Host byl náramně spokojený. Zanechal dýško, které všem vyrazilo dech

Chicago - Zákazník jedné restaurace v Chicagu byl s večeří nejspíše více než spokojen, když na důkaz toho v podniku zanechal 2000 dolarů (asi 41.000 Kč) - jako spropitné. Štědrý klient zaujal nejen americká média; i agentura AFP poznamenala, že většina Američanů se spokojí se spropitným dosahujícím maximálně pětiny sumy na účtu, v Chicagu šlo ale o "dýško" ve výši 260 procent útraty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Dotyčný host, představený pouze jako "Mike ze Seattlu", nejprve přiložil 300 dolarů k účtu za večeři se svými pěti společníky ve výši 769 dolarů (asi 15.725 Kč) a pak se vydal do kuchyně, kde obdaroval stovkou dolarů každého ze 17 členů personálu. A ještě se nechal s celým týmem týmem vyfotit. Asi není divu, že se všichni usmívali.

"Bylo úžasné, že se to stalo naprosto neočekávaně a náhodně a že někdo projevil tak velkou spokojenost," řekl listu Chicago Tribune manažer restaurace Jon Leopold. "Nejde jen o peníze, ale i o to, že si našel čas na lidi v kuchyni, aby jim řekl, jak skvělé bylo jídlo a jak je důležité, aby kuchaři dělali to, co dělají."

"Byl to rozhodně vzácný zážitek a myslím, že byl šťastný každý, kdo to zažil. Nikdy dřív jsem nic takového neviděla," poznamenala Brianna Meyersová, která je v restauraci zástupkyní šéfkuchaře.

Restaurace Boka, ozdobená jednou hvězdičkou v Michelinově průvodci, se charakterizuje jako špičkový podnik zaměřený na sezonní americkou kuchyni. Zjevně nyní zažívá dobré období, byla totiž nominována na prestižní cenu americké gastronomie James Beard Award. Její vítěz má být vyhlášen příští měsíc v Chicagu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matka porodila těhotnou dívku. Zdaleka nejde o první případ, dějí se i v…

26.03.2019 12:04 Fetus-in-foetu. Tento termín označuje abnormalitu, která je extrémně vzácná, a v překladu znamená…

Facka Goebbelsovi, vítězství na dosah. Poslední žena v Hitlerově bunkru…

25.03.2019 10:24 Johanna Rufová je poslední žijící žena, která na vlastní oči viděla pád nacismu. Ve své knize…

Horký čaj a káva mohou podle lékařů způsobit rakovinu

25.03.2019 09:15 Horké nápoje mohou přijít vhod zejména v zimních měsících, někdo si je ale neodpustí celoročně.…

Uchovávání čokolády v lednici je to nejhorší, co vás může napadnout

25.03.2019 08:44 Čokoláda skladovaná v lednici. Někteří lidé to dělají, pokud jste mezi nimi i vy, měli byste…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama