Zpackaná kampaň proti mužům? Plakáty v pařížské MHD terčem kritiky

Paříž - Kampaň proti sexuálnímu obtěžování žen v prostředcích hromadné dopravy v Paříži a okolí čelé kritice. Muži jsou na plakátech zobrazeni jako predátoři z živočišné říše - medvěd, vlk nebo žralok.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Mnozí uživatelé sociálních sítí se pozastavují nad tím, proč byli muži nahrazeni divokými zvířaty, a protestují i ochránci zvířat.

Šéfka centrálního regionu Île-de-France Valérie Pécresseová uvedla, že si lze jen těžko představit typického sexuálního dotěru, a proto byli muži nahrazeni zvířaty. "Nepranýřujeme tak muže obecně, ale predátory," uvedla Pécresseová.

Přispěvatelé na sociálních sítích upozorňují také na to, že volba divokých zvířat zobrazených v hrozivých pózách za ženou nebyla šťastná. Argumentují tím, že muži, kteří v hromadné dopravě obtěžují ženy, nejsou většinou nijak nápadní.

Podle jiných kritiků je nahrazení mužů zvířaty popíráním reality. "To nebyl medvěd, kdo mne z metra pronásledoval až domů, když mi bylo 14.... To nebyl vlk, kdo mne napadl u východu z (rychlodráhy) RER, byli to kluci, kteří vypadali naprosto neškodně," uvedla jedna z pisatelek na twitteru.

Ochránci divokých zvířat označili kampaň přímo za zpackanou. Organizace Ferus uvedla, že "dvounohé sexuální obtěžovatele to musí přímo těšit, že jsou přirovnáváni k tak krásným a silným zvířatům".

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na výkyvy počasí: Mohou poškodit mobil i tablet

20.10.2018 18:08 Prudké výkyvy počasí mohou poškodit váš chytrý telefon! Kromě změn teplot moderním technologiím…

Tajemství heraldiky. Můžete mít erb, i když nejste šlechtic?

20.10.2018 16:46 Aktualizováno Kdo všechno může používat osobní erb? Jedná se opravdu jen o výsadu šlechtických rodů, nebo jsou…

Recept na dlouhověkost odhalen? V životě budete potřebovat jen jednu věc

20.10.2018 16:44 Šťastný a spokojený život. kdo by po něm netoužil? Nicméně příroda ne každému připravila stejný věk…

Václav Havel nás táhl k demokracii. Proč ho Západ obdivuje a Češi odmítají?

20.10.2018 16:00 Zesnulý prezident Československa a ČR Václav Havel vyvolává i téměř sedm let po své smrti silné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama