Jak přestat jíst maso? Podívejte se na malé prasátko, říkají vědci

Mnoho vědeckých studií dokazuje, že ženy mají větší pravděpodobnost, že se rozhodnou přestat jíst maso. Například studie Faunalytics z roku 2014 zjistila, že počet žen vegetariánek/veganek v USA je mnohem vyšší než počet mužů. Muži mají větší tendenci konzumovat maso, což je nejspíš dáno obecnými stereotypy o tom, že muži potřebují víc masa než ženy. Je zde ale i další faktor, který není tak zřejmý jako první.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Maso

Ženy, které konzumují maso většinou se dodržují zcela odlišné strategie než muži – často například hledají různé argumenty, aby se mohly vymezit vůči pocitu viny z pojídaní masa, jak píše deník The Conversation. Hank Rothgerber tvrdí, že muži častěji, než ženy podporuji myšlenky lidské nadvlády, což slouží jako hlavní důvod pro zabíjení zvířat. Tento faktor hraje významnou roli pro ospravedlnění konzumace masa.

Ženy se těmto myšlenkám vyhýbají zejména proto, že neradi myslí na utrpení. Příkladem je reakce ženy na štěně nebo koťátko, jejichž vnější vzhled evokuje u žen miminko.  Zvířecí miminka jsou stejně křehká a zranitelná jako lidská. Zatímco muž takto jednoznačnou reakci nejspíš nebude mít. Totéž platí i v případě s prasátkem a dalšími hospodářskými zvířaty.

Sympatie ke zvířatům jsou silnější u žen. Muži mimo jiné pohlíží na utrpení zvířat jako na přirozený faktor, argumentují to především přirozeným výběrem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na světě je 200 zemí a 7000 jazyků. Proč jich existuje tolik?

14.11.2018 11:03 V současné době je na světě zhruba 200 zemí. Každá organizace uvádí jiné číslo a budeme-li se řídit…

Děsivý rekord: V táboře Treblinka zemřelo nejvíce lidí na jednom místě,…

14.11.2018 10:25 Nacistický vyhlazovací tábor Treblinka patří mezi ta nejhorší místa světa. V průběhu druhé světové…

Děsivá věštba Baby Vangy: Evropa podle nejznámější věštkyně na světě brzy…

13.11.2018 22:24 Aktualizováno Slepá bulharská vědma Vanga je zřejmě nejznámější jasnovidkou na světě a díky svým předpovědím si…

Opravdu spadlo Newtonovi na hlavu jablko? Objevení gravitace proběhlo…

13.11.2018 14:14 Vědec a fyzik Isaac Newton jednoho teplého letního dne sedí pod jabloní a čte si. Najednou mu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama