Nejnenáviděnější lidé v Británii: Policisté měli při procesu s vrahy z močálů slzy na krajíčku

Londýn - V 60. letech došlo ve Velké Británii k vraždám pěti dětí, jejichž ostatky byly následně nalezeny v blízkosti močálů Saddleworth. V jejich pozadí stál milenecý pár Ian Brady a Myry Hindleyová, který si vysloužil nechvalnou přezdívku "vrahové z močálů. Hindleyová se dokonce stala nejnenáviděnější ženou v Británii. Informovala o tom britská rozhlasová stanice BBC.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vražda

6. května 1966 byli Brady a Hindleyová po 15denním soudním líčení odsouzeni k doživotnímu vězení. Obvinění padla z vraždy desetileté Lesley Ann Downeyové v roce 1964 a sedmnáctiletého Edwarda Evans v roce 1965. Bradymu byla ještě připsána vražda dvanáctiletého Johna Kilbride, při níž Hindleyová vystupovala jako spolupachatelka. Downová a Kilbride uškrtili, zatímco Evanse usmrtili také pomocí sekery. Případu se dostalo zvýšené pozornosti poté, co v soudní síni zazněla nahrávka, v níž teprve desetiletá Lesley Ann Downeyová prosila o život. I policisté s dlouhodobou praxí neměli k slzám daleko.

V roce 1987 se Brady a Hindleyová přiznali ještě ke dvěma vraždám - šestnáctileté Pauline Readové a dvanáctiletého Keitha Bennetta. Při následném hledání těl v močálech Saddleworth se nakonec skutečně podařilo najít ostatky zmizelé Pauline Readové. Keith Bennett však nebyl nikdy nalezen. Prokurátor se tehdy rozhodl, že vyšetřování obou případů proběhne v utajení, bez sdělování podrobností veřejnosti a médiím.

Co motivovalo Hindleyovou a Bradyho k vraždám?

Mury Hindelyová se narodila v Crumpsallu, předměstí Manchesteru, v roce 1942. Jejím otcem byl stavební pracovník, který jí podle informací měl v dětství týrat. Hindleyová, která opustila školu v 15 letech, začala pracovat v malé chemické továrně, kde se sblížila s Bradym, který zde pracoval jako obchodník, který už měl menší záznamy v trestním rejstříku. Oba se vyznačovali fascinací v tvorbě francouzského spisovatele Markýze de Sadeho a nacismu, což Hindelyovou dovedlo k tomu, že si obarvila vlasy na blond, aby vypadala jako příslušnice árijské rasy. 

Až do setkání s Bradym byla Hindleyová vykreslována jako zcela normální plachá dívka se zájmem o katolickou víru, k níž se obrátila kvůli pocitům viny z dětství, kdy podle svých pocitů mohla zamezit tragické smrti svého blízkého přítele. Podle informací milovala děti i zvířata lidé si jí chválili jako dobrou chůvu. Chovala se také jako každá druhá dospívající dívka. Po setkání s Bradym dokonce svěřila svému deníku, že se těší na svatbu s ním. Poté, co se z Bradyho a Hinleyové stali milenci, byla ochotná udělat vše, po ní bude požadováno.

První obětí se stala v červenci 1963 zmiňovaná Pauline Readová, kterou Hinleyová osobně znala, a kterou vlákala do močálů pod záminkou hledání ztracené rukavice. Tam pak byla zavražděná a zároveň i pohřbená. V říjnu téhož roku si pár sériových vrahů vyhlédnul dvanáctiletého Johna Kilbrida. Toho Brady nejprve neúspěšně podřezal, a pak následně uškrtil. Do automobilu ho vlákal pod záminkou svezení vzhledem k temnému a mlhavému počasí.

Vraždy by oběma milencům pravděpodobně procházely, kdyby se do nich nepokusili zapojit další lidi, mezi nimiž byl i Myřin švagr David Smith, což nakonec vedlo k jejich dopadení. Smith přivolal policisty poté, co se sám stal svědkem vraždy Edwarda Evanse. Se svojí manželkou Maureen, sestrou Hindleyové, se ozbrojeni šroubováky a nožem vydali k nejbližší telefonní budce a vyrozuměli policii. Bradymu byla v roce 1983, když už byl ve výkonu trestu, diagnostikována schizofrenie, na základě čehož jej odvezli do psychiatrického zařízení se zvýšenou ostrahou. Hindleyová zemřela 15. listopadu 2002 na zápal plic ve věku 60 let a Brady 15. května 2017 ve věku 79 let. Jak paradoxní, že oba zemřeli 15. den v měsíci?.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapitola, kterou se nikdo nechlubí: Německo se sloučilo s Rakouskem,…

12.11.2018 19:40 Před 100 lety, 12. listopadu 1918, bylo po rozpadu rakousko-uherské monarchie a konci první světové…

Odborníci se zaměřili na zkoumání našich kamarádů a přátel. Tohle ale…

12.11.2018 18:49 Kdo našel přítele, našel poklad, říká se. Avšak dříve, než můžeme některou osobu považovat za…

Migrace je nebezpečná? Vědci zveřejnili alarmující studii

12.11.2018 18:11 Aktualizováno Stěhování do nové země může být náročné nejen pro nás, ale i pro naše bakterie . Nová studie…

Jste nemocní? Podle vědců je to vlastně dobře, máte velkou výhodu

12.11.2018 17:29 Jestliže zhodnotíme schopnosti, které všichni máme, může nám to pomoci lépe čelit problémům a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama