Černooké děti: Kdo skutečně jsou a co od nás chtějí?

Černooké děti patří mezi oblíbené strašidelné příběhy. Jedná se o bledé děti s černýma očima, které se chtějí dostat k vám do domu. Budí nevysvětlitelné pocity hrůzy a děsu. Kdo jsou?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Černooké děti
doporučujeme

Černooké děti jsou městskou legendou. Jedná se o paranormální bytosti, které připomínají děti ve věku od 5 do 16 let. Děti mají bledou pokožku a černé oči – nejedná se jen o panenku, ale také o bělmo a nejde rozlišit, kde mají děti zornici.

Počátky mýtu sahají do 90. let. Přibližně roku 1996 texaský reportér Brian Bethel popisoval dvě setkání s „černookými dětmi. Bethel tvrdil, že dvě potkal v Abilene v Texasu v roce 1996. Podle něho se něco podobného stalo jinému člověku v Portlandu v Oregonu.

Bethelovy příběhy se staly poměrně klasickými příklady tzv. creepypasta, což jsou hororové příběhy sdílené na internetu. V roce 2012 svůj příběh vyprávěl v reality show Monsters and Mysteries of America. Dodnes věří tomu, že to, co viděl, byla pravda.

V příbězích o černookých dětech se obvykle jedná o dítě s bledou pokožkou, někdy dokonce lehce namodralou, jako mívá mrtvé tělo. V těch, co tvrdí, že je potkali, budí pocity hrůzy a nevysvětlitelného děsu. Nedokázali vysvětlit důvod proč.

Děti jsou často oblečeny ve světlém oblečení, někdy v pyžamu. Hrají hry a zpívají dětské písničky. Obvykle se vyskytují blízko opuštěných prostor. Někdy se objeví na prahu domu – samy nebo ve dvojici. Vypadají jako sebevědomé, i když plaché děti, které se vyhýbají pohledu. Mluví prý stylem dospělého člověka.

Prý se snaží svou oběť přesvědčit, aby je pustila dovnitř a půjčila jim telefon nebo aby je schovala před nějakým nebezpečím. Někdy chtějí někam odvést autem. Pokud kolem nich procházíte, často se jejich hraní zastaví a půjdou přímo k vám.

Často se stane, že lidé souhlasí, i když neví proč. Pokud člověk zahlédne jejich oči, děti se rozzuří a chtějí, aby jejich rozkazy oběť poslouchala. Někteří, kteří se s černookými dětmi setkali, tvrdí, že děti musí používat nějakou formu ovládání myšlenek.

Podle pověstí černooké děti potřebují pozvání do domu či do auta – musí být pozvány dobrovolně. V tom se podobají některým legendám o upírech.

Případy, kdy lidé potkali černooké děti

Krvácení z nosu

V lednu 2016 žena zveřejnila na internetu, že se s černookými dětmi nejen setkala, dokonce je pozvala dál. A prý toho dodnes lituje.

Byla chladná noc a sněžilo, když děti zaťukaly na dveře. Žena je pozvala dovnitř a udělala jim kakao. Děti opakovaly, že jejich rodiče za chvíli přijdou. Když si žena všimla černých očí, bylo již pozdě. Její manžel začal krvácet z nosu a děti se zvedly s tím, že jejich rodiče dorazili. Vyšly ven. Žena je sledovala nastoupit do tmavého auta.

Druhý den manželovi diagnostikovali agresivní formu kožní rakoviny, zatímco ona začala často krvácet z nosu a nacházela se v „nejhorší zdravotní situaci svého života“. Je přesvědčená, že za tímto stojí ta noc, kdy dovolila dvěma černookým dětem vstoupit to jejich domu.

Doutník na verandě

Jim Stills večer chodívá kouřit doutník na verandě svého domu. Po určité době si začal všímat mladého chlapce, který chodil po ulici. Když ho takhle začal vídat často, přestal se svým večerním kouřením, protože se z nějakého důvodu cítil nepříjemně. Chlapce sledoval z okna. Chlapec dál chodil po ulici svým „dřevěným“ stylem.

Po nějaké době Stills dokázal na chlapce zapomenout, dokud se chlapec neobjevil přímo na jeho prahu. Zíral na Stillse svýma kompletně černýma očima bez jakéhokoliv znaku emocí. Požádal Stillse, aby ho pustil do domu.

Zněl naprosto bez emocí a tak podivně, že Stills zaběhl dovnitř a zabouchl za sebou dveře. Znovu začal hlídkovat a dávat si na chlapce pozor. Sice už ho nikdy neviděl, ovšem už nikdy se neodvážil z domu vyjít po setmění.

Na parkovišti

Studentka Kerrie Kisner jednou mířila domů z Wake Tech Community College a cestou se zastavila v obchodě. Když se vracela k autu, všimla si podivného chlapce. Vypadal zvláštně, skoro nemocně, a podíval si se starou paní. Byl bledý, měl tmavé kruhy pod očima a měl ztuhlý, nepřirozený postoj.

Zdálo se, že paní hledá něco v kabelce, aby to mohla dát chlapci. Kerrie odhadovala, že mu mohlo být kolem 12 let. Kolem skoro nikdo nebyl a parkoviště v ní najednou vzbuzovalo pocit nejistoty. Zrychlila a v tu chvíli si jí chlapec všiml.

Zvedl hlavu a podíval se na ni svýma kompletně černýma očima. Kerrie z něho nemohla spustit oči. Zrychlila, zatímco chlapec se otočil a odešel pryč. Už neměl zájem o cokoliv, co mu chtěla paní dát. Kerrie později uvedla, že měla pocit, že chlapec četl její myšlenky a věděl, co si o něm myslela.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo je užitečný idiot Ruska? Expert na dezinformace v USA vysvětloval, co…

23.07.2019 16:40 Analytik Euroasijského centra amerického think tanku Atlantic Council Jakub Kalenský před několika…

Nejhorší masová vražda v dějinách. Breivik před střelbou psal o Klausovi

22.07.2019 20:32 22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Britský princ George slaví šesté narozeniny, Kate pořídila nové fotky.…

22.07.2019 09:49 Britský princ George má dnes šest let a Kensingtonský palác u této příležitosti zveřejnil tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama