Nafouklé břicho? Víme jak s tímto problémem jednou pro vždy "zatočit"

Praha - Nafouknuté břicho je problém, který trápí především ženy. A jejich počet není zanedbatelný. Vaše břicho vypadá, jako byste byla přinejmenším v pátém měsíci těhotenství. Nezamaskuje ho ani volné oblečení a na dobré náladě vám nepřidá ani nepříjemné kručení a pocit těžkosti, který vám bere energii a radost. Co za tím může být?

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační fotografie

Za problémem může stát mnoho příčin. Zkuste se na ně zaměřit a bude vám lépe. A to jak fyzicky, tak psychicky.  A nemějte strach, nafouklé břicho trápí velkou většinu populace.

Prvním spouštěčem může být fakt, že spěcháte a málo koušete. Viníkem bude logicky jídlo. Ovšem nejde jen o to, co jíte, ale také jak. Nafouknutí břicha, zvýšenou plynatost či říhání nezpůsobují jen některé pokrmy, ale i hltání či konzumace jídla ve spěchu a nedostatečné rozkousání nebo zadržování vody. Můžete jíst tedy ukázkové potraviny, ale pokud je konzumujete tak zvaně v letu, nafouknutému břichu se nevyhnete. Dejte tedy pozor na tempo a jídlo vychutnávejte a konzumujte ho v klidu.

Spěch, velká sousta, špatná úprava a ne moc vybraný jídelníček – to všechno může způsobit, že máte břicho jako balon. Dávejte si na to ve svém vlastním zájmu pozor. Ne nadarmo odborníci tvrdí, že každé jídlo by se mělo přežvýkat alespoň 33 krát.

Dalším faktorem může být, že jíte vhodné jídlo, ale špatně upravené. Některé potraviny trávení zatíží více, jiné méně. Ale to jistě víte. Neznamená to, že je ale musíte ze svého jídelníčku nadobro vyřadit. To je omyl. Chce to jen předcházet potížím důkladnou úpravou. Například zeleninu jako zelí, kapustu nebo brokolici vždy tepelně upravte, luštěniny dopředu s dostatečným předstihem namočte a zkuste vypozorovat, co vám dělá dobře a co naopak ne. Dále zkuste jídlo obohatit o koření, které přispívá k lepšímu trávení. Jde například o kmín, bazalku, oregano, fenykl, anýz, kurkumu či zázvor.

Zastavíme se u dalšího problému a ten se týká žen. Velké množství „něžného pohlaví“ má nafouknuté břicho před menstruací, dokonce i během ní. Jestli je to i váš případ, pokuste se v tyto dny cíleně odlehčit jídelníček. I když jak je známo, právě v této době máme my ženy největší chutě na ty nejhorší možné potraviny.

Zkuste vynechat to, o čem víte, že vám nesvědčí, dostatečně pijte, ideálně čistou vodu a bylinné čaje, a zvyšte příjem vápníku a hořčíku. 
 
Je také možné, že přetěžujete trávicí trakt. Nadýmání a plynatost mohou signalizovat to, že vaše střeva nejsou v ideální kondici. A to může mít mnoho příčin a spouštěčů. Jíte buď příliš mnoho, nebo příliš často, nepravidelně, špatně koušete, málo pijete, moc se nehýbete a podobně. Anebo jíte moc sladkého a střevní kvasinky, které se cukrem živí, se přemnožily a způsobují problémy.

Další důvod nafouknutého břicha může být i překvapivě jednoduchý – skutečně totiž může jít o nadměrné polykání vzduchu. Všimli jste si toho u miminek? Těm se to stává často.

V poslední řadě je nutné zmínit, že na vině může být i oblečení. Nosíte o číslo menší oblečení? Může to vypadat sice hezky, ale na tělo to má zcela opačný vliv. Škrtící spodní prádlo, stahovací pás, těsná sukně i o číslo menší džíny vám možná opticky uberou pár centimetrů, riskujete ale zdraví. Častý tlak na spodní část břicha způsobuje nejen nadýmání, ale i pálení žáhy, zácpu, vředy a brnění dolních končetin.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slepá dívka, která oslnila svět. Představitelka legendární Esmeraldy se…

17.12.2018 22:07 Aktualizováno Každý muž ji miloval a každá žena toužila prožít takovou romanci, jakou prožila ona. Možná jste…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Ken a Barbie byli postrachem 90. let. Sérioví vrazi si své oběti nahrávali…

17.12.2018 14:23 Dvojice s roztomilými přezdívkami Ken a Barbie je zodpovědná za znásilnění a následné vraždy tří…

Vetřelčí syndrom. Jedna z nejpodivnějších lidských nemocí je častější, než…

17.12.2018 13:31 Syndrom vetřelčí ruky, jinak též zvaný syndrom doktora Strangelove, je jedna z nejpodivnějších…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama