Jak slavit úspěch na seznamce? Tyto triky podle expertů fungují bezvadně

Nemáte čas se seznamovat osobně, nebo to jednoduše neumíte? Pro takové lidi vznikly před desítkami let seznamky, které se s rozvojem internetu staly stále populárnějšími. Jak na nich ale uspět a skutečně naplnit jejich účel, tedy najít si partnera či partnerku?

Přidejte svůj názor

Lidé

Sociologové z Univerzity v Michiganu analyzovali zvyky týkající se psaní zpráv na seznamkách mezi necelými dvěma sty tisíci žen a mužů, kteří využívali seznamovací stránky k nalezení vhodného partnera.

Zjistili, že existují techniky, které protějšek spolehlivě odradí, stejně jako triky, které jsou lepší a efektivnější při získávání zájmu druhé osoby. My se dnes podíváme na ty druhé.

Autorka výzkumu Elizabeth Bruchová tvrdí, že pouze 23 procent lidí dostane na svou první snahu o kontakt nějakou odpověď. Za všechno může běžná chyba, kterou lidé při navazování známostí na internetu dělají.

Podle výzkumů byly totiž zprávy od žen určené atraktivním a žádoucím mužům zbytečně dlouhé. Ženy se totiž hned zpočátku snaží napsat vše pozitivní o sobě, aby uspěly.

Odborníci ale zjistili, že jejich šance na získání odpovědi bude vyšší, když budou psát kratší zprávy. Stejně to platí i naopak, jen u několika málo mužů se zjistilo, že při psaní delších zpráv dostávali delší a obsáhlejší odpovědi.

Výsledky dokázaly, že klíčem k nalezení nové známosti je vytrvalost, ale i zájem o druhou osobu. Klíčem k navázání komunikace je totiž nejen popsání sebe sama, ale i projevení zájmu. První kontakt by tedy měl obsahovat i otázky, kterými dáte protějšku najevo, že vás zajímá.

Podle odborníků je důležitá také trpělivost. 21 procent lidí, kteří se nevzdají své snahy o získání partnera na seznamce, nakonec dostane odpovědi i od lidí, kteří jsou podle jejich názoru vyšší liga, než na kterou si myslí, že mají.

Záleží také na tom, jak jsou zprávy koncipovány. Přehnaně pozitivní zprávy prý nemají takový úspěch, jako zprávy s uvolněným a realistickým přístupem.

"Výsledky odrážejí celkovou situaci na velkých seznamkách. Ale používání nesprávné techniky na velké seznamce může naopak znamenat správnou techniku na menší stránce," upozorňují výzkumníci ve studii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Společnost kolabuje, svět v roce 2020 upadne do chaosu, předvídá matematik

20.01.2019 12:59 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Konec války na poslední chvíli? Archívy ukázaly, jak blízko měl Hitler k…

20.01.2019 12:14 Dokumenty objevené v americkém archivu naznačují, že nacistické Německo mohlo před koncem druhé…

Nixon začal před půlstoletím přepisovat dějiny. Zásluhou médií ale jinak,…

20.01.2019 12:07 Letos v dubnu uplyne 25 let od smrti Richarda Nixona, jednoho z nejkontroverznějších prezidentů…

Míle smrti. Legendární útok americké armády na desetitisícový konvoj se…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno I válka v Perském zálivu má své stinné stránky. Jednou z nich je útok koaličních sil v čele s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama