Kolik kávy denně musíte vypít, abyste si prodloužili život? Nová studie ukázala nečekané věci

Je káva zdravé, nebo našemu tělu škodí? Vědci, kteří se na tuto otázku snaží odpovědět, se stále častěji kloní k první variantě. Alespoň podle nedávných výzkumů. Podle nejnovější studie, o které informuje server The Telegraph, by mohlo pití kávy snížit šanci na časnou smrt. Klíč spočívá ve vypitém množství tohoto tmavého nápoje.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Pití kávy může být pro vaše tělo velmi prospěšné
doporučujeme

Výzkum provedený na vzorku 20 tisíc mužů a žen středního věku ukázal, že ti, kteří pravidelně pijí kávu, mají mnohem nižší míru úmrtnosti. Podle vědců je ideální vypít čtyři šálky kávy denně.

Předchozí studie zjistily, že káva může zlepšit funkce jater, snížit zánět a zvýšit funkci imunitního systému. Nejnovější výzkum také naznačuje, že by mohla snížit riziko předčasného úmrtí ze všech příčin - až o dvě třetiny.

Přesněji řečeno - čtyři šálky kávy každý den podle vědců snižují riziko předčasné smrti o 64 procent, tři šálky o 30 procent a dva o 22 procent ve srovnání s těmi, kteří kávu nepijí vůbec nebo jen výjimečně.

Jak poukazuje server The Telegraph, studie byla observační, to znamená, že není možné přímo dokázat, že velké množství kávy opravdu ovlivňuje úmrtnost. Tyto závěry jsou ale v souladu s poznatky amerických výzkumníků. Ti v červenci zjistili, že každodenní pití jednoho šálku kávy snižuje v průměru o 12 procent riziko smrti z jakéhokoliv důvodu, tří šálků — o 18 procent. Do výzkumu se zapojilo přibližně 190 tisíc lidí.

Káva obsahuje řadu sloučenin, které ovlivňují lidské tělo, včetně kofeinu, diterpenů a antioxidantů. Vědci se domnívají, že některé z nich mají ochranný účinek. Jiné studie také nalezly podobné výsledky u těch, kteří pijí kávu bez kofeinu. Vědci dospěli k závěru, že za to mohou antioxidační rostlinné sloučeniny v kávě.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co na sebe? Zde jsou módní trendy pro podzim a zimu, možná vás udiví

25.08.2019 18:48 Módním trendem pro podzim a zimu je kombinování stylů, retro, ležérní styl, pestrobarevné potisky,…

Jak poznat, kdy zemřete? Naši předci měli tyto metody

25.08.2019 17:23 I přesto, že se říká, že nevíme dne ani hodiny, naši předci po dlouhou dobu věřili v jisté…

Plastický chirurg Jan Měšťák slaví jubileum. Proč se bojí operací nosu?

25.08.2019 11:59 Aktualizováno I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny.…

Můžete při nachlazení oslepnout? Lékaři varují: Hrozí to všem

25.08.2019 11:54 Většina lidí při nachlazení a rýmě sáhne po nějakém spreji do nosu, nedílnou součástí našich životů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama