Lyžování v létě? To není sci-fi!

Praha - I fandové zimního období mohou zaplesat. Lyžovat je možné i v létě! A nemusíte hned na Aljašku, zcela postačí překročení hranic k našim sousedům.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Je pravdou, že léto nabízí samo o sobě příležitost pro mnoho sportů, ale co když ne každý má toto roční období v oblibě? Možná se nejednomu lyžaři v létě zasteskne po sjíždění sněhem zavátých sjezdovek. Patříte mezi ně i vy? Že ano? Pak vás potěší, že lyžovat se dá i v létě.

A kde? V braniborském Flaemingu, jižně od Berlína. Stezka je dlouhá 230 km a skládá se z několika okruhů. Na své si přijdou cyklisté, bruslaři, ale i lyžaři. V okolí cesty se můžete kochat malebným okolím. Uvidíte kostely, mlýny, historické budovu a ještě mnohem více.

Trasa má základní okruh o délce 94,6 km který se jmenuje „Flaeming-Skate“. Je velmi fajn, že je úsek vhodný pro začátečníky včetně dětí. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, zvolte určitě tento úsek.

A tak je více než jasné, že lyžovat se dá dost dobře i bez sněhu. Ano, zasněžené vrcholky hor vám to nenahradí, ale určitě je to dobrá varianta, která vám zimu alespoň trošku připomene. V hlavní bruslařské sezóně hraje ve Flaemingu prim. „Černý led“ – neboli skvěle upravený asfalt. A tak je radost po takovémto povrchu sportovat. Zimní sporty v létě opravdu nejsou pohádkou. Můžete si vybrat z velké škály původně zimních sportů, které se dají na dlouhé flaemingské stezce provozovat.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Existuje závislost na cukru? Lékaři vydali varovnou studii

19.10.2019 09:04 Lze hovořit o závislosti na cukru jako o závislosti na drogách? Podle Serge Ahmeda z francouzského…

Primark míří do Česka. Pro zákazníky má špatné zprávy

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod…

Bolí vás klouby? Pozor, v přípravcích s kolagenem je velký rozdíl

18.10.2019 18:44 Bolesti kloubů, ale i vrásky a ztráta pružnosti pokožky, typické projevy stárnutí, jsou kromě…

Jak být zdravá a krásná? Šest užitečných rad pro ženy

18.10.2019 18:26 Zdraví a pocit spokojenosti spolu velmi úzce souvisí. Nejen, že se ovlivňují vzájemně, díky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama