Super tipy na dokonalou pedikúru: Už jste o nich slyšeli?

Praha - Každá žena by měla mít upravené ruce i nohy. Je to taková vizitka, která dělá ženou ženou. A i když není dostatek času pro návštěvu speciálního kosmetického salónu, můžete udělat zázraky i v poklidu domova.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

I doma se dají dělat zázraky. Samozřejmě, odborník na slovo vzatý dokáže během vykouzlit na vašich nohách doslova divy, ale pokud vás trápí nedostatek času, zvládnete mnohé i sama. Začít byste měla tím, že odlakujete své nehty. Poté  svým chodidlům dopřejete příjemně teplou koupel a necháte kůži, aby se přirozeně změkčila. Po chvilce nohy osušte, ostříhejte a zapilujte své nehty.

Po této prvopočáteční proceduře vraťte nohy do lázně a proveďte peeling. Nemusíte mít žádný speciální, naopak, naprosto postačí ten, co používáte na obličej. A pokud žádný nevlastníte, nezoufejte – smíchejte kávu s olivovým olejem a zázrak je na světě. Nohy důkladně promasírujte a nechte pár minut působit.

Nakonec na nohy použijte mokrou pemzu a důkladně obrušte veškerou hrubou kůži. Poté nohy vysušte a namažte mastným krémem. Výborně se hodí například kokosový olej nebo vazelína. Nechte krém vsáknout a připravte si lak na nehty.

Až se krém dostatečně vstřebá, osušte papírovým kapesníčkem nehty, aby byly opravdu suché, protože jinak se vám bude nově nanesený lak loupat a drolit. Poté už zastřihněte kůžičku okolo nehtů a pomalu nanášejte první vrstvu laku. Tu nechte důkladně zaschnout a až poté aplikujte druhou.

Po zaschnutí laku už zbývá jediné, nechat nohy v klidu a nechat je pár minut regenerovat. Položte je o něco výše, než je tělo, aby se mohly prokrvit.

Vyzkoušejte domácí péči a uvidíte, že ji velmi brzy přijdete na chuť. Ušetříte peníze a navíc získáte čas sama pro sebe.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství české klasiky: Více, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 15:08 Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Česko zasáhnou silné mrazy. Jak se na ně připravit?

16.01.2019 09:04 Zatímco do víkendu teploty spíše porostou a dosáhnou až jarních hodnot, už příští týden přijde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama