Zkoumal Hitler mimozemské technologie? Incident v Černém lese dodnes nedá lidem spát

O nacismu existuje celá řada konspiračních teorií a vedle Oblasti 51 a Bermudského trojúhelníku je to asi nejoblíbenější téma. Bylo o nich napsáno mnoho, ale jednou za čas se hodí přehled toho nejlepšího, nejzábavnějšího a nejšílenějšího co konspirátoři vymysleli!

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Adolf Hitler

Incident v Černém lese

Ke konci 20. století se objevilo několik zpráv o tom, že v roce 1936 údajně nedaleko německého Friebergu havarovalo UFO. S oblibou se tvrdí, že nedlouho po pádu si létající talíř našly a zabraly jednotky SS. Objekt měl být údajně přenesen do hradu Wewelsburg a špičky nacistické vědy pracovaly na vyvíjení nových technologii pomocí těch mimozemských.

Nebyla by to konspirace, kdyby v tom nebylo zaručené očité svědectví. A toto dokonce umí cestovat v čase. V roce 2013 se objevil článek, jehož autor tvrdí, že nalezl brýle důstojníka SS, který měl být nehodě přítomen. Pomocí těchto brýlí byl autor článku schopen nahlédnout do minulosti a vše potvrdit. Všemu nasadil korunu tvrzením, že ve skutečnosti nešlo o mimozemšťany, nýbrž o lidi z budoucnosti ve stroji času.

Nacistický zvon

V roce 2000 vyšla kniha s názvem Pravda o zázračné zbrani, kterou napsal Igor Witkowski, polský novinář a historik. Ten tvrdí, že nalezl dokumenty popisující utajovanou nacistickou zbraň. Zbrani se říká Die Glocke nebo také Nacistický zvon. Údajně byl 5 metrů vysoký a 3 metry široký.

Na zvonu měly být prastaré znaky. Při používání se prý začal vznášet a na svém vnitřním zrcadlovém povrchu promítat vize z minulosti. Aby toho nebylo málo, samozřejmě uměl i cestovat časem. Zvon nikdy nikdo nenašel, ale zastánci teorie s oblibou odkazují na incident, který se stal v roce 1965 v americkém Kecksburgu. Tam měl do lesa poblíž města spadnout objekt ve tvaru zvonu pokrytý prastarými hieroglyfy.

Hon za artefakty

Filmy o Indiana Jonesovi jsou možná kompletní fikce, ale na tom, že nacisty zajímaly pradávné magické objekty, je něco pravdy. Říká se, že Hitler byl naprosto posedlý stařičkými texty a zcela vážně se snažil najít objekty jako je Svatý grál, Kopí osudu či Archu úmluvy. Ještě větší zájem o magii a podobné artefakty prý měl Heinrich Himmler, který údajně se svými jednotkami procestoval celý svět a hledal. Tolik historie. Konspirační teoretici poté tvrdí, že samozřejmě nacisté dané předměty našli a dodnes jsou skryté na nějakém tajuplném místě.

Létající talíře Haunebu

Zpátky k talířům, tentokrát přímo německé výroby. Podle jedné teorie začali Němci už v roce 1935 vyvíjet "antigravitační létající disky". Takže vlastně létající talíř. Zastánci hovoří o elektromagnetických polích a dalších technologiích, které ani v dnešní době pořádně nefungují.  Němci to prý před 80 lety zvládli.

Talíře měly mít průměr 8 metrů a i když létaly jen v nízké výšce, dokázaly předvést rychlost neuvěřitelných 4 800 km/h. A to jen ze začátku. Z nejpokročilejších modelů pilot prý vytáhl až 17 000 km/h. Na každé legendě je trochu pravdy. Potvrdilo se, že nacističtí vědci skutečně o antigravitačních systémech uvažovali a snažili se na nich pracovat. Vše však s největší pravděpodobností zůstalo v říši teorie.

Tajná společnost Vril

Vril měla být údajně přísně utajovaná společnost, mezi jejími členy měl být i Adolf Hitler a další vysoce postavení nacisté. Ideologie vznikla na základě sci-fi knihy Edwarda Bulwera-Lyttona Přicházející rasa (1871), který hovoří o technicky vyspělé rase, která se umí napojit do energie vesmíru jménem Vril. Sám Bulwer-Lytton zemřel už v roce 1873 a jeho dílo bylo ve své době strháno kritikou jako brak. Až v pozdějších letech se stalo z pochopitelných důvodu populární v nacistickém okultismu a někteří v jeho pravdivost věří dodnes.

Nacisté měli pomoc z cizích světů

Už od konce II. světové války existují spekulace, že Třetí říši podporovali mimozemšťani. Jeden íránský web nedávno zveřejnil informaci, že podle dokumentů vypuštěných Edwardem Snowdenem to není mýtus, ale realita. Dokumenty prý dále tvrdí, že stejná rasa mimozemšťanů ovládá i současnou americkou vládu.

Hitlera posedl Ďábel

To bychom nebyli v křesťanské společnosti, kdyby někdo nezkusil hodit vinu za druhou světovou válku na Satana. Jedním z takových lidí byl například Herman Rauschning, který napsal knihu Rozhovory s Hitlerem. Podle Rauschninga se Hitler ve svých projevech často dostal do tranzu a sloužil jako médium pro samotného pána pekel.

Hitlerův přítel z dětství August Kubizek tvrdil něco podobného. Sedmnáctiletý Hitler údajně už tehdy hovořil o navrácení slávy Německu. „Bylo to, jako kdyby jiná bytost mluvila prostřednictvím jeho těla,“ popsal Kubizek.

Papež Pius XII. se prý údajně pokusil o na dálku o vyhnání Ďábla z Hitlerova těla. Ani současnější křesťané nezklamaly kněz Gabriele Amorth byl blízký papeži Benediktu XVI. a prohlásil, že Hitler byl téměř jistě posedlý samotným Luciferem. Je možná důležité doplnit, že tento stejný člověk co prohlásil, že Ďábel se skrývá i za knižní sérií o Harry Potterovi.

Hitler utekl do Jižní Ameriky

Na prvním místě nemohla být žádná jiná teorie, než právě tato. Adolf Hitler po válce utekl do Argentiny a spokojeně tam dožil. Nebo, podle některých možná ještě žije. Objevují se fotografie, svědectví a nezpochybnitelné důkazy. Teorie žijí z faktu, že Hitlerovo tělo nebylo nikdy veřejnosti ukázáno a čas od času se najde nějaký vědec, který zpochybní pravost ruského tvrzení o jeho smrti. Tato teorie byla ale nedávno vyvrácena.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi a Slováci se měli lépe spolu? Tohle si myslel svět o rozdělení…

17.11.2018 13:39 Letošní oslavy 100 let od založení Československa slouží též jako dobrá příležitost k zamyšlení nad…

17. listopad není jediný: Tyto studentské revoluce změnily historii

17.11.2018 12:26 17. listopad je mezinárodně uznávaný den studentstva. Je slaven na památku studentů…

17. listopad neovlivnil jen politiku. Co se stalo s hrady a zámky?

17.11.2018 11:53 Cílem výletů a toulek mnohých českých turistů jsou především památky, ať už se jedná o hrady, zámky…

Tragická smrt Jana Patočky: Umučila největšího českého filozofa StB?

17.11.2018 10:35 Jan Patočka byl dost možná největší český filozof 20. století, ale nejvíce ho proslavil jeho postoj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama