10 největších tajemství Adolfa Hitlera, o kterých nesměl nikdo vědět

Německý nacistický politik a diktátor Adolf Hitler je jednou z nejvýznamnějších, ale také nejkrutějších postav v historii. Nese odpovědnost za hrůzy druhé světové války a zločiny nacistického režimu, při nichž zemřely miliony lidí. Málokdo však ví, že byl vegetarián a miloval pohádky od Disneyho. Server history.co.uk sestavil žebříček deseti věcí, které nejsou o Hitlerovi až tak známé.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Adolf Hitler

Hitlera nevzali na školu. Několikrát

Víme, že Hitlerova nepovedená umělecká kariéra napomohla jeho sklonům k fašismu, méně známý je ale fakt, že se Hitler na uměleckou školu ve skutečnosti hlásil dvakrát. Podruhé byl ale odmítnut velmi tvrdě, když mu nebylo dovoleno ani jít na zkoušky. Odborníci na umění ostatně dodnes tvrdí, že Hitler byl podprůměrný umělec. 

Hitler miloval kultovní německé umělce

Hitlerův obdiv ke klasickým německým umělcům se odrazil i v jeho vlastní tvorbě. Proto je jednoduché najít paralely mezi Hitlerovým uměním a díly malíře Hanse Thoma. Mezi jeho další oblíbené umělce patřili Albrect Dürer, Lucas Cranach starší a Johannes Vermeer.

Hitler miloval sám sebe. Nechal se fotit při projevech

Hitler byl natolik posedlý svým obrazem, že jeho fotograf Heinrich Hoffman s ním musel absolvovat jeho projevy a fotit ho na nich, aby viděl, jak drsně vypadá. 

Neuměl hospodařit, všechny peníze rozházel

Hitler se neuměl ovládat. To je všeobecně známo. Životopisec Volker Ullrich ale nedávno odhalili, že ačkoliv Hitler sám sebe prezentoval jako muže z lidu, ve skutečnosti utrácel tisíce. Nakupoval osobní automobily, drahé šampaňské, luxusní oblečení a podobně. Naopak neplatil daně.

Hitler si musel ostříhat knír

Hitler a jeho knír je nerozlučná dvojice. Ačkoliv na všech fotografiích vypadá takřka stejně, původní Hitlerův knír byl mnohem větší. V průběhu první světové války mu ale bylo nařízeno, aby jej ostříhal tak, aby se vešel pod plynovou masku. To ostatně stejně nezafungovalo, v roce 1918 se nadýchal plynu a byl dočasně slepý.

Miloval pohádky od Disneyho

Disney symbolizuje pohádky a rodinu, nacistický diktátor vývoj a technologií. Ačkoliv to na pvní pohled vůbec nejde dohromady, Hitler pohádky miloval. V oblibě měl zejména Sněhurku z roku 1937. Proslýchá se, že měl také velmi rád filmové zpracování King Konga.

Hitlerova posedlost Wagnerem začala roky před válkou

Když bylo Hitlerovi 12, objevil Wagnera. Ve své knize Mein Kampf sice píše, že se na něm stal závislý až poté, co viděl operu Lohengrin, už v dětsví k jeho hudbě ale pociťoval silnou náklonnost.

Říká se, že Hitler vyšlechtil armádu mluvících psů

Podle Dr. Jana Bondeson se Hitler a jeho stoupenci pokusili vzdělávat psy. Komunikovali s nimi prostřednictvím poklepání tlapky, štěkání a vrtění ocasem. Mluvit sice doslovně neuměli, jejich údajná schopnoct komunikace ale měla pomoci vyhrát válku. Jak vidno se to naštěstí nepovedlo.

Hitler byl vegetarián, nechával testovat potraviny

Hitler byl paranoidní člověk. Tak paranoidní, že zaměstnával potravinové odborníky a ochutnávače. Na druhou stranu, po jednom z pokusů o atentát nechal všechny své potravinové degustátory uvěznit.

Jeho oblíbená herečka zemřela v roce 2011

Ve věku 108 let zemřela Hitlerova oblíbená herečka, holandská rodačka Johannes Heestersová. Přestože tehdejší doba nebyla pro filmové umělce příliš příznivá, Heestersové byl povoleno natáčet, protože spojenci se domnívali, že se na nacistické propagandě nepodílí. Její herecká kariéra za nacistického režimu se přesto stala předmětem zkoumání v následujících desetiletích.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chřipka, HIV nebo spalničky. Lékaři spočítali šanci na nákazu při kontaktu…

18.02.2019 15:19 Moderní lékařství se snaží co nejvíce zaměřit na léčbu chorob, které ohrožují lidské zdraví nebo…

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama