Nacistické zlato: Dobrodruzi po více než 70 letech stále hledají bájný poklad

Nacisté kdysi ukryli ohromný zlatý poklad, aspoň to si myslí mnozí historici, lovci pokladů a veřejnost. Sice žádné stopy se neukázaly být ty správné, přesto po více než 70 letech stále přitahuje spoustu pozornosti. Někteří neváhají strávit ani týdny v podzemí nebo tunelech v horách včetně Hitlerových bunkrů, aby si zajistili chvilku slávy a velké bohatství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zlato

Možným místem úkrytu můžou být Soví hory v jihozápadním Polsku. Zde nacisté vybudovali podzemní síť, o které se dodnes neví, k čemu měla vlastně sloužit. Jisté však je, že část tunelů zničili během útěku před sovětskými vojsky. Jenže nejen konspirační teoretici by rádi věřili tomu, že někde v ruinách se nachází sbírka umění, drahocenných šperků a hlavně hojnost zlata.

„Někde v podzemí mezi sutinami bude stoprocentně pohřbený nacistických vlak,“ tvrdí ekolog Rob Nelson, spoluautor televizní série o podzemních tajemstvích, jeden z dílu je věnován právě nacistickému zlatu. Údajně z historických záznamů a z rozhovoru s místními pamětníky zjistil, že podzemní komplex je znám asi jen z pěti procent, zbytek je neprobádaných.

Bájný nacistický poklad může být jen legendou, ovšem zakládal se kdysi na skutečnosti. Nacisté měli vlakem kdysi přepravovat 5 tun zlata, přes 300 kilogramů diamantů a dalších drahokamů, perel, orientálních koberců, ale i několik vzácných uměleckých sbírek. Všechno to mělo být nakradené z velkých honosných statků, ale také obětí koncentračních táborů, Židů.

Hon za pokladem v okolí Sovích hor se znovu rozhořel kolem roku 2015, kdy polská vláda oznámila, že pomocí geologických měření a radarů na 90 procent našla ztracený vlak. Po měsících pátrání však museli vědci uznat, že nejspíš došlo k chybě, přesto okolí přilákalo mnoho turistů a dobrodruhů, kteří dodnes zkouší svoje triky.

Mnoho místních včetně Roba Nelsona se domnívá, že nacisté museli mít pádný důvod, proč mnohaletou dřinu a otrockou práci kopáčů jen tak vyhodili do povětří. „Nejspíš chtěli udržet tajemství,“ domnívá se ekolog, který se svým týmem pomocí měření našel několik dosud nezaznamenaných tunelů a anomálií, žádná z věcí však ani náznakem neukazuje na ztracený vlak.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žena si 14 let stěžovala na bolesti v zádech. Když ji lékaři prohlédli,…

23.02.2019 18:53 Aktualizováno Bolest zad trápí čas od času každého z nás. Pokud ale problém přetrvává, je na místě vyhledat…

Po světě se šíří nákaza spalničkami. V ohrožení jsou i Češi

23.02.2019 15:02 Epidemie spalniček je dnes aktuálním případem a rozrůstá se po celém světě. I přesto spoustu rodin…

Čeka: První tajná policie SSSR řádila pět let, oběti lze jen těžko spočítat

23.02.2019 09:45 Když se řekne sovětská tajná policie, většina z nás si vybaví nechvalně proslulou KGB. Ta však ale…

Převratné archeologické nálezy v Brně: Objevy mapují osídlení od pravěku…

23.02.2019 09:03 Archeologické výzkumy jsou v moderní době spojené především se stavební činností, které v poslední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama