Host byl náramně spokojený. Zanechal dýško, které všem vyrazilo dech

Chicago - Zákazník jedné restaurace v Chicagu byl s večeří nejspíše více než spokojen, když na důkaz toho v podniku zanechal 2000 dolarů (asi 41.000 Kč) - jako spropitné. Štědrý klient zaujal nejen americká média; i agentura AFP poznamenala, že většina Američanů se spokojí se spropitným dosahujícím maximálně pětiny sumy na účtu, v Chicagu šlo ale o "dýško" ve výši 260 procent útraty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dotyčný host, představený pouze jako "Mike ze Seattlu", nejprve přiložil 300 dolarů k účtu za večeři se svými pěti společníky ve výši 769 dolarů (asi 15.725 Kč) a pak se vydal do kuchyně, kde obdaroval stovkou dolarů každého ze 17 členů personálu. A ještě se nechal s celým týmem týmem vyfotit. Asi není divu, že se všichni usmívali.

"Bylo úžasné, že se to stalo naprosto neočekávaně a náhodně a že někdo projevil tak velkou spokojenost," řekl listu Chicago Tribune manažer restaurace Jon Leopold. "Nejde jen o peníze, ale i o to, že si našel čas na lidi v kuchyni, aby jim řekl, jak skvělé bylo jídlo a jak je důležité, aby kuchaři dělali to, co dělají."

"Byl to rozhodně vzácný zážitek a myslím, že byl šťastný každý, kdo to zažil. Nikdy dřív jsem nic takového neviděla," poznamenala Brianna Meyersová, která je v restauraci zástupkyní šéfkuchaře.

Restaurace Boka, ozdobená jednou hvězdičkou v Michelinově průvodci, se charakterizuje jako špičkový podnik zaměřený na sezonní americkou kuchyni. Zjevně nyní zažívá dobré období, byla totiž nominována na prestižní cenu americké gastronomie James Beard Award. Její vítěz má být vyhlášen příští měsíc v Chicagu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Transporty smrti: Tisíce Čechů bylo odvezeno do Běloruska, domů se nikdo…

15.11.2018 09:41 Více než 70 uplynulo od konce nejkrvavějšího konfliktu v dějinách Evropy. Druhá světová válka za…

Co stálo za vzestupem zla? Tato událost z Hitlera udělala diktátora

14.11.2018 16:09 Píše se 27. únor roku 1933 a němečtí hasiči dostávají zprávu, které jen těžko mohou uvěřit. V…

Opravdu mohou mobily způsobit rakovinu? Vědci už znají odpověď na ožehavou…

14.11.2018 16:02 Vědcům se podařilo odpovědět na otázku, která se objevuje od chvíle, kdy lidé začaly používat…

Na světě je 200 zemí a 7000 jazyků. Proč jich existuje tolik?

14.11.2018 11:03 V současné době je na světě zhruba 200 zemí. Každá organizace uvádí jiné číslo a budeme-li se řídit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama