Wales má nový zákon: Nezletilci si nemohou dát propíchnout intimní místa

Cardiff - Od 1. února platí ve Walesu nový zákon, podle kterého si lidé mladší osmnácti let nemohou nechat propíchnout jazyk, genitálie či bradavky, aby si je následně ozdobili šperkem. Uší, nosu, pupku a obočí se žádné zákonné omezení netýká.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dívka v létě, ilustrační fotografie

Wales je první zemí Spojeného království, která přistoupila k plošnému zákazu piercingu intimních míst lidí mladších 18 let, podobná omezení platí jen v některých obvodech Skotska a hlavního města Londýna, upozornil zpravodajský web BBC.

Majitelé salónů, ve kterých se piercing provádí, budou muset na základě nového zákona své zákazníky požádat, aby prokázali, že jsou starší osmnácti let. Pokud by propíchli jazyk, genitálie či bradavky nezletilým, mohli by dostat pokutu, jejíž výše není nijak omezena.

Potřebu zákona velšská vláda zdůvodnila tím, že těla mladých jsou stále ve vývinu, a riziko zdravotních komplikací je proto mnohem větší než u dospělých. Nezletilí podle ní mají také méně znalostí a zkušeností s hygienickou péčí o propíchnutá intimní místa.

Podle studie, která byla provedena v Anglii, kde je možné nadále provádět piercing bez věkového omezení, zdravotníci zaregistrovali komplikace po piercingu u třetiny všech lidí ve věku 16 až 24 let, kteří tuto zkrášlovací techniku podstoupili. Nejčastěji problémy hlásili ti, kteří si nechali propíchnout jazyk.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K čemu slouží záhadná kapsička v kalhotkách? Má jednu velmi praktickou…

23.09.2018 08:00 Pánské a dámské spodní prádlo se na první pohled liší. A rozdíly najdete, i pokud se podíváte…

Fanta byla vytvořena speciálně pro nacisty. Které známé firmy…

23.09.2018 07:05 Dnes je Adolf Hitler pro většinu světa ztělesněním čistého zla. Ve 30. a 40. letech 20. století byl…

Co se stalo v ložnici na zámku Mayerling? Habsburkové skandál tutlali

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Dne 30. ledna roku 1889 zastřelil korunní princ Rudolf Habsburský svou milenku, baronku Mary…

Co se stane s lidmi, kteří pojídají lidské mozky? Kanibalismus může být…

22.09.2018 19:55 Jak víme ze zombie filmů, nemrtví nejvíce touží po lidských mozcích. Napadlo vás někdy, co by se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama