Wales má nový zákon: Nezletilci si nemohou dát propíchnout intimní místa

Cardiff - Od 1. února platí ve Walesu nový zákon, podle kterého si lidé mladší osmnácti let nemohou nechat propíchnout jazyk, genitálie či bradavky, aby si je následně ozdobili šperkem. Uší, nosu, pupku a obočí se žádné zákonné omezení netýká.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dívka v létě, ilustrační fotografie

Wales je první zemí Spojeného království, která přistoupila k plošnému zákazu piercingu intimních míst lidí mladších 18 let, podobná omezení platí jen v některých obvodech Skotska a hlavního města Londýna, upozornil zpravodajský web BBC.

Majitelé salónů, ve kterých se piercing provádí, budou muset na základě nového zákona své zákazníky požádat, aby prokázali, že jsou starší osmnácti let. Pokud by propíchli jazyk, genitálie či bradavky nezletilým, mohli by dostat pokutu, jejíž výše není nijak omezena.

Potřebu zákona velšská vláda zdůvodnila tím, že těla mladých jsou stále ve vývinu, a riziko zdravotních komplikací je proto mnohem větší než u dospělých. Nezletilí podle ní mají také méně znalostí a zkušeností s hygienickou péčí o propíchnutá intimní místa.

Podle studie, která byla provedena v Anglii, kde je možné nadále provádět piercing bez věkového omezení, zdravotníci zaregistrovali komplikace po piercingu u třetiny všech lidí ve věku 16 až 24 let, kteří tuto zkrášlovací techniku podstoupili. Nejčastěji problémy hlásili ti, kteří si nechali propíchnout jazyk.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potlačil kýchnutí a skončil v nemocnici. Co se děje s tělem, když tomu…

22.02.2019 16:39 Čtyřiatřicetiletý muž z britského Leicesteru navštívil pohotovost kvůli problémům s polykáním. Jak…

Rodiče více dětí mají vždy jedno raději než druhé. Nový výzkum rozboural…

22.02.2019 14:31 Aktualizováno Podle studie sociologů na kalifornské univerzitě rodiče přiznávají, že jedno ze svých děti považují…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama