Lyžování v létě? To není sci-fi!

Praha - I fandové zimního období mohou zaplesat. Lyžovat je možné i v létě! A nemusíte hned na Aljašku, zcela postačí překročení hranic k našim sousedům.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Je pravdou, že léto nabízí samo o sobě příležitost pro mnoho sportů, ale co když ne každý má toto roční období v oblibě? Možná se nejednomu lyžaři v létě zasteskne po sjíždění sněhem zavátých sjezdovek. Patříte mezi ně i vy? Že ano? Pak vás potěší, že lyžovat se dá i v létě.

A kde? V braniborském Flaemingu, jižně od Berlína. Stezka je dlouhá 230 km a skládá se z několika okruhů. Na své si přijdou cyklisté, bruslaři, ale i lyžaři. V okolí cesty se můžete kochat malebným okolím. Uvidíte kostely, mlýny, historické budovu a ještě mnohem více.

Trasa má základní okruh o délce 94,6 km který se jmenuje „Flaeming-Skate“. Je velmi fajn, že je úsek vhodný pro začátečníky včetně dětí. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, zvolte určitě tento úsek.

A tak je více než jasné, že lyžovat se dá dost dobře i bez sněhu. Ano, zasněžené vrcholky hor vám to nenahradí, ale určitě je to dobrá varianta, která vám zimu alespoň trošku připomene. V hlavní bruslařské sezóně hraje ve Flaemingu prim. „Černý led“ – neboli skvěle upravený asfalt. A tak je radost po takovémto povrchu sportovat. Zimní sporty v létě opravdu nejsou pohádkou. Můžete si vybrat z velké škály původně zimních sportů, které se dají na dlouhé flaemingské stezce provozovat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osudový omyl? NASA zničila originální záznamy z přistání na Měsíci

18.01.2019 17:52 Aktualizováno Americká NASA přemazala původní pásky, na nichž bylo zachyceno přistání Apolla 11 na Měsíci.…

Obránci zapomněli zavřít branku, potom Konstantinopol padla

18.01.2019 16:22 Aktualizováno Pád Konstantinopole představuje jeden z velkých historických milníků. Dobytím města definitivně…

Nejsme první ani poslední. Vědci zjistili, který tvor v budoucnu nahradí…

18.01.2019 14:38 Budou lidé za 50 000 let stále pány tvorstva? Podle vědců to není příliš reálné. Zatímco jedni…

Nová doba, host vyhazuje vrchního. Jak dnes vypadá legendární číšník z…

18.01.2019 11:20 Miloš Černoušek není hercem velkých filmových rolí a na kontě má pouze několik snímků, přesto se do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama