Bílý jed, nebo-li cukr: Víte jak ho nahradit?

Praha – Sladká chuť je něco, co se slabou vůlí velmi špatně přemáhá. Známe to asi všichni. Jedná se vlastně o legální drogu, která vás může nenápadně pronásledovat na každém kroku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační fotografie

Cukr, který je získán z řepy, tedy ten klasický, který najdeme snad v každé domácnosti, je opravdu důkladně očištěn, krystalizován a filtrován. A logicky jeho přirozená barva není sněhově bílá. Proto, aby měl tento odstín je podroben působení chloridu vápenatého. Už vás přešla chuť?

V přírodní řepném cukru jsou složky, které jsou pro tělo přínosné, v tom průmyslově zpracovaném nikoliv. Následkem sladkého života s cukrem po boku jsou různé nemoci jako například cukrovka, anemie, krevní nádorová onemocnění a mnoho dalších včetně obezity.

Už jste slyšeli pojem „skryté cukry“? Jsou to ty, které zprvu vlastně nevidím a obsahuje je mnoho potravin jako jsou například pivo, brambory, máslové pečivo a podobně.

 Je ale na druhou stranu naprosto přirozené, že sladká chuť patří k životu. Zkuste ale bílý cukr nahradit alternativou. Dnešní trh jich nabízí opravdu nespočet. Můžete zakoupit obilné a ovocné sirupy, cukr kokosový anebo med přímo od včelaře.

Sladit můžete sušeným ovocem, kterým dokonale obohatíte moučníky a dezerty. Nejčastěji jsou k tomuto účelu užívány rozinky a datle, které můžete rozmixovat na pastu a tou později sladit i čaje a podobně.

Zkuste zapomenout na zajeté koleje a vyzkoušejte něco nového a zdravějšího. Ostatně kdy jindy, než teď, v době, kdy je zdravá strava velmi populární a tolik užívaná.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slepá dívka, která oslnila svět. Představitelka legendární Esmeraldy se…

15.12.2018 21:54 Aktualizováno Každý muž ji miloval a každá žena toužila prožít takovou romanci, jakou prožila ona. Možná jste…

Nomen omen: Komu jméno předurčilo budoucnost? Známé příklady najdeme i v…

15.12.2018 21:45 Aktualizováno Výraz nomen omen pochází už z antického Říma, dramatik Titus Maccius Plautus použil ve své hře…

Lékaři ženě řekli, že má zápal plic a poslali ji domů: Po 2 měsících…

15.12.2018 21:42 Aktualizováno Australanka Tamara Impellizzeri byla v květnu hospitalizována se zápalem plic. Lékaři jí předepsali…

Poklad ze Slezské Středy: Financoval Karel IV. politiku šperky své ženy?

15.12.2018 20:39 Aktualizováno Jeden z největších nalezených středověkých pokladů sebou nese hned několik záhadných otázek – Jak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama