Jak přestat jíst maso? Podívejte se na malé prasátko, říkají vědci

Mnoho vědeckých studií dokazuje, že ženy mají větší pravděpodobnost, že se rozhodnou přestat jíst maso. Například studie Faunalytics z roku 2014 zjistila, že počet žen vegetariánek/veganek v USA je mnohem vyšší než počet mužů. Muži mají větší tendenci konzumovat maso, což je nejspíš dáno obecnými stereotypy o tom, že muži potřebují víc masa než ženy. Je zde ale i další faktor, který není tak zřejmý jako první.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Maso

Ženy, které konzumují maso většinou se dodržují zcela odlišné strategie než muži – často například hledají různé argumenty, aby se mohly vymezit vůči pocitu viny z pojídaní masa, jak píše deník The Conversation. Hank Rothgerber tvrdí, že muži častěji, než ženy podporuji myšlenky lidské nadvlády, což slouží jako hlavní důvod pro zabíjení zvířat. Tento faktor hraje významnou roli pro ospravedlnění konzumace masa.

Ženy se těmto myšlenkám vyhýbají zejména proto, že neradi myslí na utrpení. Příkladem je reakce ženy na štěně nebo koťátko, jejichž vnější vzhled evokuje u žen miminko.  Zvířecí miminka jsou stejně křehká a zranitelná jako lidská. Zatímco muž takto jednoznačnou reakci nejspíš nebude mít. Totéž platí i v případě s prasátkem a dalšími hospodářskými zvířaty.

Sympatie ke zvířatům jsou silnější u žen. Muži mimo jiné pohlíží na utrpení zvířat jako na přirozený faktor, argumentují to především přirozeným výběrem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší letecká záhada historie: Za kontroly tašek vděčíme jedinému…

23.01.2019 15:27 V listopadu roku 1971 si na letišti v Portlandu koupil letenku muž, který se představil jako Dan…

Plastické operace kvůli selfie? Mezi mladými se šíří nový trend

23.01.2019 13:36 Aktualizováno Dnešní doba plná sociálních sítí, dostupných telefonů a populárních selfie aplikací, s sebou…

Nacistický plán na odstavení Roosevelta. Klíčovou postavou byl americký…

23.01.2019 11:27 USA obviňuje Rusko, že se pokusilo ovlivnit americké prezidentské volby v jeho prospěch. Rusko to…

Osm způsobů, jak napsat písmeno X. Nevinný dotaz vyvolal na internetu bouři

23.01.2019 11:02 Písmeno X je zdánlivě nejlehčím písmenem v české abecedě. Ať už psací nebo tiskací, napsat ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama