Při zatmění Slunce se děti mění v myši? Nejpodivnější pověry

Ani dnes se člověk nevyhne pověrám. Vzpomeňte si na černou kočku na cestě nebo na kominíka, co nosí štěstí. Okolo zatmění Slunce vzniklo velké množství pověr, některé z nich byly opravdu hodně podivné.

Přidejte svůj názor

Zatmění slunce
doporučujeme

Schovejte ženy a děti

Mnoho kultur dříve věřilo, že zatmění Slunce způsobuje problémy v těhotenství a s porodem. Matky se proto měly schovávat uvnitř a během zatmění vůbec nevycházet. Jednou z pověr bylo to, že se dítě narodí s mateřskými znaménky či rozštěpem čelisti.

Podle jiné pověry se děti narozené při zatmění proměňují v myši. Jiné pověry tvrdí, že dítě, které vzejde ze sexu během zatmění, se narodí jako ďáblovo dítě. Díky tomu byl sex na zatmění zakázaný, minimálně ve středověku.

V Indii se po dlouhou dobu věřilo, že menstruující ženy v době zatmění Slunce přitahují smůlu a musí se tedy skrývat.

Jídlo je jedovaté

V Indii se věřilo, a částečně stále věří, že jakékoliv jídlo uvařené v den solárního zatmění, je jedovaté. Mnoho Indů se tedy raději rozhodně držet půst, aby se vyhnuli možnosti otravy.

Voda je špatná

Mnoho kultur věřilo (a věří), že voda, která padne v období kolem zatmění Slunce, je jedovatá. V Japonsku dlouho věřili, že během zatmění prší jedovatý déšť a otráví studny. Proto věšeli kolem studní ochranné amulety.

Jinde panoval strach z deště a rosy, protože obojí bylo také jedovaté. Hrníčky a misky se tedy obracely dnem vzhůru, aby se v nich jedovatá voda nehromadila.

Květiny

Jedna z pozitivních pověr, které se týkají zatmění Slunce, vznikla v Itálii. Mnozí Italové dodnes věří, že sázet květiny v době zatmění Slunce je to nejlepší, co můžete udělat. Je to prý ten nejlepší čas. Květiny zasazené během zatmění prý kvetou více a barevněji než jakékoliv jiné květiny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama