Největší klišé: Kde byste neměli žádat o ruku?

Tak těmto věcem a místům se vyvarujte. Neexistují větší klišé, než žádat o ruku v restauraci na kolenou nebo když vás zrovna zabírá filmové plátno na sportovním utkání. Čemu dalšímu byste se měli vyvarovat? A jak na to jít správně?

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Většina lidí při žádosti o ruku nemá obavy z toho, že mu nebo jí řekne drahá polovička "ne". Většina žádajících se spíše potýká s obavami, jak najít ten správný způsob požádat někoho o ruku. Každý chce, aby byl takový moment perfektní. Co však může být pro jednoho perfektním požádáním o ruku, může pro druhého znamenat přinejmenším noční můru.

Server Independent sestavil žebříček těch nejhorších způsobů, jak požádat druhého o ruku. A většinou jde o opravdová klišé...

Zničeho nic

Koukáte se na televize, dojídáte jídlo nebo právě usínáte. Najednou se na vás váš partner otočí a vyhrkne ze sebe žádost o ruku. Tak to ne. Požádat by se mělo řádně a vhodně. Nemusí to být velká událost, ale je třeba, aby se druhá osoba cítila skutečně speciálně.

Když zrovna slaví něco jiného

Vzpomenete si ještě na žádost čínského olympijského potápěče, který požádal o ruku svou partnerku, která zrovna přebírala stříbrnou medaili na letní Olympiádě v roce 2016? O nic podobného se nesnažte. Akorát byste její úspěch zastínili a umenšili. Nechte ji vychutnat si svůj moment. Rozhodně nežádejte svou partnerku o ruku na svatbě někoho jiného, zbytečně byste totiž novomanželům kradli pozornost, a to by nebylo zrovna slušné. 

S "dospěláckou" diskuzí

Nesnažte se žádost o ruku příliš ztechnizovat. Neřešte žádost o ruku současně s debatou o tom, co by se stalo, kdyby jeden z vás zemřel. Neřešte ji, pokud zrovna dumáte nad společným bankovním účtem, nebo když přemýšlíte nad tím, u čí rodiny strávíte Vánoce. Zabili byste tím veškeré stopy po kouzlu a romantice. 

Na její Vánoce nebo narozeniny

To je podobné jako bod dva. Pokud požádáte ženu o ruku na její narozeniny, a náhodou vám pak vztah nevyjde,učiníte tím její narozeniny tím nejhorším dnem v roce. To nechcete. Pokud ji požádáte o Vánocích, nikoho to nebude zajímat. Každý má na Vánoce svých starostí dost, lidé jsou zaneprázdnění. A stejně jako v případě narozenin si můžete zničit Vánoce až do konce života. 

Když jste na velké obrazovce

To platí zejména pro Američany. Ti přímo zbožňují velké obrazovky na koncertech a sportovních utkáních, kde si mohou přes monitor vyznat lásku pro celý stadion. Žádost o ruku přes obrazovku je jedním z největších klišé vůbec, navíc tím činíte značný tlak na nicnetušícího partnera či partnerku. Čím více lidí stadion zaplní, tím to pak bude trapnější. 

V restauraci

Klíše No. 2. I když je to oblíbený podnik vašeho partnera, kde jste šli poprvé na rande, nežádejte právě tam. Neschovávejte prsten ve sklence šampaňského nebo v kousku dortu a neupozorňujte na sebe. To platí zejména pro vás, pánové. Pokud si kleknete na koleno kousek od stolu, zaručeně tím přitáhnete zraky zvědavců ze všech stran. 

Sestavení "Vezmeš si mě?" z okvětních lístků růží

Ano, vítěz - klišé No. 1. Vyvarujte se i tomuto kýči. Nejlepší způsob, jak někoho požádat o ruku, hledejte v místě prvního setkání. A nebo nejlépe na takovém místě, které je pro vás skutečně něčím speciálním. Hodně štěstí s vymýšlením!

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za oslavu Vánoc do žaláře? Zavřou vás nejen v muslimských zemích

14.12.2019 08:05 Pečete cukroví, chystáte kapra a zdobíte stromeček, anebo se chystáte strávit vánoční svátky v…

Vydražily se Lennonovy sluneční brýle, konečná cena zcela předčila…

14.12.2019 08:02 Sluneční brýle, které kdysi nosil frontman kapely The Beatles John Lennon, se v dražbě v Londýně…

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan: Proč stráví Vánoce přes půl světa od…

13.12.2019 10:20 Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa.…

Experti do detailu rozebrali Vánoce. Zjistili, jak moc škodí zdraví

12.12.2019 13:38 Vánoce klepou na dveře a řada bytů, domů i obchodů se už oblékla do štědrovečerního hávu. Stromečky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama