Jak nejrychleji vychladit pivo? Tipy pro horký letní den

Venku je asi tak 150 stupňů ve stínu a jediné na co myslíte je to vychlazené pivo v lednici. Jenže když přijdete domů tak zjistíte, že ve skutečnosti v lednici není. Co teď s tím? Kromě lepší paměti pro příště můžete vyzkoušet některý z fajn triků, jak pivo rychle ochladit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vychladit lahvové pivo za pár minut je možné

1. Zamotat pivo do papírového ubrousku a dát do mrazáku

Pravděpodobně nejstarší a nejznámější trik, který si však i přesto stojí za to připomenout. Stačí zabalit pivo do papírové utěrky a vložit ho do mrazáku. Výsledek po 15 minutách ukazuje poměrně velký rozdíl v teplotách. Původně mělo pivo teplotu 23 stupňů. V lednici se po čtvrt hodině dostalo na 20.5, z mrazáku má 15.5. A s použitím naší metody se dostalo na krásných 12 °C.

2. Ponořit do ledové lázně... a přidat sůl!

Zasypat pivo ledem napadne každého. Ale přidat sůl? To je novinka. Stačí najít objemnou nádobu a na dno vyskládat pivka. Poté je zasypat ledem a ještě přidat studenou vodu. Posledním krokem je nasypat do celé směsi sůl. Ta sníží bod mrazu vody a pivo se vychladí mnohem rychleji!

3. Zkuste pivem točit

Tím, že se pivo v ledové lázni točí dochází k mnohem rychlejší výměně teploty a třeba plechovka je ochlazená za pouhé dvě minuty. Jedna firma se nápadu chytla a dokonce prodává zařízení, které je přímo na tuto činnost určené. Nám se však více líbí kutilské řešení, které předvedl pán na videu. Navrtal uzávěr od termosky, vsadil do něj plechovku a poté využil vrtačky. Dobré řešení, které však doporučujeme jen zkušeným kutilům a ve stavu relativní střízlivosti. 

4. Láhev stlačeného vzduchu 

Láhve stlačeného vzduchu se používají třeba na čištění klávesnice. Není složité je sehnat a možná i vy máte jednu doma. Někdo přišel na to, že pokud jí otočíte při používání vzhůru nohama, vzduch vychází extra chladný. Láhev během několika sekund zamrazí a pivo z ní je skvěle vychlazené. Doporučuje se ho však před konzumací nalít do skleničky, pití z láhve je v tomto případě nebezpečné.

5. Suchý led

Využití suchého ledu je variantou pro opravdové fajnšmekry. Není to věc, kterou by jste běžně měli doma, ale zase tak složité sehnat jí není. Důležité při užití suchého ledu je nezapomenout, že stačí skutečně krátký čas, protože jeho teplota je extrémně nízká. 

Témata: Pivo | Léto | Lidé | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sušíte prádlo na radiátoru? Experti před tím důrazně varují, hrozí velké…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Obyvatelé především menších bytů v zimních měsících s oblibou suší vyprané oblečení na radiátorech.…

Nepoznali byste ji. Helenu Růžičkovou milovalo celé Česko, takhle vypadala…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Za několik týdnů uplyne 15 let od úmrtí herečky, kterou milovalo celé Česko. Helena Růžičková si…

Mučil v koncentráku vězně? "Ušaté torpédo" Zápotocký měl nevalnou pověst

14.12.2018 22:57 Aktualizováno V pořadí druhý komunistický prezident Antonín Zápotocký byl typickým představitelem komunistického…

Česko zaplaví uprchlíci a povodně? Nostradamus předpověděl rok 2019

14.12.2018 10:53 Michel de Nostredame zvaný Nostradamus byl spíše skeptik a lékař, než věštec. Přesto jsou jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama