Poslední místo odpočinku jedné z nejmocnějších kněžek? Vědci hlásí unikátní nález v Gíze

Hrobka významné kněžky Hetpet byla konečně nalezena. Podle vědců byla postavena chvíli poté, co byly vybudovány pyramidy - Cheopsova, Rachefova a Menkaureova. Žena se ve světových dějinách proslavila tím, že byla politicky vlivnou a důležitou osobností. Egyptská kněžka údajně žila za Staré říše v 5 dynastii.

Přidejte svůj názor

Egypt

Po 109 letech se podařilo zjistit, že ve hrobce se nachází krásné malby, které většinou zobrazují Hetpet při výkonu různých činností kupříkladu lov rozmanitých zvířat, posezení u obětního stolu a přijímání darů od svých dětí.

zdroj: YouTube

Byly tam také objeveny i malby jiného druhu, na kterých je zobrazen normální každodenní život egyptské společnosti v této době např. sběr ovoce, tanec a stavba lodí.

Ve hrobce byla také nalezena kaple s bazénem (k rituálnímu očišťování), speciální místa určená pro kadidla a oběti. Pravděpodobně se tam také nacházela socha kněžky Hetpet, která již bohužel se tam není.

Ani mumie posvátné ženy nebyla spatřena. Vědci předpokládají, že mrtvé tělo Hetpet bylo uneseno před několika tisíci lety.

I když se archeologům nepodařilo najít samotné tělo kněžky, tak aspoň se jim povedlo objevit další památku starožitného Egypta, které před námi skrývá, čím dále, tím méně tajemství svého kouzelného světa.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seniory ohrožuje obří problém, o kterém se nemluví? Situace se bude dál…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno Dle aktuálně dostupných dat se očekává, že do roku 2025 bude třetina populace starší 60 let, což…

Kde si v zimě užívají české herečky?

11.12.2018 19:46 Krásné české hory v kombinaci s tím nejlepším z evropského designu. Přesně takovou atmosféru si do…

Nejzdravější potraviny světa? Tu nejlepší má doma každý, skoro nikdo ji…

11.12.2018 16:10 Jednou daná potravina škodí, jindy prospívá. Jednou je doporučeno jíst ji několikrát týdně, jindy…

Karel Köcher: Neuvěřitelný příběh českého špiona, který infiltroval CIA

11.12.2018 13:04 Karel Köcher byl československý špion, kterému se během studené války podařilo infiltrovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama