Tajemství Amelie Earhartové: Proč zmizela? Co se s ní opravdu stalo?

Amelia Earhartová byla známá americká letkyně, která se proslula tím, že jako první žena na světě přeletěla nad Atlantským oceánem. Poté se jí podařilo uskutečnit lety: Los Angeles - New York (3940 km; 18 h), Honolulu - Oakland (3860 km; 18 h) a Mexico City - New York (3420 km; 14 h.)

Přidejte svůj názor

Earhartová, Amelia

Amelia Earhartová spolu se svým navigátorem, Fredem Noonanem, zmizela při druhém pokusu letu kolem světa. První neúspěšný pokus nezmařil její sen a ona nehodlala se jen tak vzdát, a proto 2.7.1937. znovu vzlétla.

Poslední informací, kterou ziskáváme od letkyně, se týkala docházejícího benzínu. Poté bylo radiové spojení přerušeno a letadlo údajně zcela zmizelo. Dodnes si všichni mysleli, že letadlo pravděpodobně spadlo a Earhartová a Noonan zemřeli.

Existovala hromada konspiračních teorií např. zadržení letkyně a její navigátora Japonci. Dnes ale díky profesorovi Richardovi L. Jantzovi z Univerzity v Knoxville, Tennessee, víme, co se doopravdy mohlo stát Earhartové a Noonanovi.

Podle vědce pozůstatky, které byly nalezeny na ostrově Nikumaroro v Tichém oceánu tři roky po katastrofě, patří letkyni. Profesor tvrdí, že dřívější výzkum, byl proveden chybně a opětovný experiment dokázal, že tyto pozůstatky doopravdy patří Earhartové. Profesor Jantz tento fakt zjistil díky počítačovému programu, který sám vytvořil.

Amelia Earhartová je člověkem, který celému světu dokázal, že věci nemožné jsou nejpravdivější skutečností. Její statečnost byla odměněna velkým množstvím různých mezninárodních ocenění např. National Aviation Hall of Fame, Harmon Trophy Women in Aviation a Národní ženská síň slávy. Dodnes je jedním z největších hrdinů a příkladem světového letectví. A její památka hrdinství a touze pro dobrodružství zůstala v dějinách už navždy.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapitola, kterou se nikdo nechlubí: Německo se sloučilo s Rakouskem,…

12.11.2018 19:40 Před 100 lety, 12. listopadu 1918, bylo po rozpadu rakousko-uherské monarchie a konci první světové…

Odborníci se zaměřili na zkoumání našich kamarádů a přátel. Tohle ale…

12.11.2018 18:49 Kdo našel přítele, našel poklad, říká se. Avšak dříve, než můžeme některou osobu považovat za…

Migrace je nebezpečná? Vědci zveřejnili alarmující studii

12.11.2018 18:11 Aktualizováno Stěhování do nové země může být náročné nejen pro nás, ale i pro naše bakterie . Nová studie…

Jste nemocní? Podle vědců je to vlastně dobře, máte velkou výhodu

12.11.2018 17:29 Jestliže zhodnotíme schopnosti, které všichni máme, může nám to pomoci lépe čelit problémům a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama