Spalování tuku? Proč lidské tělo potřebuje tuk

Tukové buňky existují v lidském těle především pro ukládání energie. Při přebytečném pojídání určitých potravin tělo začíná energii z vysoce kalorických potravin ukládat na svaly, kostru a další orgány.

Přidejte svůj názor

Tuk je pro lidské tělo nezbytný

Energie je uložena do molekul, které se označují jako mastné kyseliny. Tuk umožňuje lidem například přežit nepříznivé situace či mít dostatek energie do zásoby.  Ti, kteří mají tendenci ukládat tuky, jsou schopni přežít delší dobu bez jídla a jsou odolnější vůči nepřátelskému prostředí.

S růstem lidské spotřeby roste i úroveň obezity. Hlavním problémem přebytečného ukládání tuku jsou tukové buňky nazývané adipocyty, jejichž fungování je narušeno. Tyto buňky uchovávají energií s mimořádně velkou rychlostí přitom, že uvolňování této energie je abnormálně pasivní. Takové buňky navíc produkují různé typy hormonů, které zpomalují metabolismus a přispívají k onemocněním. Léčba obezity je v dnešní době značně komplikována růstem spotřeby jídla a celkovou změnou životního rytmu.

Člověk může spálit nadbytečný tuk pomocí sportu v kombinaci s omezením spotřeby kalorií. V tomto případě lidské tělo začíná využívat zásoby uloženého tuku. Mozek dává signál tukovým buňkám, které následně uloženou energií uvolňují. Molekuly se uvolňují do krve a tukové buňky zůstávají prázdné. Tělo se, při správném procesu uvolňování tuku, učí energií místo ukládání uvolňovat či směrovat do orgánu.

V důsledku toho se zrychluje proces metabolismu -  tělo se stává menší. Riziko onemocnění klesá, a to stejně jako úroveň nadbytečných hormonů v organismu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Společnost kolabuje, svět v roce 2020 upadne do chaosu, předvídá matematik

20.01.2019 12:59 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Konec války na poslední chvíli? Archívy ukázaly, jak blízko měl Hitler k…

20.01.2019 12:14 Dokumenty objevené v americkém archivu naznačují, že nacistické Německo mohlo před koncem druhé…

Nixon začal před půlstoletím přepisovat dějiny. Zásluhou médií ale jinak,…

20.01.2019 12:07 Letos v dubnu uplyne 25 let od smrti Richarda Nixona, jednoho z nejkontroverznějších prezidentů…

Míle smrti. Legendární útok americké armády na desetitisícový konvoj se…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno I válka v Perském zálivu má své stinné stránky. Jednou z nich je útok koaličních sil v čele s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama