Při zatmění Slunce se děti mění v myši? Nejpodivnější pověry

Ani dnes se člověk nevyhne pověrám. Vzpomeňte si na černou kočku na cestě nebo na kominíka, co nosí štěstí. Okolo zatmění Slunce vzniklo velké množství pověr, některé z nich byly opravdu hodně podivné.

Přidejte svůj názor

Zatmění slunce

Schovejte ženy a děti

Mnoho kultur dříve věřilo, že zatmění Slunce způsobuje problémy v těhotenství a s porodem. Matky se proto měly schovávat uvnitř a během zatmění vůbec nevycházet. Jednou z pověr bylo to, že se dítě narodí s mateřskými znaménky či rozštěpem čelisti.

Podle jiné pověry se děti narozené při zatmění proměňují v myši. Jiné pověry tvrdí, že dítě, které vzejde ze sexu během zatmění, se narodí jako ďáblovo dítě. Díky tomu byl sex na zatmění zakázaný, minimálně ve středověku.

V Indii se po dlouhou dobu věřilo, že menstruující ženy v době zatmění Slunce přitahují smůlu a musí se tedy skrývat.

Jídlo je jedovaté

V Indii se věřilo, a částečně stále věří, že jakékoliv jídlo uvařené v den solárního zatmění, je jedovaté. Mnoho Indů se tedy raději rozhodně držet půst, aby se vyhnuli možnosti otravy.

Voda je špatná

Mnoho kultur věřilo (a věří), že voda, která padne v období kolem zatmění Slunce, je jedovatá. V Japonsku dlouho věřili, že během zatmění prší jedovatý déšť a otráví studny. Proto věšeli kolem studní ochranné amulety.

Jinde panoval strach z deště a rosy, protože obojí bylo také jedovaté. Hrníčky a misky se tedy obracely dnem vzhůru, aby se v nich jedovatá voda nehromadila.

Květiny

Jedna z pozitivních pověr, které se týkají zatmění Slunce, vznikla v Itálii. Mnozí Italové dodnes věří, že sázet květiny v době zatmění Slunce je to nejlepší, co můžete udělat. Je to prý ten nejlepší čas. Květiny zasazené během zatmění prý kvetou více a barevněji než jakékoliv jiné květiny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michael Jackson mohl být jednou z obětí útoku teroristů 11. září

15.02.2019 09:59 Téměř deset let po smrti krále popu Michaela Jacksona vyplývá na povrch děsivé tajemství. Jeden z…

Masakr na svatého Valentýna. Před 90 lety vstoupil Al Capone do dějin

14.02.2019 22:02 Aktualizováno Masakr na Den svatého Valentýna. Tak se nazývá dodnes nejděsivější akce, za kterou stál mafiánský…

Před 70 lety Zemi naposledy zasáhl obří asteroid. Následky byly devastující

14.02.2019 22:02 Aktualizováno 2. února 1947 spadl v oblasti Sichote-Aliňského pohoří na ruském Dálném východě železný meteorit…

Anglický pot - nejpodivnější a nejhorší nemoc v dějinách děsila více než…

14.02.2019 19:50 Aktualizováno Nikdo neví kde se vzala, nikdo neví proč skončila. Ví se pouze, že decimovala obyvatele Anglie a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama