Je třeba poslat Trumpa do... Herec Robert De Niro se na udílení cen Tony neudržel

New York - Hvězdou nedělního udílení divadelních cen Tony se stal oscarový herec Robert De Niro. Opakovaně kritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, přičemž nešel pro vulgární slova daleko.

Přidejte svůj názor

Robert De Niro (uprostřed)

De Niro patří v uměleckých kruzích k nejhlasitějším odpůrcům republikánské hlavy státu, podporoval neúspěšnou demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou. 

"Chci říct jediné. Fuck Trump," řekl na úvod De Niro a následně na znamení vítězství zvedl ruce. Slovní obraty s použitím anglického fuck mají jako nadávka mnoho urážlivých významů, které adresáta mimo jiné posílají na nejhorší myslitelná místa. Publikum De Nirova slova ocenilo pochvalným křikem a potleskem ve stoje. "Už dávno nejde o to říct pryč s Trumpem, ale je třeba poslat Trumpa do ...," dodal herec.

zdroj: YouTube

De Nirův projev si živě ale nemohli poslechnout všichni. Zatímco lidé přítomní v sále použití vulgarismu jasně slyšeli, televize CBS v kritickém momentu přenos zvuku ztlumila.

V USA bývají živé přenosy o několik vteřin zpožděné, aby bylo možné případné nevhodné průpovídky vystřihnout, poznamenala agentura DPA. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

80 let od Mnichovské dohody: Obětování Československa válce nezabránilo,…

26.09.2018 09:20 Praha - Před 80 lety, 29. září 1938, podepsali představitelé evropských mocností - premiér Velké…

Tyto věci nás učili ve škole, ve skutečnosti jsou ale trochu jinak

26.09.2018 08:40 Věci, které jsme dlouhé roky považovali za neochvějnou pravdu, se mohou v průběhu času měnit.…

Zip, kapesníčky a pytlíkový čaj. Jaké vynálezy z 1. světové války změnily…

26.09.2018 08:11 Aktualizováno Druhý nejkrvavější konflikt přinesl více než 16 milionů mrtvých, zničila mnoho zemí a přivedla k…

Česko zaplaví uprchlíci a povodně, rok 2019 bude katastrofální,…

25.09.2018 22:07 Aktualizováno Michel de Nostredame zvaný Nostradamus byl spíše skeptik a lékař, než věštec. Přesto jsou jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama