Problémy s orgasmem mají i muži. Ani u nich není samozřejmostí

Pokud se mluví o problémech s orgasmem, většinou jsou to ženy, které si stěžují na neschopnost vyvrcholit. Ovšem i muži mají své problémy – některé fyzické a jiné psychické. Ovšem všechny jsou vážné a je třeba je řešit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

I muži mohou mít s orgasmem problémy
doporučujeme

Předčasná ejakulace

Takzvaná překotná ejakulace je problém, kdy muž ejakuluje před stykem, na jeho začátku nebo po hodně krátké době. Aby toto bylo považováno za problém, musí tyto problémy přicházet i při častých stycích a opakovaných stycích. Lékaři ji popisují jako neschopnost dostatečně oddálit ejakulaci, aby mohlo dojít k uspokojení z pohlavního styku. Problém nesmí být způsoben dlouhodobou sexuální abstinenci.

Léčbou je častá sexuální aktivita, která vyhovuje potřebám pacienta. Potřebuje upravit poměry a při terapii jeho partner či partnerka musí pochopit jeho potřeby. V posledních letech se využívá stiskací technika, kdy se pevným stiskem předejde ejakulaci – muž si pak zvyká vydržet sexuální vzrušení déle. Kromě toho lze užít lokální anestetika.

Ejakulační latence

Při takzvané retardované, neboli zpomalené, ejakulaci muž potřebuje dlouhou a intenzivní stimulaci, aby byl schopen ejakulovat. Orgasmu takový muž může dosáhnout po desítkách minut nebo i po hodině sexu či masturbace. Pro tyto muže je sex náročnou záležitostí.

Příčiny bývají často tělesné, ale také neurologickými onemocněními či podáváním psychofarmak (antidepresiva…). Léčba je náročná – prostředkem k dosažení orgasmu je intenzivní dráždění, které lze případně posílit pomocí vibrátorů.

„Suchý orgasmus“

Anejakulace, jak zní vědecký název pro tento problém, je neschopnost ejakulovat při sexu. Může být spojená s neschopností dosáhnout orgasmu, ale nemusí. Tak jako tak je to pro muže obvykle nepříjemné a náročné na jejich psychiku. Neschopnost ejakulovat vnímají jako selhání jako muže. Stejně jako neschopnost oplodnit ženu a stát se otcem.

Příčiny mohou být psychické i fyzické. V případě psychického problému se obvykle jedná o krátký stav, kdy má muž nějaký problém. Řešením je terapie. U fyzických příčin, kdy je obvykle průchod spermatu zablokován, je řešením operace.

Nepravou verzí anejakulace je retrográdní ejakulace, kdy sperma sice odejde z varlat, ovšem odchází do močového měchýře místo toho, aby se vyloučilo z těla.

Neschopnost dosáhnout orgasmu

Lékařský termín je anorgasmie. Muž je neschopný dosáhnout orgasmu žádnou stimulací. Semeno muži více méně pravidelně vylučují, ovšem ve spánku při takzvaných polucích. Tento problém se léčí nácvikovou terapií, často se užívají vibrátory a další masturbační pomůcky. Je třeba odlišit opravdovou anorgasmii a koitální anorgasmie, kdy muž není schopen dosáhnout orgasmu při styku, ale nemá problém s masturbací.

Předstíraný orgasmus

O tom, že až 80 % žen někdy předstíralo orgasmus, se ví již dlouho. Ale ani mužům se tento nezvyk nevyhne. Muži prý předstírají orgasmus až ve čtvrtině případů. Proč? Pokud jsou opilí nebo mají problém vyvrcholit, předstírají orgasmus, aby nenudili partnerku nebo aby partnerku něco nebylo. Jiní předstírají orgasmus ve stejnou dobu jako partnerka, což prý může zlepšit pocit intimity ve vztahu.

Předpokládali byste, že bude pro muže těžké orgasmus předstírat? Prý ne. Podle sexuologů ženy nevěnují evidenci mužského orgasmu velkou pozornost, zvlášť pokud nemají problém s lubrikací. Snazší je pak sex s prezervativem, kdy „evidenci“ muž rychle vyhodí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oldřich Kaiser měl infarkt. Je v nemocnici

18.07.2019 12:59 Slavný český herec Oldřich Kaiser měl infarkt. V současnosti leží na jednotce intenzivní péče.…

Nečekaný zvrat. Obvinění herce Spaceyho ze sexuálního obtěžování staženo

18.07.2019 12:50 Aktualizováno Americká prokuratura stáhla obvinění herce Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého…

Magické gesto lásky: V polibku je schováno víc, než si myslíme

17.07.2019 09:41 Nedávno jsme oslavili Světový den polibku: polibek je gesto lásky, z něhož vychází každý milostný…

Ujedl se k smrti: Mladík vážil skoro půl tuny, v dubnu ještě dokázal stát…

16.07.2019 12:18 Ujedl se doslova až k smrti. Argentineci Maximilianu Olivovi se jeho těžko uvěřitelných 495…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama