Tajemství Amelie Earhartové: Proč zmizela? Co se s ní opravdu stalo?

Amelia Earhartová byla známá americká letkyně, která se proslula tím, že jako první žena na světě přeletěla nad Atlantským oceánem. Poté se jí podařilo uskutečnit lety: Los Angeles - New York (3940 km; 18 h), Honolulu - Oakland (3860 km; 18 h) a Mexico City - New York (3420 km; 14 h.)

Přidejte svůj názor

Earhartová, Amelia
doporučujeme

Amelia Earhartová spolu se svým navigátorem, Fredem Noonanem, zmizela při druhém pokusu letu kolem světa. První neúspěšný pokus nezmařil její sen a ona nehodlala se jen tak vzdát, a proto 2.7.1937. znovu vzlétla.

Poslední informací, kterou ziskáváme od letkyně, se týkala docházejícího benzínu. Poté bylo radiové spojení přerušeno a letadlo údajně zcela zmizelo. Dodnes si všichni mysleli, že letadlo pravděpodobně spadlo a Earhartová a Noonan zemřeli.

Existovala hromada konspiračních teorií např. zadržení letkyně a její navigátora Japonci. Dnes ale díky profesorovi Richardovi L. Jantzovi z Univerzity v Knoxville, Tennessee, víme, co se doopravdy mohlo stát Earhartové a Noonanovi.

Podle vědce pozůstatky, které byly nalezeny na ostrově Nikumaroro v Tichém oceánu tři roky po katastrofě, patří letkyni. Profesor tvrdí, že dřívější výzkum, byl proveden chybně a opětovný experiment dokázal, že tyto pozůstatky doopravdy patří Earhartové. Profesor Jantz tento fakt zjistil díky počítačovému programu, který sám vytvořil.

Amelia Earhartová je člověkem, který celému světu dokázal, že věci nemožné jsou nejpravdivější skutečností. Její statečnost byla odměněna velkým množstvím různých mezninárodních ocenění např. National Aviation Hall of Fame, Harmon Trophy Women in Aviation a Národní ženská síň slávy. Dodnes je jedním z největších hrdinů a příkladem světového letectví. A její památka hrdinství a touze pro dobrodružství zůstala v dějinách už navždy.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená v Chorvatsku skončila tragicky: Muž zemřel po konzumaci kebabu

23.03.2019 21:57 Aktualizováno Allan Brown (83) a jeho manželka Jean z Velké Británie si jako prázdninovou destinaci vybrali…

Nevyhnutelná změna. V kolika letech se ženy začnou podobat svým matkám?

23.03.2019 16:26 Aktualizováno Pro mnoho žen není představa, že se začnou podobat svým matkám, nijak lákavá - a snaží se této…

Největší podvod v historii? Duo Milli Vanilli okouzlilo svět, na výsluní…

23.03.2019 14:37 Byli mladí, krásní a úspěšní – a postarali se o největší hudební podvod v dějinách populární hudby.…

Kurtizána na ruském trůně: Panování Kateřiny II. Veliké zastínily její…

23.03.2019 13:12 Aktualizováno Kateřina II. Veliká byla zřejmě jedním z nejvíce nepravděpodobných panovníků historie. Poté, co se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama