Populární herec je pytlák, soud ho poslal do vězení

Džódhpur (Indie) 5. dubna (ČTK) - Indický herec Salmán Chán (52) byl shledán vinným z pytláctví. V roce 1998 zastřelil během natáčení filmu v západoindickém státě Rádžasthán dvě chráněné antilopy jelení. Soud ho poslal na pět let za mříže a vyměřil pokutu 10.000 indických rupií (necelé 3200 Kč). Bollywoodská hvězda se může odvolat k soudu vyšší instance.

Přidejte svůj názor

Film, ilustrační foto
doporučujeme

Herec před soudem ve městě Džódhpur prohlásil, že je nevinný. Po vynesení rozsudku policisté odvedli Chána do místní věznice. Není jasné, zda bude rebel Bollywoodu, jak Chána označují média, usilovat o propuštění na kauci. Podle korespondentů BBC se minimálně několika dnům ve vězení nevyhne.

Spolu s Chánem byli obviněni i další čtyři bollywoodští herci, které však soud viny zprostil. Skupina se na lov v přírodní rezervaci vydala v džípu, který Chán řídil. 

Před budovou soudu v Džódhpuru, druhém největším městě státu Rádžasthán, musely hercovy fanoušky usměrňovat stovky policistů.

Nejde o první střet Chána se zákonem. Čelil obvinění, že v roce 2002 automobilem přejel skupinu pěti mužů spících na chodníku. Jeden z nich zahynul, tři utrpěli vážné zranění a jeden byl zraněn lehce.

Proces se vlekl více než 12 let. Herec během něj tvrdil, že za volantem tehdy seděl jeho řidič, soud ale dospěl k závěru, že řídil on, a navíc byl v tu dobu pod vlivem alkoholu. V roce 2015 dostal pět let. Na konci téhož roku byl ale rozsudek anulován kvůli nedostatku důkazů. Únos a smrt klíčového svědka zůstávají neobjasněny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Václav Havel nás táhl k demokracii. Proč ho Západ obdivuje a Češi odmítají?

20.10.2018 22:03 Aktualizováno Zesnulý prezident Československa a ČR Václav Havel vyvolává i téměř sedm let po své smrti silné…

Čech jede na koloběžce přes Asii. Po 7300 kilometrech se blíží k cíli

20.10.2018 21:23 Čech Marek Jelínek, který od dubna putuje na koloběžce Asií, se blíží do cíle své cesty. Po 190…

V domácnosti číhá skryté nebezpečí. Co dokáží napáchat žaluzie?

20.10.2018 20:38 V domácnosti číhá celá řada potenciálně smrtících pastí, do kterých se mohou chytit malé děti. Jak…

Mág, kterého se bálo celé Česko. K čemu gestapo a StB potřebovaly…

20.10.2018 18:44 Nadějný student se třemi doktoráty plynně hovořil několika jazyky. Ovládal i takové, jako je latina…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama