Bílý jed, nebo-li cukr: Víte jak ho nahradit?

Praha – Sladká chuť je něco, co se slabou vůlí velmi špatně přemáhá. Známe to asi všichni. Jedná se vlastně o legální drogu, která vás může nenápadně pronásledovat na každém kroku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační fotografie
doporučujeme

Cukr, který je získán z řepy, tedy ten klasický, který najdeme snad v každé domácnosti, je opravdu důkladně očištěn, krystalizován a filtrován. A logicky jeho přirozená barva není sněhově bílá. Proto, aby měl tento odstín je podroben působení chloridu vápenatého. Už vás přešla chuť?

V přírodní řepném cukru jsou složky, které jsou pro tělo přínosné, v tom průmyslově zpracovaném nikoliv. Následkem sladkého života s cukrem po boku jsou různé nemoci jako například cukrovka, anemie, krevní nádorová onemocnění a mnoho dalších včetně obezity.

Už jste slyšeli pojem „skryté cukry“? Jsou to ty, které zprvu vlastně nevidím a obsahuje je mnoho potravin jako jsou například pivo, brambory, máslové pečivo a podobně.

 Je ale na druhou stranu naprosto přirozené, že sladká chuť patří k životu. Zkuste ale bílý cukr nahradit alternativou. Dnešní trh jich nabízí opravdu nespočet. Můžete zakoupit obilné a ovocné sirupy, cukr kokosový anebo med přímo od včelaře.

Sladit můžete sušeným ovocem, kterým dokonale obohatíte moučníky a dezerty. Nejčastěji jsou k tomuto účelu užívány rozinky a datle, které můžete rozmixovat na pastu a tou později sladit i čaje a podobně.

Zkuste zapomenout na zajeté koleje a vyzkoušejte něco nového a zdravějšího. Ostatně kdy jindy, než teď, v době, kdy je zdravá strava velmi populární a tolik užívaná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Tajemná Oblast 51. Co se ukrývá na základně, kterou chtějí obsadit…

19.07.2019 09:44 Oblast 51, v angličtině Area 51, je jedním z nejzáhadnějších míst na světě. Řada lidí se totiž…

Oldřich Kaiser měl infarkt. Je v nemocnici

18.07.2019 12:59 Slavný český herec Oldřich Kaiser měl infarkt. V současnosti leží na jednotce intenzivní péče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama