Čistíte si zuby, ale stále máte kazy? Kartáčky a nitě nestačí, důležitá je úplně jiná věc

Řada z nás se pokouší pomáhat svému tělu přírodní cestou. Aby nám zářila kůže, jíme avokádo, poškozené vlasy se snažíme opravit maskou z vajec, imunitu posilujeme vitamínem C v ovoci a zelenině. Víte ale, jaké potraviny pomohou vašim zubům?

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

Dobrá péče o zuby je samozřejmě nezbytná, podle experta ale vaše zubní pasta není tak důležitá, pokud jde o orální zdraví. To, co jíme, hraje velkou roli při udržování zdravých zubů, říká australský zubní lékař Steven Lin. Pro server The Independent poradil, jaké potraviny bychom měli konzumovat.

Možná vás to překvapí, ale na tomto seznamu je také třeba máslo, salám a měkké sýry. Doktor Lin vysvětluje, že mnozí lidé, kteří pravidelně používají kartáčky a zubní nitě, i přes tuto péči často skončí se zubními kazy, zatímco ti, kteří se o zuby starají méně, takové problémy nemají. Jak je to možné?

Podle experta je na vině strava. „Zuby jsou živé orgány a vyžadují správnou výživu pro regeneraci a udržení zdravé hladiny zubní skoloviny a dentinu (zuboviny)," vysvětluje Lin. „A bez správné výživy vaše zuby nemohou zůstat neporušené.“

Pokud konzumujete dostatek vitamínů a minerálů, vaše zuby se přirozeně regenerují a zůstávají silné a zdravé. Pokud však vašemu tělu nedodáváte správné živiny, bakterie a kyseliny v ústech brání tomuto přirozenému procesu, což způsobuje, že se zuby rozpadají rychleji a nestačí se opět regenerovat.

„Není to jenom samotný cukr, který způsobuje zubní kazy. Je to také nedostatek živin, kterými posilujeme zuby," říká doktor Lin. „S moderní západní stravou se zároveň objevuje určitá podvýživa,“ varuje.

A co bychom tedy měli jíst, aby byly naše zuby silné? Hlavní jsou podle něj čtyři vitamíny rozpustné v tucích - A, D, K2 a E.

Zde jsou dobré zdroje každého z nich.

  • Vitamin A: hovězí játra, ryby, mléko a vejce
  • Vitamín D: mastné ryby, houby a mléčné výrobky. Nejlepším zdrojem je však sluneční záření
  • Vitamin K2: měkké sýry, vejce, máslo, játra a salám
  • Vitamin E: špenát, brokolice a ořechy
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč má někdo nadání na jazyky a jiný na matematiku? Vědci našli v mozku…

24.09.2018 08:30 Lidé se obecně dělí na dvě poloviny. Jedni mají nadání na jazyky, plynule mluví několika z nich a…

Mnichovský diktát? Svobodný zednář pronesl prorocká slova. Dodnes z nich…

23.09.2018 21:56 Aktualizováno Největší válku v dějinách lidské civilizace předznamenala konference v Mnichově, v jejímž průběhu…

Intriky v Louvru semlely mocnou královnu. V žilách jí kolovala i česká krev

23.09.2018 20:32 Aktualizováno V roce 1600 se Marie Medicejská stala manželkou francouzského krále Jindřicha IV. Navarrského.…

Minerální voda může našemu zdraví uškodit. Co dokáže udělat s lidským…

23.09.2018 19:50 Perlivou vodu si čas od času dopřeje zřejmě každý z nás. V horkých letních dnech představuje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama