Dívka ze dne na den přibrala 12 kilo a bolelo ji břicho. Slova lékařů ji vyrazila dech

Teenagerka přibrala 12 kilo a bolelo ji břicho. Nepomáhali jí ani diety. Když dostala bolesti, navštívila lékaře. A od něj se dozvěděla zdrcující zprávu.

Přidejte svůj názor

lékaři

Mladá Britka Charlie McGregorová zničehonic téměř ze dne na den přibrala několik kilo a trápilo ji nafouknuté břicho. Snažila se cvičit a držet různé diety, ale výsledky se nedostavily. „Když jsem měla 17 let, byla jsem větší a větší. Nejenže se mi zvětšovalo břicho, ale i ruce a nohy, zkoušela jsem všechno, ale nic nepomáhalo ," cituje její slova britský deník The Sun. 

Postupně ztrácela sebevědomí a přestala chodit ven s kamarády. „Nechodila jsem s vrstevníky nikam, protože mi už ani moje oblečení nesedělo ," dodává mladá žena, která přibrala 12 kilogramů a její velikost oblečení se zvětšila o čtyři čísla.

Pak se další nepříjemnost - nesnesitelné bolesti břicha. Tehdy se rozhodla vyhledat lékaře. „Šla jsme do nemocnice a provedli mi krevní testy. Řekli mi, že jsou přesvědčeni, že jde o apendicitidu,“ říká dívka.

Nejprve si tedy myslela, že jí prasklo slepé střevo, pravda však byla mnohem děsivější. Ve skutečnosti měla na vaječnících obrovský tumor ve velikosti 30 centimetrů. Po dlouhé operaci se probudila a dozvěděla se, že kromě tumoru její chirurgové odstranili i levý vaječník.

„Usínala jsem s tím, že přijdu o apendix. Ale o šest hodin později jsem se probudila, a řekli mi, že jsem přišla o vaječník a nádor ze zárodečných buněk. Řekli mi, že měl velikost ragbyového míče,“ vzpomíná Charlie.

„Byla jsem naprosto otupená. Nemohla jsem plakat, nemohla jsem se smát, nevěděla jsem, co mám dělat. Jen jsem si říkala, že jsem příliš mladá, abych měla rakovinu," cituje její slova server healthmedicinet.com. 

Následovalo sedm vyčerpávajících kol chemoterapie, kvůli které dívka přišla o všechny vlasy. Ani to ale nepomohlo a objevil se druhý nádor - tentokrát na pravém vaječníku. Ten se ale naštěstí lékařům podařilo odstranit a vaječník tak nebylo nutné odebrat.

Nyní je již vyléčena, začala pracovat jako kadeřnice a snaží se užívat si život naplno. Zároveň ale varuje ostatní, aby si nepodceňovali příznaky onemocnění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mým věrným národům rakouským... Poslední český král se snažil zachránit…

21.10.2018 18:41 Aktualizováno Když zemřel císař František Josef I., nastalo pro Rakousko-Uhersko nelehké období. A právě v této…

Žena prvního československého premiéra? Ruska, na které by si dnes lidé…

21.10.2018 16:50 Karel Kramář je bezesporu známou postavou českých dějin. Hovoří se o něm jako o zástupci mladočeské…

Strach z muslimů: Jak se vypořádat s islamofobií? Psycholog nabídl řešení

21.10.2018 15:15 Aktualizováno Odpověď, na otázku uvedou v titulku, se snažil dát psycholog Izzy Kalman ve svém článku zabývajícím…

Svět věřil tisíce let pohádce. Divů světa není sedm, jeden nikdy…

21.10.2018 13:25 O Sedmi divech světa slyšel každý. Málokdo je ale umí vyjmenovat, a ještě méně lidí ví, že jeden z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama