Jak přestat jíst maso? Podívejte se na malé prasátko, říkají vědci

Mnoho vědeckých studií dokazuje, že ženy mají větší pravděpodobnost, že se rozhodnou přestat jíst maso. Například studie Faunalytics z roku 2014 zjistila, že počet žen vegetariánek/veganek v USA je mnohem vyšší než počet mužů. Muži mají větší tendenci konzumovat maso, což je nejspíš dáno obecnými stereotypy o tom, že muži potřebují víc masa než ženy. Je zde ale i další faktor, který není tak zřejmý jako první.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Maso
doporučujeme

Ženy, které konzumují maso většinou se dodržují zcela odlišné strategie než muži – často například hledají různé argumenty, aby se mohly vymezit vůči pocitu viny z pojídaní masa, jak píše deník The Conversation. Hank Rothgerber tvrdí, že muži častěji, než ženy podporuji myšlenky lidské nadvlády, což slouží jako hlavní důvod pro zabíjení zvířat. Tento faktor hraje významnou roli pro ospravedlnění konzumace masa.

Ženy se těmto myšlenkám vyhýbají zejména proto, že neradi myslí na utrpení. Příkladem je reakce ženy na štěně nebo koťátko, jejichž vnější vzhled evokuje u žen miminko.  Zvířecí miminka jsou stejně křehká a zranitelná jako lidská. Zatímco muž takto jednoznačnou reakci nejspíš nebude mít. Totéž platí i v případě s prasátkem a dalšími hospodářskými zvířaty.

Sympatie ke zvířatům jsou silnější u žen. Muži mimo jiné pohlíží na utrpení zvířat jako na přirozený faktor, argumentují to především přirozeným výběrem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nahradí Evropany muslimové? Přijímat migranty ano, ale... Vilém Čok to v…

09.12.2019 18:29 Aktualizováno Známý zpěvák Vilém Čok se netají obavami z migrantů. Podle jeho slov mu vadí například to, že jsou…

Novou Miss Universe je kráska z Jihoafrické republiky. Jak se vám líbí?

09.12.2019 07:53 Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila…

Konec s nakupováním oblečení: Budeme si ho v obchodech už jen půjčovat?

08.12.2019 19:32 Módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí. Podle aliance United Nations…

Běhání ve znečistěném městě: Hazard se zdravím? Odpověď vás překvapí

06.12.2019 08:18 Sport je zdraví prospěšný, na tom se shodují všichni. Všichni také vědí, že znečištění vzduchu má…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama