Super tipy na dokonalou pedikúru: Už jste o nich slyšeli?

Praha - Každá žena by měla mít upravené ruce i nohy. Je to taková vizitka, která dělá ženou ženou. A i když není dostatek času pro návštěvu speciálního kosmetického salónu, můžete udělat zázraky i v poklidu domova.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

I doma se dají dělat zázraky. Samozřejmě, odborník na slovo vzatý dokáže během vykouzlit na vašich nohách doslova divy, ale pokud vás trápí nedostatek času, zvládnete mnohé i sama. Začít byste měla tím, že odlakujete své nehty. Poté  svým chodidlům dopřejete příjemně teplou koupel a necháte kůži, aby se přirozeně změkčila. Po chvilce nohy osušte, ostříhejte a zapilujte své nehty.

Po této prvopočáteční proceduře vraťte nohy do lázně a proveďte peeling. Nemusíte mít žádný speciální, naopak, naprosto postačí ten, co používáte na obličej. A pokud žádný nevlastníte, nezoufejte – smíchejte kávu s olivovým olejem a zázrak je na světě. Nohy důkladně promasírujte a nechte pár minut působit.

Nakonec na nohy použijte mokrou pemzu a důkladně obrušte veškerou hrubou kůži. Poté nohy vysušte a namažte mastným krémem. Výborně se hodí například kokosový olej nebo vazelína. Nechte krém vsáknout a připravte si lak na nehty.

Až se krém dostatečně vstřebá, osušte papírovým kapesníčkem nehty, aby byly opravdu suché, protože jinak se vám bude nově nanesený lak loupat a drolit. Poté už zastřihněte kůžičku okolo nehtů a pomalu nanášejte první vrstvu laku. Tu nechte důkladně zaschnout a až poté aplikujte druhou.

Po zaschnutí laku už zbývá jediné, nechat nohy v klidu a nechat je pár minut regenerovat. Položte je o něco výše, než je tělo, aby se mohly prokrvit.

Vyzkoušejte domácí péči a uvidíte, že ji velmi brzy přijdete na chuť. Ušetříte peníze a navíc získáte čas sama pro sebe.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama