Jak pečovat v létě o vlasy? Poradíme vám!

Praha - Každá žena by o sebe měla pečovat a o vlasy nevyjímaje. Neopomeňte, že v létě jsou vlasy náchylnější a je proto nutné zintenzivnit péči o ně.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

 Jak již bylo řečeno, v létě dostávají vlasy za vyučenou. Slunce je sice příjemný sluha, ale zlý pán. Tedy co se alespoň vlasů týká. Bere jim sílu, svěžest i barvu. V teplých měsících se vlasy obecně více třepí a vysušují. Je to dáno podnebím a zářením, které vlastně pálí jejich strukturu.

V zimě je to zpravidla naopak. Nosí se pokrývky hlavy a vlasy jsou chráněny před silným mrazem. V létě užijete maximálně klobouky, které ale většinou nenosíte na hlavě dostatečně dlouho, aby to zabránilo zmíněné devastaci vlasů. Ale nezoufejte, protože na trhu existuje mnoho přípravků a rad odborníků, které zapříčíní to, že bude vaše kštice opět jako z televizní reklamy.

Zkracování. To je hit, který se de facto každé léto vrací. A udavači trendů vědí, proč to dělají. Chrání vlasy. Uleví se vám, budete se méně potit a dostanete nový šmrnc.

V létě zkuste méně barvit. A nebo alespoň zvolte šetrné barvy či přelivy. Barva se vymývá a je to pro vlasy méně zatěžující. Vlasy myjte dle potřeby, ale méně než obvykle. Čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí a vzniká nekonečný koloběh. Ihned po umytí vlasy rozčešte – klidně jen prsty, ale nenechte je zacuchat. Užívejte přírodní oleje a nanášejte je pouze do konečků.

A jakmile přijde září, podzim, domluvte si návštěvu u kadeřnice, která dá vlasům potřebnou péči včetně masky, zábalu a nutného střihu.

Témata: Vlasy | Léto | Krása | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seniory ohrožuje obří problém, o kterém se nemluví? Situace se bude dál…

10.12.2018 22:12 Aktualizováno Dle aktuálně dostupných dat se očekává, že do roku 2025 bude třetina populace starší 60 let, což…

Kručí vám v břiše? Hlad nemusíte mít jen z nedostatku jídla

10.12.2018 16:56 Známe to všichni. Najíme se a za pár minut máme hlad znovu. Kvůli váze nechceme jíst několikrát po…

Dívka, kterou miloval celý svět, si oblíbila Česko. Jak dnes vypadá slavná…

10.12.2018 11:06 V dobách, kdy televizím po celém světě vládly telenovely, byla nejznámější seriálovou herečkou na…

Kam chodili lidé na záchod ve starověku? Archeologové rozluštili tisíce…

10.12.2018 09:58 Pompeje - Záchod je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ho v každé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama