Jak slavit úspěch na seznamce? Tyto triky podle expertů fungují bezvadně

Nemáte čas se seznamovat osobně, nebo to jednoduše neumíte? Pro takové lidi vznikly před desítkami let seznamky, které se s rozvojem internetu staly stále populárnějšími. Jak na nich ale uspět a skutečně naplnit jejich účel, tedy najít si partnera či partnerku?

Přidejte svůj názor

Lidé

Sociologové z Univerzity v Michiganu analyzovali zvyky týkající se psaní zpráv na seznamkách mezi necelými dvěma sty tisíci žen a mužů, kteří využívali seznamovací stránky k nalezení vhodného partnera.

Zjistili, že existují techniky, které protějšek spolehlivě odradí, stejně jako triky, které jsou lepší a efektivnější při získávání zájmu druhé osoby. My se dnes podíváme na ty druhé.

Autorka výzkumu Elizabeth Bruchová tvrdí, že pouze 23 procent lidí dostane na svou první snahu o kontakt nějakou odpověď. Za všechno může běžná chyba, kterou lidé při navazování známostí na internetu dělají.

Podle výzkumů byly totiž zprávy od žen určené atraktivním a žádoucím mužům zbytečně dlouhé. Ženy se totiž hned zpočátku snaží napsat vše pozitivní o sobě, aby uspěly.

Odborníci ale zjistili, že jejich šance na získání odpovědi bude vyšší, když budou psát kratší zprávy. Stejně to platí i naopak, jen u několika málo mužů se zjistilo, že při psaní delších zpráv dostávali delší a obsáhlejší odpovědi.

Výsledky dokázaly, že klíčem k nalezení nové známosti je vytrvalost, ale i zájem o druhou osobu. Klíčem k navázání komunikace je totiž nejen popsání sebe sama, ale i projevení zájmu. První kontakt by tedy měl obsahovat i otázky, kterými dáte protějšku najevo, že vás zajímá.

Podle odborníků je důležitá také trpělivost. 21 procent lidí, kteří se nevzdají své snahy o získání partnera na seznamce, nakonec dostane odpovědi i od lidí, kteří jsou podle jejich názoru vyšší liga, než na kterou si myslí, že mají.

Záleží také na tom, jak jsou zprávy koncipovány. Přehnaně pozitivní zprávy prý nemají takový úspěch, jako zprávy s uvolněným a realistickým přístupem.

"Výsledky odrážejí celkovou situaci na velkých seznamkách. Ale používání nesprávné techniky na velké seznamce může naopak znamenat správnou techniku na menší stránce," upozorňují výzkumníci ve studii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší den v roce se blíží. Ve skutečnosti jsou dva, jeden si ale vědci…

21.09.2018 20:11 Aktualizováno Napadlo vás někdy, jaký je nejhorší den v roce? Na tuto pozici jsou hned dva kandidáti. První z…

Slavné diety, které nefungují. Proč byste je neměli ani zkoušet?

21.09.2018 13:38 Návodů a tipů na zaručeně spolehlivé diety je na internetu mraky. Většina z nich ale podle vědců…

Roky plánování a nenávisti? Vůbec ne. Nacisté rozhodli o osudu Židů za…

21.09.2018 09:33 Více než hodina stačila nacistickým špičkám k definitivnímu ortelu nad miliony evropských Židů.…

Měla druhá světová skončit o rok dříve? Den D měl proběhnout v roce 1943,…

20.09.2018 13:45 Co kdyby došlo ke Spojeneckému vylodění ve francouzské Normandii o rok dříve? A bylo to vůbec možné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama