Největší mýty o pitném režimu!

Praha - Pít se musí, to vám potvrdí každý lékař u výživový poradce. Ale existuje spousta mýtů a polopravd, které nás přiživují v klamu. A tady máte některé z nich.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Voda je lékař. Stojí za mnohým, co se odehrává v našem těle. Buňky v lidském těle se zhruba ze 70% skládají z vody a náš mozek až z 90%. Voda může za stav našich cév, přítomnost či absenci kamenů v játrech a ledvinách, za barvu tváře a mnoho dalšího. Není tedy pravdou, že je důležitý pít a je jedno co.
Pokud konzumujeme velké množství slazených nápojů, kávy či piva, naše tělo neprospívá, naopak. Pokud si dopřejete jeden šálet kávy denně, zajisté se nejedná o nic, co by vaše tělo zruinovalo. Každopádně ji ale nemůžete počítat do pitného režimu – to není mýtus, ale fakt. Káva na sebe naopak vodu váže, takže má tendenci organismus dehydratovat. Zkuste tedy jeden šálek kávy doplnit sklenicí čisté vody.
Dle odborníku existuje asi 130 druhů vody. Nejzdravější je prý voda z ledu. Vědci tvrdí, že je pro organismus něco jako elixír mládí. Na její výrobu můžete použít jakoukoliv vodu, kterou nalijete do libovolné nádoby a vložíte do mrazáku. Jakmile voda zamrzne, udělejte otvor a vodu slijte. Zkuste denně vypít alespoň 2 dcl a změny na svém zevnějšku uvidíte velmi brzy.
A kolik vody pít? To je samozřejmě individuální. Není tedy pravdou, že každý člověk by měl vypít 2 litry tekutin denně. Pijte vždy, když máte žízeň a nezahánějte pocit sucha v hrdle jídlem.

Vodu můžete doplňovat šťávami, které jsou přírodní a nejlépe doma vyrobené. Ty kupované vynechejte. Jsou vysoce doslazované a mají nejen nepříznivý vliv na vaše zuby, ale i na linii. Přírodní šťávy vyplachují z našeho organismu mrtvé buňky, rozpouštějí nahromaděný sodík a ledvinové kameny a navíc předcházejí rakovinným onemocněním.
A jak jste na tom vy a váš pitný režim?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Ken a Barbie byli postrachem 90. let. Sérioví vrazi si své oběti nahrávali…

17.12.2018 14:23 Dvojice s roztomilými přezdívkami Ken a Barbie je zodpovědná za znásilnění a následné vraždy tří…

Vetřelčí syndrom. Jedna z nejpodivnějších lidských nemocí je častější, než…

17.12.2018 13:31 Syndrom vetřelčí ruky, jinak též zvaný syndrom doktora Strangelove, je jedna z nejpodivnějších…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama