Japonská dívčí univerzita bude přijímat transgenderové osoby

Tokio - Japonsko v posledních letech přijalo několik opatření ve snaze řešit problémy, jimž mohou čelit mladiství, kteří se identifikují s LGBT komunitou. Vysoká škola pro dívky v Tokiu se nyní rozhodla, že bude nově přijímat studenty, kteří se narodili jako muži, ale identifikují se jako ženy.

Přidejte svůj názor

studenti

Podle japonského ministerstva školství se tak univerzita stane první dívčí školou v zemi, která bude přijímat transgenderové osoby, napsal list The Japan Times. První transgenderové studenty přijme škola v roce 2020.

"Je důležité vytvořit prostředí, v němž společnost jako celek přijme různorodost a projeví pochopení pro transgenderové osoby," uvedl podle agentury AFP japonský ministr školství Jošimasa Hajaši.

Podle japonského ústavu, který se zabývá LGBT komunitou, se k této skupině v zemi hlásí zhruba osm procent Japonců. Drtivá většina z nich ale o tom s rodinou ze strachu nemluví, asi 13 procent se svěří blízkému příteli. Ačkoli je Japonsko k členům LGBT komunity tolerantní, neexistují žádné zákony, které by zajišťovaly práva homosexuálů. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč jsou vysoušeče rukou na toaletách méně hygienické, než ubrousky?

15.10.2018 09:58 Moderní vysoušeče rukou na veřejných záchodech jsou oproti klasickému utírání papírovými ubrousky…

Kolik lidí je potřeba, aby lidstvo přežilo?

15.10.2018 08:46 Možnost kolonizace vesmíru je v tuto chvíli asi stejně vysoká, jako riziko jaderné války. V obou…

Rok 1977 zůstává dodnes záhadou. Co se tehdy stalo?

14.10.2018 22:35 Aktualizováno Od 60. let minulého století pátrá značné množství radioteleskopů po signálu, který by mohl pocházet…

Seriál, který Češi milovali? Se skutečnými příběhy pořadu Věřte nevěřte to…

14.10.2018 22:35 Aktualizováno Málokterý pořad se stal takovým fenoménem, jako Věřte nevěřte. Americký seriál vysílaný společností…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama