Utopenec na párty plavčíků a sebevražedný právník. Jaké jsou nejironičtější smrti historie?

Smrt je tragická událost, která rozhodně není k smíchu. Ledaže... občas zasáhne ironie osudu a potom člověk neví, jak vlastně reagovat. Jako když se zakladatel společnosti Segway zabil tak, že sjel segwayem z útesu. Pojďte se s námi podívat na přehled neironičtějších smrtí historie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nejen k životu patří ironie

Muž zemřel, když ukazoval nerozbitnost skla

Garry Hoy byl torontským právníkem. Jednoho dne se kdoví proč rozhodl skupince studentů dokázat, že sklo v torontském Dominion Centre je naprosto nerozbitné. Vrhnul se tak plnou silou proti skleněné tabuli ve 24. patře. Měl pravdu, sklo se skutečně nerozbilo. Ale rám to nevydržel a Hoy vypadl z budovy i s nerozbitným oknem. Co se mu asi při pádu honilo hlavou.

Host se utopil na párty pro plavčíky

Muž jménem Jerome Moody sám plavčíkem nebyl, ale i přesto je ironie v jeho smrti patrná. Vydal se totiž na velkou párty u bazénu, kde plavčíci slavili svou první sezónu bez toho, aby se jim někdo utopil. Na konci oslavy byl nalezen mrtvý na dně bazénu.

Nejsilnější muž světa zemřel kvůli škrábanci

Kdo zná Hru o trůny, vzpomněl si teď na Droga. Zishe Breibart byl umělec, který ve dvacátých letech minulého století vystupoval jako "nejsilnější muž světa". Předváděl různé kousky - například šplhal po žebříku a nesl při tom malého slona. Zvedal obří závaží - automobily, ve kterých sedělo 10 osob.

Nejsilnější muž světa jednou utrpěl drobné zranění - bodl se malým hřebíkem do kolene. Rána se mu zanítila tak moc, že na následky infekce nakonec zemřel.

Zločinec "unikl" trestu

Michael Anderson Godwin byl v roce 1983 odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle poté, co mu bylo dokázáno znásilnění a vražda. Godwin se však úspěšně odvolal a trest mu byl zkrácen na doživotní. Jeden večer pak seděl nahý na mokré kovové toaletě a na uších měl sluchátka zapojená do televize. Zbytek příběhu si dokážete domyslet. Jestli tohle není osud...

Doběhl k smrti

Jim Fixx napsal bestseller o běhání a často mu je přisuzována fitness revoluce v USA. Díky němu začalo s běháním mnoho lidí. Smrt ho zastihla ve věku pouhých 52 let ve formě srdečního záchvatu. Jak jinak, než při jeho nejmilovanější aktivitě - běhání.

Žena zemřela šokem na svém vlastním pohřbu

Konečně máme na seznamu i nějakou zástupkyni něžného pohlaví. Fagilyu Mukhametzyanová byla lékaři omylem prohlášena za mrtvou a její příbuzní se sešli, aby jí dali poslední sbohem. V tom se žena probudila a byla z nastalé situace v takovém šoku, že dostala infarkt a na místě, tentokrát už doopravdy, zemřela.

Právník se omylem zastřelil, když se snažil dokázat, že je možné se omylem zastřelit

Clement Vallandigham zemřel, když zastupoval jednoho klienta obviněného z vraždy. Právník se snažil porotě dokázat, že jeho mandant je nevinný - oběť se prý zastřelila sama, když tahala zbraň z pouzdra. Při názorné demonstraci se pak právník skutečně omylem zabil. Klient byl osvobozen.

Muž, který přežil pád z Niagarských vodopádů

Bobby Leach byl teprve druhým člověkem na světě, který se rozhodl provést bláznivý kousek spočívající v pádu z Niagarských vodopádů v sudu. Pád přežil a stal se slavným. O něco později pak ale uklouzl na slupce od pomeranče a upadl z výšky nějakých 120 centimetrů. Do nohy se mu následkem pádu dostala gangréna. To vedlo k amputaci a vzhledem ke komplikacím nakonec i předčasné smrti.

Segway smrti

Otravná vozítka, kterých je v poslední době všude v plno vydělala svému majiteli balík. Zároveň ho však stála život. Jimmi Heselden se rozhodl sám vyzkoušet terénní variantu segway a spadl z útesu. Několikametrový pád nepřežil.

Ach ty pásy

Muž z Nebrasky jménem Derek Kieper nenáviděl povinnost připoutat se při jízdě v automobilu. Byl tak přesvědčený, že zlé zákony mu brání ve svobodném životě, že o problému napsal i do novin. Za méně než 4 měsíce zemřel při dopravní nehodě. Jeho dva přátelé a spolujezdci nehodu přežili. Oba měli bezpečnostní pásy.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co doopravdy vedlo k zániku Velkomoravské říše?

15.12.2018 09:40 Velkomoravská říše patří k počátkům utváření politických poměrů, které následně ovlivnily vznik…

Chladnokrevné monstrum? Poslední dny Stalina jsou zahaleny tajemstvím

15.12.2018 09:23 Josif Stalin, vlastním jménem Josif Vissarionoviče Džugašvili, vládl sovětskému impériu neomezenou…

Sušíte prádlo na radiátoru? Experti před tím důrazně varují, hrozí velké…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Obyvatelé především menších bytů v zimních měsících s oblibou suší vyprané oblečení na radiátorech.…

Nepoznali byste ji. Helenu Růžičkovou milovalo celé Česko, takhle vypadala…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Za několik týdnů uplyne 15 let od úmrtí herečky, kterou milovalo celé Česko. Helena Růžičková si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama