Spalování tuku? Proč lidské tělo potřebuje tuk

Tukové buňky existují v lidském těle především pro ukládání energie. Při přebytečném pojídání určitých potravin tělo začíná energii z vysoce kalorických potravin ukládat na svaly, kostru a další orgány.

Přidejte svůj názor

Tuk je pro lidské tělo nezbytný

Energie je uložena do molekul, které se označují jako mastné kyseliny. Tuk umožňuje lidem například přežit nepříznivé situace či mít dostatek energie do zásoby.  Ti, kteří mají tendenci ukládat tuky, jsou schopni přežít delší dobu bez jídla a jsou odolnější vůči nepřátelskému prostředí.

S růstem lidské spotřeby roste i úroveň obezity. Hlavním problémem přebytečného ukládání tuku jsou tukové buňky nazývané adipocyty, jejichž fungování je narušeno. Tyto buňky uchovávají energií s mimořádně velkou rychlostí přitom, že uvolňování této energie je abnormálně pasivní. Takové buňky navíc produkují různé typy hormonů, které zpomalují metabolismus a přispívají k onemocněním. Léčba obezity je v dnešní době značně komplikována růstem spotřeby jídla a celkovou změnou životního rytmu.

Člověk může spálit nadbytečný tuk pomocí sportu v kombinaci s omezením spotřeby kalorií. V tomto případě lidské tělo začíná využívat zásoby uloženého tuku. Mozek dává signál tukovým buňkám, které následně uloženou energií uvolňují. Molekuly se uvolňují do krve a tukové buňky zůstávají prázdné. Tělo se, při správném procesu uvolňování tuku, učí energií místo ukládání uvolňovat či směrovat do orgánu.

V důsledku toho se zrychluje proces metabolismu -  tělo se stává menší. Riziko onemocnění klesá, a to stejně jako úroveň nadbytečných hormonů v organismu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měla druhá světová skončit o rok dříve? Den D měl proběhnout v roce 1943,…

20.09.2018 13:45 Co kdyby došlo ke Spojeneckému vylodění ve francouzské Normandii o rok dříve? A bylo to vůbec možné…

Dáváte při jízdě nohy na palubní desku nebo z okna? I takto můžete…

20.09.2018 11:26 Možná to znáte také. Během dlouhé cesty autem řada spolucestujících odkládá nohy na palubní desku,…

Obědváte nebo večeříte sami? Někoho si k sobě přizvěte, jinak si vážně…

20.09.2018 09:13 Člověk by měl jíst nejméně pětkrát denně, menší porce a hodně zeleniny a ovoce. To vše vědci…

Proběhne vám život před očima? Umírající lidé popsali, jak vypadá smrt

19.09.2018 22:04 Aktualizováno Říká se, že člověku před smrtí proběhne celý jeho život před očima. Jestli je to ale skutečně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama