Největší mýty o pitném režimu!

Praha - Pít se musí, to vám potvrdí každý lékař u výživový poradce. Ale existuje spousta mýtů a polopravd, které nás přiživují v klamu. A tady máte některé z nich.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Voda je lékař. Stojí za mnohým, co se odehrává v našem těle. Buňky v lidském těle se zhruba ze 70% skládají z vody a náš mozek až z 90%. Voda může za stav našich cév, přítomnost či absenci kamenů v játrech a ledvinách, za barvu tváře a mnoho dalšího. Není tedy pravdou, že je důležitý pít a je jedno co.
Pokud konzumujeme velké množství slazených nápojů, kávy či piva, naše tělo neprospívá, naopak. Pokud si dopřejete jeden šálet kávy denně, zajisté se nejedná o nic, co by vaše tělo zruinovalo. Každopádně ji ale nemůžete počítat do pitného režimu – to není mýtus, ale fakt. Káva na sebe naopak vodu váže, takže má tendenci organismus dehydratovat. Zkuste tedy jeden šálek kávy doplnit sklenicí čisté vody.
Dle odborníku existuje asi 130 druhů vody. Nejzdravější je prý voda z ledu. Vědci tvrdí, že je pro organismus něco jako elixír mládí. Na její výrobu můžete použít jakoukoliv vodu, kterou nalijete do libovolné nádoby a vložíte do mrazáku. Jakmile voda zamrzne, udělejte otvor a vodu slijte. Zkuste denně vypít alespoň 2 dcl a změny na svém zevnějšku uvidíte velmi brzy.
A kolik vody pít? To je samozřejmě individuální. Není tedy pravdou, že každý člověk by měl vypít 2 litry tekutin denně. Pijte vždy, když máte žízeň a nezahánějte pocit sucha v hrdle jídlem.

Vodu můžete doplňovat šťávami, které jsou přírodní a nejlépe doma vyrobené. Ty kupované vynechejte. Jsou vysoce doslazované a mají nejen nepříznivý vliv na vaše zuby, ale i na linii. Přírodní šťávy vyplachují z našeho organismu mrtvé buňky, rozpouštějí nahromaděný sodík a ledvinové kameny a navíc předcházejí rakovinným onemocněním.
A jak jste na tom vy a váš pitný režim?

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama