Сo skrývá historie britských monarchů?

Londýn - v sobotu 19. května britská veřejnost a s ní i celý svět vítal novou manželku prince Herryho původem Američanku Meghan Markle. Bez ohledu na různé odlišnosti, královská rodina včetně královny Alžběty tento svazek schválila. Na tom, ale bouřlivá a poněkud spletitá historie britské královské rodiny nekončí. Nyní se podíváme na její nevýznamnější momenty za posledních padesát let.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Královská svatba
doporučujeme

Ona - Američanka, on - Brit, ona - katolička, on - anglikán, ona - herečka, on - voják. Britská veřejnost aktivně diskutovala na téma jejich odlišností. O tom, jestli se Meghan stane tak veřejně oblíbenou královskou osobou jako princova matka se dá pouze spekulovat. Kvůli velkému zájmu o pár, média dlouhou dobu otravovala rodinu princovy partnerky, která žije v Kalifornii. To, že Meghan je smíšeného původu, je starší než prince Herry a již byla v manželství, už mnohokrát obletělo svět. Čím je ještě zajímavá královská špička?

img-responsive

Královská svatba prince Harryho a Meghan Markleové | foto: The Royal Family

Není to první případ, kdy veřejnost a média aktivně diskutují o osobním životě prince Herryho. Mladý Brit je známý v médiích jako wild child (divoké dítě - pozn. redakce). Už v 17 kouřil marihuanu a veřejnost jej znala jako velkého milovníka alkoholických nápojů. V roce 2005 vypukl skandál, kdy Harry dorazil na večírek v nacistické uniformě s hákovým křížem na rukávě. Skandál vzbudil hodně reakcí a tak se princ musel veřejně omluvit za tento případ. Poté začala jeho vojenská kariéra, kde v roce 2013 působil v Afghánistánu jako druhý pilot a střelec vrtulníků Apache. “V Afghánistánu jsem zabil hodně lidí,” komentoval tento zážitek mladý princ. 

Matka obou synů princezna Diana tragicky zemřela v roce 1997 při autonehodě v jednom autě se svým partnerem synem egyptského miliardáře Dodim Al-Fayedem. Předtím královská rodina zažívala různé potíže, spojené především s údajnou nevěrou manžela prince Charlese. V jednom ze svým rozhovorů princezna řekla, že by jejich manželství nemohlo dlouho existovat - bylo příliš úzké pro tři lidí (Diana tím myslela milenku svého muže a jeho dnešní manželku Camillu). Princezna poté věřila, že Camilla nebyla jediná princova milenka. Po jejich rozvodu se Diana stala známou především díky své charitativní činnosti.

Britská veřejnost ji milovala. V průzkumech z devadesátých let Diana byla na prvním místě mezi neoblíbenějšími veřejně známými osobnostmi ve Velké Británii, předběhla i samotnou královnu. Kvůli problémům v rodině Diana trpěla psychologickými poruchami. Rozvod se uskutečnil až poté, co Diana veřejně obvinila personální pomocníci prince z toho, že údajně uměle přerušila těhotenství, dítě mělo patřit princovi. Konfliktů v královské rodině přibývalo každým rokem více. Mezi královnou a Dianou panovaly dlouhodobé konflikty až do její smrti. Ale veřejnost byla kategoricky na straně princezny.

img-responsive

Princezna Diana (foto: Gegodeju) | foto: Wikipedia


Před svatbou Diana pracovala jako vychovatelka ve školce a do té doby byla jedinou královskou nevěstou, která před oficiálním manželstvím měla placené zaměstnaní. Nehledě na mnohé konflikty uvnitř rodiny, byla Diana veřejně známá jako perfektní máma. Synové se ovšem o tom, co se dělo v rodině nikdy veřejně nevyjadřovali - toto téma bylo velké tabu až dodnes.

Velkou modernizaci královská rodina zažívá teprve dnes, kdy se oba synové a dědicové trůnu rozhodli přinést nějaké změny do striktních rodinných tradic. V dokumentu s názvem Diana: naše matka její synové hovoří o tom, že tahle ztráta byla nejhorším zážitkem v jejich životě. V průběhu celého života byli nucení volit mezi rodinou a povinnostmi.

Princ Charlese a jeho milenka Calmilla uzavřeli sňatek v roce 2005. Samotná královna na ceremonii nedorazila. Oba vstoupili již do druhého manželství nehledě na to, že intimní vztahy udržovali v průběhu svého prvního svazku. V roce 2014 v médiích se vyskytla informace, že se pár plánuje rozejít. K žádnému oficiálnímu rozvodu zatím nedošlo.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená v Chorvatsku skončila tragicky: Muž zemřel po konzumaci kebabu

23.03.2019 21:57 Aktualizováno Allan Brown (83) a jeho manželka Jean z Velké Británie si jako prázdninovou destinaci vybrali…

Nevyhnutelná změna. V kolika letech se ženy začnou podobat svým matkám?

23.03.2019 16:26 Aktualizováno Pro mnoho žen není představa, že se začnou podobat svým matkám, nijak lákavá - a snaží se této…

Největší podvod v historii? Duo Milli Vanilli okouzlilo svět, na výsluní…

23.03.2019 14:37 Byli mladí, krásní a úspěšní – a postarali se o největší hudební podvod v dějinách populární hudby.…

Kurtizána na ruském trůně: Panování Kateřiny II. Veliké zastínily její…

23.03.2019 13:12 Aktualizováno Kateřina II. Veliká byla zřejmě jedním z nejvíce nepravděpodobných panovníků historie. Poté, co se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama