Trend dnešní doby: Květiny k snědku! Dáte si?

Praha - Zelenina, ovoce, to jsou již zaběhlé potraviny, které se dají sice skvěle kombinovat, ale nemohou již moc překvapit. Ale za to jedlé květiny! Zkoušeli jste je již?

Přidejte svůj názor

Růže, ilustrační fotografie

To, že mají květiny své místo jen ve váze je minulost. Ostatně nové gastronomické trendy je velmi hojně užívají jako doplněk pokrmů. Můžete to vyzkoušet sami. Obklopuje nás totiž mnoho květin, které jsou nejen krásné, ale i jedlé.

Pokud vyzkoušíte přidat do jídla květinu, budete určitě in, jelikož jdete s dobou, ale uděláte i něco pro své zdraví. A to by mělo být na prvním místě. Mnohé totiž obsahují antioxidanty, polyfenoly, vitaminy, enzymy či minerály.

Dejte si ale pozor. Ověřte si, zda je květina, kterou sbíráte opravdu jedlá. Květiny trhejte nejlépe ráno, kdy jsou zaručeně čerstvé. Později odpoledne už mohou být různorodě znečištěné. Udělejte si čas o víkendu a spojte sběr s příjemnou procházkou. Pečlivě také vybírejte místo sběru - příkopům u silnice se raději vyhněte obloukem.

Začněte s růží! Růže jsou „krásky“, které potkáte na každém kroku. Utrhněte jich více. Některé usušte a v zimě je přidejte jako jedlou dekoraci na lískooříškové bezé, část dejte pro radost do vázy na stůl a ze zbytku zkuste připravit například orientální kuskus s drůbežím masem. Do kuskusu  přidáte rudé okvětní lístky, čímž pokrm obarvíte na růžovo a dodáte mu příjemné aroma.

Levandule nejen krásně voní, ale i úžasně chutná. Už jste zkoušeli levandulové sušenky, rizoto nebo čaj? Že ne? Pak je čas to napravit. Levandule je do skříně škoda.

Starší generace si moc dobře pamatuje, jak zajímavou chuť měly fialkové bonbony. Nyní je můžete vídat na poutích či jarmarcích, ale s chutí opravdových fialek to nemá bohužel nic moc společného. Ovšem s touto fialovou „dámou“ se dají provádět hotová kouzla. A jak vytvořit dokonalé bonbony? Květ obalíte v rozšlehaném bílku, posypte krystalovým cukrem a necháte uschnout. Netradiční cukroví si každý pochválí.

Dále tu mám známý měsíček lékařský, který prý působí blahodárně na zrak, odstraňuje volné radikály a působí jako antioxidant. Dále obsahuje betakaroten, který jak jistě víte, podporuje zdravé opálení. Tato usměvavá oranžová květina se hodí nejen sušená na čaj, čerstvá „rozveselí“ jogurt, pomazánky, těstoviny, rýži, koláč a samozřejmě saláty všeho druhu

Kromě zmíněných květin můžete svůj oblíbený zeleninový salát ozvláštnit přidáním sedmikrásek, karafiátů, chrp, macešek, nebo řeřich.

Zkuste novou kuchyni. Léto je čas, který k tomu přímo vybízí. Experimentujte a pohostěte své přátele novinkami, které zajisté ocení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívka, kterou miloval celý svět, si oblíbila Česko. Jak dnes vypadá slavná…

10.12.2018 11:06 V dobách, kdy televizím po celém světě vládly telenovely, byla nejznámější seriálovou herečkou na…

Kam chodili lidé na záchod ve starověku? Archeologové rozluštili tisíce…

10.12.2018 09:58 Pompeje - Záchod je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ho v každé…

Japonská princezna Masako má obavy z role císařovny, trpí adaptační…

10.12.2018 09:01 V japonské korunní princezně Masako, která se má stát císařovnou, vzbuzuje její budoucí úloha…

Svět jak ho známe v roce 2019 skončí? Muž, který předpověděl brexit a…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Britský věštec Craig Hamilton-Parker se do podvědomí lidí zapsal svými proroctvími, které se na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama