Jak pečovat v létě o vlasy? Poradíme vám!

Praha - Každá žena by o sebe měla pečovat a o vlasy nevyjímaje. Neopomeňte, že v létě jsou vlasy náchylnější a je proto nutné zintenzivnit péči o ně.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

 Jak již bylo řečeno, v létě dostávají vlasy za vyučenou. Slunce je sice příjemný sluha, ale zlý pán. Tedy co se alespoň vlasů týká. Bere jim sílu, svěžest i barvu. V teplých měsících se vlasy obecně více třepí a vysušují. Je to dáno podnebím a zářením, které vlastně pálí jejich strukturu.

V zimě je to zpravidla naopak. Nosí se pokrývky hlavy a vlasy jsou chráněny před silným mrazem. V létě užijete maximálně klobouky, které ale většinou nenosíte na hlavě dostatečně dlouho, aby to zabránilo zmíněné devastaci vlasů. Ale nezoufejte, protože na trhu existuje mnoho přípravků a rad odborníků, které zapříčíní to, že bude vaše kštice opět jako z televizní reklamy.

Zkracování. To je hit, který se de facto každé léto vrací. A udavači trendů vědí, proč to dělají. Chrání vlasy. Uleví se vám, budete se méně potit a dostanete nový šmrnc.

V létě zkuste méně barvit. A nebo alespoň zvolte šetrné barvy či přelivy. Barva se vymývá a je to pro vlasy méně zatěžující. Vlasy myjte dle potřeby, ale méně než obvykle. Čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí a vzniká nekonečný koloběh. Ihned po umytí vlasy rozčešte – klidně jen prsty, ale nenechte je zacuchat. Užívejte přírodní oleje a nanášejte je pouze do konečků.

A jakmile přijde září, podzim, domluvte si návštěvu u kadeřnice, která dá vlasům potřebnou péči včetně masky, zábalu a nutného střihu.

Loading...
Témata: Vlasy | Léto | Krása | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukřižování: Jeden z nejbrutálnějších a nejhanebnějších způsobů smrti

20.04.2019 21:00 Aktualizováno Nejslavnější ukřižování na světě je ukřižování Ježíše Krista, který byl podle Nového zákona usmrcen…

Síla jarních bylinek: K čemu je dobrý medvědí česnek, petrklíč nebo…

20.04.2019 20:17 Aktualizováno Již brzy na jaře můžete sbírat léčivé bylinky, které vám pomohou v případě zdravotních problémů,…

Velikonoční ostrovy: Proč dostalo místo opředené legendami svůj název?

20.04.2019 19:32 Aktualizováno Jeden z nejzáhadnějších a nejizolovanějších ostrovů naší planety se nachází 3500 km od pobřeží…

Tajemství lidské krve: Jsou Rh negativní lidé mimozemšťané?

20.04.2019 19:31 Aktualizováno U lidí se objevují čtyři odlišné krevní skupiny. Kromě toho je ale důležitý jako takzvaný Rhesus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama