Poslední místo odpočinku jedné z nejmocnějších kněžek? Vědci hlásí unikátní nález v Gíze

Hrobka významné kněžky Hetpet byla konečně nalezena. Podle vědců byla postavena chvíli poté, co byly vybudovány pyramidy - Cheopsova, Rachefova a Menkaureova. Žena se ve světových dějinách proslavila tím, že byla politicky vlivnou a důležitou osobností. Egyptská kněžka údajně žila za Staré říše v 5 dynastii.

Přidejte svůj názor

Egypt
doporučujeme

Po 109 letech se podařilo zjistit, že ve hrobce se nachází krásné malby, které většinou zobrazují Hetpet při výkonu různých činností kupříkladu lov rozmanitých zvířat, posezení u obětního stolu a přijímání darů od svých dětí.

zdroj: YouTube

Byly tam také objeveny i malby jiného druhu, na kterých je zobrazen normální každodenní život egyptské společnosti v této době např. sběr ovoce, tanec a stavba lodí.

Ve hrobce byla také nalezena kaple s bazénem (k rituálnímu očišťování), speciální místa určená pro kadidla a oběti. Pravděpodobně se tam také nacházela socha kněžky Hetpet, která již bohužel se tam není.

Ani mumie posvátné ženy nebyla spatřena. Vědci předpokládají, že mrtvé tělo Hetpet bylo uneseno před několika tisíci lety.

I když se archeologům nepodařilo najít samotné tělo kněžky, tak aspoň se jim povedlo objevit další památku starožitného Egypta, které před námi skrývá, čím dále, tím méně tajemství svého kouzelného světa.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

Zapomenutá invaze: Napoleonská Francie a carské Rusko uzavřeli nečekané…

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Napoleonská Francie a carské Rusko byli většinu času po dobu vlády ambiciózního, na Korsice…

Ježíš v islámu. Jak se muslimové dívají na jeho smrt a vzkříšení?

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Včera křesťané na celém světě oslavili vzkříšení Ježíše Krista. Na Velikonoční příběh, tj. smrt a…

Hrad Jindřichův Hradec: Jeho počátky patří k záhadám české historie

22.04.2019 09:40 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama