Wales má nový zákon: Nezletilci si nemohou dát propíchnout intimní místa

Cardiff - Od 1. února platí ve Walesu nový zákon, podle kterého si lidé mladší osmnácti let nemohou nechat propíchnout jazyk, genitálie či bradavky, aby si je následně ozdobili šperkem. Uší, nosu, pupku a obočí se žádné zákonné omezení netýká.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dívka v létě, ilustrační fotografie

Wales je první zemí Spojeného království, která přistoupila k plošnému zákazu piercingu intimních míst lidí mladších 18 let, podobná omezení platí jen v některých obvodech Skotska a hlavního města Londýna, upozornil zpravodajský web BBC.

Majitelé salónů, ve kterých se piercing provádí, budou muset na základě nového zákona své zákazníky požádat, aby prokázali, že jsou starší osmnácti let. Pokud by propíchli jazyk, genitálie či bradavky nezletilým, mohli by dostat pokutu, jejíž výše není nijak omezena.

Potřebu zákona velšská vláda zdůvodnila tím, že těla mladých jsou stále ve vývinu, a riziko zdravotních komplikací je proto mnohem větší než u dospělých. Nezletilí podle ní mají také méně znalostí a zkušeností s hygienickou péčí o propíchnutá intimní místa.

Podle studie, která byla provedena v Anglii, kde je možné nadále provádět piercing bez věkového omezení, zdravotníci zaregistrovali komplikace po piercingu u třetiny všech lidí ve věku 16 až 24 let, kteří tuto zkrášlovací techniku podstoupili. Nejčastěji problémy hlásili ti, kteří si nechali propíchnout jazyk.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chřipka, HIV nebo spalničky. Lékaři spočítali šanci na nákazu při kontaktu…

18.02.2019 15:19 Moderní lékařství se snaží co nejvíce zaměřit na léčbu chorob, které ohrožují lidské zdraví nebo…

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama