Tajemství Amelie Earhartové: Proč zmizela? Co se s ní opravdu stalo?

Amelia Earhartová byla známá americká letkyně, která se proslula tím, že jako první žena na světě přeletěla nad Atlantským oceánem. Poté se jí podařilo uskutečnit lety: Los Angeles - New York (3940 km; 18 h), Honolulu - Oakland (3860 km; 18 h) a Mexico City - New York (3420 km; 14 h.)

Přidejte svůj názor

Earhartová, Amelia

Amelia Earhartová spolu se svým navigátorem, Fredem Noonanem, zmizela při druhém pokusu letu kolem světa. První neúspěšný pokus nezmařil její sen a ona nehodlala se jen tak vzdát, a proto 2.7.1937. znovu vzlétla.

Poslední informací, kterou ziskáváme od letkyně, se týkala docházejícího benzínu. Poté bylo radiové spojení přerušeno a letadlo údajně zcela zmizelo. Dodnes si všichni mysleli, že letadlo pravděpodobně spadlo a Earhartová a Noonan zemřeli.

Existovala hromada konspiračních teorií např. zadržení letkyně a její navigátora Japonci. Dnes ale díky profesorovi Richardovi L. Jantzovi z Univerzity v Knoxville, Tennessee, víme, co se doopravdy mohlo stát Earhartové a Noonanovi.

Podle vědce pozůstatky, které byly nalezeny na ostrově Nikumaroro v Tichém oceánu tři roky po katastrofě, patří letkyni. Profesor tvrdí, že dřívější výzkum, byl proveden chybně a opětovný experiment dokázal, že tyto pozůstatky doopravdy patří Earhartové. Profesor Jantz tento fakt zjistil díky počítačovému programu, který sám vytvořil.

Amelia Earhartová je člověkem, který celému světu dokázal, že věci nemožné jsou nejpravdivější skutečností. Její statečnost byla odměněna velkým množstvím různých mezninárodních ocenění např. National Aviation Hall of Fame, Harmon Trophy Women in Aviation a Národní ženská síň slávy. Dodnes je jedním z největších hrdinů a příkladem světového letectví. A její památka hrdinství a touze pro dobrodružství zůstala v dějinách už navždy.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší den v roce se blíží. Ve skutečnosti jsou dva, jeden si ale vědci…

21.09.2018 20:11 Aktualizováno Napadlo vás někdy, jaký je nejhorší den v roce? Na tuto pozici jsou hned dva kandidáti. První z…

Slavné diety, které nefungují. Proč byste je neměli ani zkoušet?

21.09.2018 13:38 Návodů a tipů na zaručeně spolehlivé diety je na internetu mraky. Většina z nich ale podle vědců…

Roky plánování a nenávisti? Vůbec ne. Nacisté rozhodli o osudu Židů za…

21.09.2018 09:33 Více než hodina stačila nacistickým špičkám k definitivnímu ortelu nad miliony evropských Židů.…

Měla druhá světová skončit o rok dříve? Den D měl proběhnout v roce 1943,…

20.09.2018 13:45 Co kdyby došlo ke Spojeneckému vylodění ve francouzské Normandii o rok dříve? A bylo to vůbec možné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama