Po Rusku pobíhá medvěd s puškou, vzal si ji jako suvenýr od překvapeného myslivce

Irkutsk - Představte si, že jen tak sedíte v lese u chaty, a najednou k vám na návštěvu přijde medvěd. Příhoda z kategorie pohádek? Omyl! Podobná příhoda se stala jednomu ruskému myslivci. Aby si zachránil život, utekl z dřevěného stavení hluboko do irkutských lesů. Když se však vrátil do chaty, něco tam, kromě medvěda, chybělo.

Přidejte svůj názor

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý
doporučujeme

Pracovníci meziměstského oddělení ruského Ministerstva vnitra z města Usť-Ilimskij, které se nachází v Irkutské oblasti, zahájili prověřování incidentu, který se odehrál ve vzdálené oblasti irkutské tajgy.

Před týdnem ve večerních hodinách přišla na policii zpráva od sedmapadesátiletého obyvatele Usť-Ilimského okresu, že se mu při lovu ztratily pušky typu Vepr a IŽ. Myslivec policii sdělil, že se 16. listopadu procházel na svých pozemcích desítky kilometrů od nejbližší vesnice

Muž se tak rozhodl, že zůstane v jedné zimní dřevěné chatrči. Po nějaké době šel doplnit zásoby vody, přičemž si nechal svoje věci v chalupě. To však neměl dělat.

Při návratu uslyšel ve své blízkosti podezřelý šum a ve stavení uviděl siluetu medvěda. Vyděšený myslivec vzal nohy na ramena a ukryl se hluboko v lese. Když se později vrátil, zjistil, že kromě medvěda zmizelo z chajdičky ještě něco - jeho dvě zbraně.

Jako důkaz, že pachatelem krádeže byl medvěd, ukázal vyšetřovatelům další svoji pušku, kterou našel mimo chatu. Na ní byly zřetelné stopy šelmy, především kousance a škrábance.

Dalších několik dní se snažil myslivec své střelné nástroje najít, leč neuspěl. Později se ho pokusili napodobit policisté, ale mezitím spadla v okolí přestupku velká vrstva sněhu, takže ani oni nebyli úspěšní.

A jaký bude další osud myslivce? Podle ruských zákonů mu hrozí za nedbalé zacházení se zbraněmi odebrání práva nosit zbraň až na dobu jednoho roku. Zároveň muž nejspíš zaplatí tučnou pokutu.

Zprávu přinesl server ruského Ministerstva vnitra v Irkutské oblasti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší masová vražda v dějinách. Breivik před střelbou psal o Klausovi

22.07.2019 20:32 22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Britský princ George slaví šesté narozeniny, Kate pořídila nové fotky.…

22.07.2019 09:49 Britský princ George má dnes šest let a Kensingtonský palác u této příležitosti zveřejnil tři…

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama