Po Rusku pobíhá medvěd s puškou, vzal si ji jako suvenýr od překvapeného myslivce

Irkutsk - Představte si, že jen tak sedíte v lese u chaty, a najednou k vám na návštěvu přijde medvěd. Příhoda z kategorie pohádek? Omyl! Podobná příhoda se stala jednomu ruskému myslivci. Aby si zachránil život, utekl z dřevěného stavení hluboko do irkutských lesů. Když se však vrátil do chaty, něco tam, kromě medvěda, chybělo.

Přidejte svůj názor

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý

Pracovníci meziměstského oddělení ruského Ministerstva vnitra z města Usť-Ilimskij, které se nachází v Irkutské oblasti, zahájili prověřování incidentu, který se odehrál ve vzdálené oblasti irkutské tajgy.

Před týdnem ve večerních hodinách přišla na policii zpráva od sedmapadesátiletého obyvatele Usť-Ilimského okresu, že se mu při lovu ztratily pušky typu Vepr a IŽ. Myslivec policii sdělil, že se 16. listopadu procházel na svých pozemcích desítky kilometrů od nejbližší vesnice

Muž se tak rozhodl, že zůstane v jedné zimní dřevěné chatrči. Po nějaké době šel doplnit zásoby vody, přičemž si nechal svoje věci v chalupě. To však neměl dělat.

Při návratu uslyšel ve své blízkosti podezřelý šum a ve stavení uviděl siluetu medvěda. Vyděšený myslivec vzal nohy na ramena a ukryl se hluboko v lese. Když se později vrátil, zjistil, že kromě medvěda zmizelo z chajdičky ještě něco - jeho dvě zbraně.

Jako důkaz, že pachatelem krádeže byl medvěd, ukázal vyšetřovatelům další svoji pušku, kterou našel mimo chatu. Na ní byly zřetelné stopy šelmy, především kousance a škrábance.

Dalších několik dní se snažil myslivec své střelné nástroje najít, leč neuspěl. Později se ho pokusili napodobit policisté, ale mezitím spadla v okolí přestupku velká vrstva sněhu, takže ani oni nebyli úspěšní.

A jaký bude další osud myslivce? Podle ruských zákonů mu hrozí za nedbalé zacházení se zbraněmi odebrání práva nosit zbraň až na dobu jednoho roku. Zároveň muž nejspíš zaplatí tučnou pokutu.

Zprávu přinesl server ruského Ministerstva vnitra v Irkutské oblasti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět jak ho známe v roce 2019 skončí? Muž, který předpověděl brexit a…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Britský věštec Craig Hamilton-Parker se do podvědomí lidí zapsal svými proroctvími, které se na…

Miss World se stala Mexičanka de Leonová, Češka nepostoupila

08.12.2018 18:16 Novou Miss World se dnes v čínském městě San-ja stala 26letá Mexičanka Vanessa Ponceová de Leonová.

Zabíjíte doma pavouky? Experti prozradili, proč byste to dělat neměli

08.12.2018 09:32 V lepším případě je prostě vyhodíme ven, v tom horším je rozmáčkneme o stěnu, setřeme a spláchneme…

Kdo byl ve skutečnosti Jára Cimrman? Realita je komičtější než divadlo!

08.12.2018 08:45 Největší génius českého národa, který trpěl pod jhem Habsburků. Tak by se dala charakterizovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama