Neschopní lékaři? Muži amputovali zdravou nohu, jinému omylem uřízli penis

Čeká vás v nejbližší době operace? V tom případě raději nečtěte dál. Čas od času se totiž lékaři během operací dopustí nepochopitelných chyb, jež jejich pacientům změní celý život.

Přidejte svůj názor

Operace

Čtyřiašedesátiletý muž ze severního Texasu se měl v nemocnici ve městě Wichita Falls podrobit operaci. Dle lékařů měl nádor v močovém měchýři a ten mu tak měl být chirurgicky odstraněn. Když se pacient ale probral z narkózy, zažil opravdový šok. Kromě močového měchýře mu chyběl i penis a varlata.

Chirurgové tvrdili, že jeho rakovina se již rozšířila a že neměli jinou možnost. Muž si ale přesto vyžádal, aby byly jeho amputované orgány odeslány na expertízu do Dallasu, kde tamní lékaři zjistili, že před amputací byly zcela v pořádku a jejich odejmutí bylo zbytečné. Pacient podal na nemocnici žalobu a celý případ skončil mimosoudním finančním vyrovnáním.

V roce 1995 se měl dvaapadesátiletý Američan Willie King podrobit v nemocnici ve floridské Tampě amputaci své nemocné nohy. Operace probíhala dobře a amputace byla již téměř u konce, když doktora náhle vyrušilo, jak sestra, která pročítala pacientovy záznamy, začala křičet a mávat rukama. Lékař totiž uřízl špatnou nohu. Případ šel okamžitě k soudu, ale chirurg se hájil tím že chybu udělal někdo jiný, protože po jeho příchodu na sál byla již končetina dezinfikována a připravena k amputaci. Soud mu nicméně udělil pokutu 10 tisíc dolarů a na 140 dní mu byla odebrána lékařská licence.

Před dvaceti lety se šestašedesátiletá Američanka na klinice v (opět) floridské Tampě právě připravovala na operaci. Měl jí být vyjmut drobný nádor z levého ňadra. Po probuzení z narkózy ale pacientka zjistila, že jí bylo odejmuto ňadro celé. Lékaři jí řekli, že se bohužel rakovina rozšířila a neměli jinou možnost. Až po deseti dnech ale nemocnice přiznala, že vše bylo v důsledku chyby. Chirurgové si jednoduše spletli pacientky. Žena nakonec získala od kliniky značnou sumu peněz jako bolestné. Nabízenou plastickou operaci odebraného prsu ale raději odmítla.

Teprve roční miminko měli operovat mexičtí lékaři kvůli nádoru v levém oku. Když operace skončila a k chlapci byli vpuštěni jeho rodiče, s hrůzou zjistili, že mu chirurg odebral zdravé oko. Roční chlapec tak zůstal téměř slepý. Jeho rodiče si ihned najali právníky. Do věci se vložila mexická policie a chirurg byl nejdříve z nemocnice propuštěn a posléze postaven před soud. Klinika musela chlapcově rodině vyplatit vysoké odškodné. Chlapec nicméně nevratně přišel o zrak.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

21.02.2019 15:29 Aktualizováno Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož…

Spermidin: Zázračná látka, která prodlužuje život. Nachází se nejen v…

21.02.2019 14:48 Říká se, že sex zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale jedno společné…

Hitler mohl druhou světovou vyhrát. Udělal chyby, které nás zachránily…

21.02.2019 12:13 Jen málokdo si dokáže představit, jak by dnes vypadal svět, kdyby Adolf Hitler vyhrál druhou…

Sarkopenie: Nemoc, která zbavuje důchodce samostatnosti

21.02.2019 11:03 Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama