc společného. Ovšem s touto fialovou „dámou“ se dají provádět hotová kouzla. A jak vytvořit dokonalé bonbony? Květ obalíte v rozšlehaném bílku, posypte krystalovým cukrem a necháte uschnout. Netradiční cukroví si každý pochválí.

Dále tu mám známý měsíček lékařský, který prý působí blahodárně na zrak, odstraňuje volné radikály a působí jako antioxidant. Dále obsahuje betakaroten, který jak jistě víte, podporuje zdravé opálení. Tato usměvavá oranžová květina se hodí nejen sušená na čaj, čerstvá „rozveselí“ jogurt, pomazánky, těstoviny, rýži, koláč a samozřejmě saláty všeho druhu

Kromě zmíněných květin můžete svůj oblíbený zeleninový salát ozvláštnit přidáním sedmikrásek, karafiátů, chrp, macešek, nebo řeřich.

Zkuste novou kuchyni. Léto je čas, který k tomu přímo vybízí. Experimentujte a pohostěte své přátele novinkami, které zajisté ocení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott skončil v nemocnici za doprovodu celé rodiny

21.08.2019 14:54 Aktualizováno Zpěvák Karel Gott dnes skončil v nemocnici, kam ho doprovodila jeho nejbližší rodina. Ta ho tam…

Je med skutečně tak zdravý, jak se říká?

21.08.2019 08:17 Včelí med je považován za zdravý. Ale je tomu skutečně tak? Med je kaloricky vydatnější než běžný…

Dovolená se změnila v horor. To, co našla turistka pod matrací, jí…

20.08.2019 23:00 Aktualizováno Britka Natasha Connorová nebyla vůbec spokojena s tím, jak vypadá hotelový pokoj, ve kterém byla…

Námluvy Stalina s nacisty: Pakt Molotov-Ribbentrop měl ničivé následky pro…

20.08.2019 08:26 Zimná válka mezi Finskem a Sovětským svazem nebo masakr tisíců polských důstojníků byly jedním z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama