Natascha Kampuschová prošla peklem, teď si plní sen

Vídeň - Rakušanka Natascha Kampuschová (29), kterou přes osm let držel únosce Wolfgang Priklopil ve svém domě ve Strasshofu u Vídně, uvede v září na trh svou první kolekci šperků. Kampuschová je často terčem slovních útoků, neboť se podle kritiků snaží svůj příběh zpeněžit.

Přidejte svůj názor

Diamanty
doporučujeme

"Jsem hrdá, neboť jsem se tou myšlenkou (na výrobu vlastních šperků) zabývala velmi dlouho," řekla Kampuschová. Před jedenácti lety se jí podařilo uprchnout ze svého vězení ve sklepení, kde ji od roku 1998 držel duševně narušený Priklopil. Ještě týž den, co tehdy 18letá dívka uprchla, spáchal únosce sebevraždu skokem pod vlak.

Myšlenkou na výrobu vlastní kolekce šperků se Kampuschová zabývala sedm let, řekla agentuře DPA. Pokusila se dokonce vyučit šperkařkou, studium ale nedokončila. To jí prý ale nezabránilo splnit si sen o prodávání ozdob, které by sama navrhla. Odradit se nenechala ani kritikou některých lidí, podle nichž chce na svém tragickém osudu vydělávat.

Ústředním motivem kolekce pěti šperků, které začne Kampuschová prodávat už v září, je květina, která podle ní symbolizuje její život. Jednotlivé kusy se budou prodávat za cenu od 70 do 90 eur (1800 až 2300 Kč).

Kampuschová napsala autobiografickou knihu s názvem 3096, který odkazoval k počtu dnů jejího věznění. Stejný název nese i film, který měl premiéru v únoru 2013. Nabídku nafotit snímky do erotického časopisu Playboy či se účastnit reality show v pralese ale odmítla. "To byla opravdu urážka," řekla.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama