Po Rusku pobíhá medvěd s puškou, vzal si ji jako suvenýr od překvapeného myslivce

Irkutsk - Představte si, že jen tak sedíte v lese u chaty, a najednou k vám na návštěvu přijde medvěd. Příhoda z kategorie pohádek? Omyl! Podobná příhoda se stala jednomu ruskému myslivci. Aby si zachránil život, utekl z dřevěného stavení hluboko do irkutských lesů. Když se však vrátil do chaty, něco tam, kromě medvěda, chybělo.

Přidejte svůj názor

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý

Pracovníci meziměstského oddělení ruského Ministerstva vnitra z města Usť-Ilimskij, které se nachází v Irkutské oblasti, zahájili prověřování incidentu, který se odehrál ve vzdálené oblasti irkutské tajgy.

Před týdnem ve večerních hodinách přišla na policii zpráva od sedmapadesátiletého obyvatele Usť-Ilimského okresu, že se mu při lovu ztratily pušky typu Vepr a IŽ. Myslivec policii sdělil, že se 16. listopadu procházel na svých pozemcích desítky kilometrů od nejbližší vesnice

Muž se tak rozhodl, že zůstane v jedné zimní dřevěné chatrči. Po nějaké době šel doplnit zásoby vody, přičemž si nechal svoje věci v chalupě. To však neměl dělat.

Při návratu uslyšel ve své blízkosti podezřelý šum a ve stavení uviděl siluetu medvěda. Vyděšený myslivec vzal nohy na ramena a ukryl se hluboko v lese. Když se později vrátil, zjistil, že kromě medvěda zmizelo z chajdičky ještě něco - jeho dvě zbraně.

Jako důkaz, že pachatelem krádeže byl medvěd, ukázal vyšetřovatelům další svoji pušku, kterou našel mimo chatu. Na ní byly zřetelné stopy šelmy, především kousance a škrábance.

Dalších několik dní se snažil myslivec své střelné nástroje najít, leč neuspěl. Později se ho pokusili napodobit policisté, ale mezitím spadla v okolí přestupku velká vrstva sněhu, takže ani oni nebyli úspěšní.

A jaký bude další osud myslivce? Podle ruských zákonů mu hrozí za nedbalé zacházení se zbraněmi odebrání práva nosit zbraň až na dobu jednoho roku. Zároveň muž nejspíš zaplatí tučnou pokutu.

Zprávu přinesl server ruského Ministerstva vnitra v Irkutské oblasti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slepá dívka, která oslnila svět. Představitelka legendární Esmeraldy se…

18.12.2018 22:32 Aktualizováno Každý muž ji miloval a každá žena toužila prožít takovou romanci, jakou prožila ona. Možná jste…

Ruská hymna „Bože, cara chraň!" měla být lidovou modlitbou. Cara Mikuláše…

18.12.2018 14:59 Bože, cara chraň! Před 185 lety, 18. prosince 1833, bylo caru Mikuláši I. poprvé představeno dílo…

Jíte mezi hlavními jídly svačiny? Škodíte si víc, než byste kdy řekli

18.12.2018 14:39 Tři hlavní jídla denně a k tomu svačiny. Tak vypadá stravování většiny z nás. Tento režim je ale…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama