Zkáza Titanicu: Kdo jsou lidé, kteří katastrofu přežili?

Londýn - Přes tisíc lidí přišlo o život v studených vodách Atlantického oceánu po srážce s ledovcem. Příčinou vysokého počtu obětí byl nedostatek záchranných člunů a špatná organizace záchranných prací. Mezi obětí také patřili nejbohatší a nejslavnější lidí světa, pouze malému zlomku cestujících se podařilo zachránit svůj život.

Přidejte svůj názor

Titanic

William Carter

William Certen nebo Billy měl 11 let, když vstoupil na parník. Jeho rodina cestovala v první třídě a patřila do nejbohatších cestujících. Každý z rodiny včetně dětí měl na lodi sluhu. I když byli Carterovi bohatí, stále museli projít stejným neštěstím jako všichni ostatní.

Po srážce s ledovcem celá rodina se dostala do záchranného člunu. Jelikož Billymu bylo 11, s matkou a se sestrami jít nemohl. Údajně jeho matka paní Carterová zamaskovala Billyho jako dívku, aby mohl s nimi uprchnout a přežit tragédii.

Robert Douglas Spedden

Chlápek, kterém v momentě tragédie bylo 6 let se po této události stal slavným. Jeho matka pak napsala knihu o tom, co se stalo na Titanicu a věnovala ji svému synovi. Protože byl Robert malý, matka a chůva mu řekli, že jdou na „výlet za hvězdami“. Spedden během záchranné cesty usnul a svědkem samotné tragédie Titanicu nebyl.

Madeleine Violet Mellinger

 Violet a její matka se na záchranný člun dostaly poměrně snadno. Violet ovšem celý život vzpomínala na ostatní cestující a jejich zoufalé křiky v ledové vodě. Později Violet hovořila o tom, že tragédie na Titanicu byla pro ni šokem na celý život. Holčička totiž měla neuvěřitelné štěstí, že se na rozdíl od ostatních zachránila.

 Millvina Dean

Millvina byla nejmladší cestující na celé lodi – měla jen dva měsíce. Ona a její rodina byly na cestě do USA, kam šly hledat svůj tak zvaný americký sen. Rodina patřila do třetí třídy, kde cestovali nejchudší lidé. I když si Millvina tragédii nepamatuje, je na tomto seznamu z důležitých důvodů. Byla posledním člověkem, který zemřel poté, co přežil katastrofu Titanicu. Millvina zemřela v roce 2009, ve věku 97 let.

img-responsive

Vrak Titanicu na dně oceánu | foto: Wikipedia

 Jako každé velké tragédii Titanicu se dostala velká publicita. Londýnská cestovní kancelář Blue Marble Private  nabízí zájemcům cestu k vraku Titaniku. První výprava proběhla v květnu roku 2018 a byla plně obsazená. Výprava podle plánu musí trvat osm dnů. K cíli turisty dopraví miniponorka, přičemž na průzkum vraku budou mít tři dny. 

Témata: Titanic | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

17. listopad jako inspirace pro řecké anarchisty. Před 45 lety řečtí…

17.11.2018 14:23 Studentské revoluce 17. listopadu nepobíhaly pouze v Československu. Mezinárodní den studentstva se…

Češi a Slováci se měli lépe spolu? Tohle si myslel svět o rozdělení…

17.11.2018 13:39 Letošní oslavy 100 let od založení Československa slouží též jako dobrá příležitost k zamyšlení nad…

17. listopad není jediný: Tyto studentské revoluce změnily historii

17.11.2018 12:26 17. listopad je mezinárodně uznávaný den studentstva. Je slaven na památku studentů…

17. listopad neovlivnil jen politiku. Co se stalo s hrady a zámky?

17.11.2018 11:53 Cílem výletů a toulek mnohých českých turistů jsou především památky, ať už se jedná o hrady, zámky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama