Superpotraviny, které dokonale nastartují metabolismus: Znáte je?

Praha - Znáte slovo „superpotraviny“? Jedná se o potraviny, které dokonale nastartují organismus, detoxikují a působí jako antioxidanty proti volným radikálům. Na trhu je jich opravdu velké množství, vyberete si tu svou?

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Superpotraviny zastupují obrovskou škálu potravin i značek, které můžete na trhu zakoupit.  A jaké jsou ty nejpopulárnější z nich?

Borůvky

Ovoce rostoucí na stráních Českých národních parků a lesů. V minulosti rostly borůvky jako houby po dešti, v dnešní době jich bohužel ubývá. A proto je kupujeme hojně v supermarketech za velké sumy. Když ale máte štěstí a můžete si je vlastnoručně nasbírat, bude vaše tělo radostí bez sebe. Borůvky jsou plné vitamínů, vlákniny a antioxidantů. A nejen borůvky, tyto látky obsahují veškeré bobulovité plody jako brusinky či rybíz.

Kiwi

Toto ovoce je přímo nadopované vitamínem C, stejně jako hrušky, pomeranče či melouny. Navíc dle nedávné studie je kiwi vhodné pro nespavce, jelikož obsahují látky, které navozují pocit spánku.

Quinoa

V současné době velmi oblíbená plodina, prapůvodně užívaná americkými indiány, jako běžná denní surovina. Je opravdu přeplněná vitamíny, minerály, vlákninou a antioxidanty. Můžete z ní dělat sladké i slané kaše, polévky, ale i sušenky.

Ryby

Jejich skvělé složení není nutno zmiňovat. Obsahují omega – 3 mastné kyseliny, jód a další zdraví prospěšné látky. Konzumací ryb předcházíte mrtvici, srdečně cévním chorobám a výkyvům krevního tlaku.

To je jen malý výčet superpotravin, které jsou běžně dostupné a pro zdraví člověka velmi blahodárné. Zkuste je zařadit do vašeho jídelníčku a udělat něco pro své tělo.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osudový omyl? NASA zničila originální záznamy z přistání na Měsíci

18.01.2019 17:52 Aktualizováno Americká NASA přemazala původní pásky, na nichž bylo zachyceno přistání Apolla 11 na Měsíci.…

Obránci zapomněli zavřít branku, potom Konstantinopol padla

18.01.2019 16:22 Aktualizováno Pád Konstantinopole představuje jeden z velkých historických milníků. Dobytím města definitivně…

Nejsme první ani poslední. Vědci zjistili, který tvor v budoucnu nahradí…

18.01.2019 14:38 Budou lidé za 50 000 let stále pány tvorstva? Podle vědců to není příliš reálné. Zatímco jedni…

Nová doba, host vyhazuje vrchního. Jak dnes vypadá legendární číšník z…

18.01.2019 11:20 Miloš Černoušek není hercem velkých filmových rolí a na kontě má pouze několik snímků, přesto se do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama