Jak slavit úspěch na seznamce? Tyto triky podle expertů fungují bezvadně

Nemáte čas se seznamovat osobně, nebo to jednoduše neumíte? Pro takové lidi vznikly před desítkami let seznamky, které se s rozvojem internetu staly stále populárnějšími. Jak na nich ale uspět a skutečně naplnit jejich účel, tedy najít si partnera či partnerku?

Přidejte svůj názor

Lidé

Sociologové z Univerzity v Michiganu analyzovali zvyky týkající se psaní zpráv na seznamkách mezi necelými dvěma sty tisíci žen a mužů, kteří využívali seznamovací stránky k nalezení vhodného partnera.

Zjistili, že existují techniky, které protějšek spolehlivě odradí, stejně jako triky, které jsou lepší a efektivnější při získávání zájmu druhé osoby. My se dnes podíváme na ty druhé.

Autorka výzkumu Elizabeth Bruchová tvrdí, že pouze 23 procent lidí dostane na svou první snahu o kontakt nějakou odpověď. Za všechno může běžná chyba, kterou lidé při navazování známostí na internetu dělají.

Podle výzkumů byly totiž zprávy od žen určené atraktivním a žádoucím mužům zbytečně dlouhé. Ženy se totiž hned zpočátku snaží napsat vše pozitivní o sobě, aby uspěly.

Odborníci ale zjistili, že jejich šance na získání odpovědi bude vyšší, když budou psát kratší zprávy. Stejně to platí i naopak, jen u několika málo mužů se zjistilo, že při psaní delších zpráv dostávali delší a obsáhlejší odpovědi.

Výsledky dokázaly, že klíčem k nalezení nové známosti je vytrvalost, ale i zájem o druhou osobu. Klíčem k navázání komunikace je totiž nejen popsání sebe sama, ale i projevení zájmu. První kontakt by tedy měl obsahovat i otázky, kterými dáte protějšku najevo, že vás zajímá.

Podle odborníků je důležitá také trpělivost. 21 procent lidí, kteří se nevzdají své snahy o získání partnera na seznamce, nakonec dostane odpovědi i od lidí, kteří jsou podle jejich názoru vyšší liga, než na kterou si myslí, že mají.

Záleží také na tom, jak jsou zprávy koncipovány. Přehnaně pozitivní zprávy prý nemají takový úspěch, jako zprávy s uvolněným a realistickým přístupem.

"Výsledky odrážejí celkovou situaci na velkých seznamkách. Ale používání nesprávné techniky na velké seznamce může naopak znamenat správnou techniku na menší stránce," upozorňují výzkumníci ve studii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohou chilli papričky vypálit díru do břicha?

15.11.2018 15:43 Málokterá zahraniční pochutina si u nás získala takovou popularitu, jako právě chilli paprička. Ne…

Nejstrašidelnější pokus v historii: Rhythm 0 ukázal skutečnou lidskou tvář

15.11.2018 12:58 Srbská umělkyně Marina Abramovic se v 70. letech minulého století postarala o několik uměleckých…

Paradox největší letecké katastrofy v dějinách? Nedošlo k ní ve vzduchu

15.11.2018 11:46 Před přibližně čtyřiceti lety došlo k největší letecké nehodě, která si vyžádala stovky obětí.…

Transporty smrti: Tisíce Čechů bylo odvezeno do Běloruska, domů se nikdo…

15.11.2018 09:41 Více než 70 uplynulo od konce nejkrvavějšího konfliktu v dějinách Evropy. Druhá světová válka za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama